škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia I Genel Soru Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alfora41

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
skoda fabia 2003 1.4 combi elegance  lpgli kullanımda motor yağı tavsiyeniz var mı ?

Çevrimdışı Serkan blt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kardeşim sanırım Araban benzinli benzinli araçlarda fabialarda triger zinciri yok kayısı var oda ortalama 60000 ila 90000 km arasında değiştirilmesi gerekir zaten set halinde satılır senden önceki degistirmediyse senin degistirmende fayda var kolay gelsin hayırlı olsun ve fabia arızalar diyarina hoşgeldin

Çevrimdışı ayarsizinsan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese merhaba.

yaklaşık 1 ay önce fabia 1.4 comfort 101 hp model bir araç aldım fakat araçla ilgili 2 tane sorum ve sorunum var. yardımcı olursanız sevinirim.

birincisi, aracım özellikle fan açtığı zamanlarda rölantide devir saatinde oynama yapıyor. aracı incelediğimde hava filtresine giren hortumun aşırı derecede yıprandığını ve yırtıldığını gördüm eski sahibi de bunu bez bantla kapattığını zannetmiş. bu hortumun diğer ucunun nereye bağlı olduğunu bir türlü anlayamadım.

ikincisi akünün arka tarafında bir soketin ucunun kapatılıp boşta olduğunu gördüm. bu neyin soketidir.

not: google fotoğraflar linki ekliyorum. fotoğraflarını görebilirsiniz.

https://photos.app.goo.gl/1PKHqBVibHKDiKyW7

Çevrimdışı by_slmrkl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım araç lpg’li ise o soket lpg bağlantı soketidir. Bilgisayar’a bağlamak için

Çevrimdışı canca88

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selamlar. yağ seperatörü hakkında bilgisi olan varmı? ne gibi arızalara neden olur?
bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı canca88

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ayarsizinsan;650037
herkese merhaba.

yaklaşık 1 ay önce fabia 1.4 comfort 101 hp model bir araç aldım fakat araçla ilgili 2 tane sorum ve sorunum var. yardımcı olursanız sevinirim.

birincisi, aracım özellikle fan açtığı zamanlarda rölantide devir saatinde oynama yapıyor. aracı incelediğimde hava filtresine giren hortumun aşırı derecede yıprandığını ve yırtıldığını gördüm eski sahibi de bunu bez bantla kapattığını zannetmiş. bu hortumun diğer ucunun nereye bağlı olduğunu bir türlü anlayamadım.

ikincisi akünün arka tarafında bir soketin ucunun kapatılıp boşta olduğunu gördüm. bu neyin soketidir.

not: google fotoğraflar linki ekliyorum. fotoğraflarını görebilirsiniz.

https://photos.app.goo.gl/1PKHqBVibHKDiKyW7

Diğer ucu bildiğim kadarıyla yağ seperatörüne gidiyor. yağ ile hava yani egzozdaki hava ayrıştırılarak tekrardan filitreden geçtikten sonra boğaz kelebeğine gider.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

Sorumu fabia sahibi olarak fabiacılara da sorayım dedim;

Bi kaç ay kadar önce babamın 2004 octaviasında bir arıza meydana geldi. Araç 1.6 16Valf. Araba çalışırken durupdururken araç bobin yakmış gibi 3 pistona düşüyor,  stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyor. Konya sanayisini komple tavaf ettik herhangi bir arıza görünmüyor. Beyinde kablolarda bobinlerde bujilerde hiçbir sıkıntı yok deniliyor. İşimizi sağlama alalım diye buji ve bobinlerin tamamını değiştirdik. Yine problem devam ediyor. LPG tesisatını söktük benzinde bindik arıza oranı azaldı hergün olan arıza haftada bir olmaya başladı. Kafayı yiyecem bu arıza neden oluyor. Bakmamız gereken başka parça var mı yardımcı olursanız sevinirim..

Çevrimdışı Hakan3307

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fabia 1 için üfleme izgarası nasıl bulabilirim arkadaşlar