škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bolero 6.5" ve MirrorLink sorunsalı

ordic · 164 · 82384

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı weneorn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Onlar yazılım yüklemiyor. Smartlink olan araçlarda yazılım zaten yüklü ama kodu girmeden açılmıyor. Maksat opsiyon parasını almak(avrupada da aynısı). Ama 2017 model öncesinde biraz muallakta hala. Olabilir de olmayabilir de deniyor..

Çevrimdışı strtr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Efe Skoda'ya arabayı gösterdim. Önce menüye baktılar. sonra da torpido gözünü açıp sd kart takılan kısma baktılar. torpido gözünde başka bir parçanın da olması gerektiğini söylediler. "E" ile başlayan üç harfli bir isim söyledi parçanın adına. Parça olmadığı için kesin olur diyemiyoruz. Kod siparişi veririz belki çalışmayabilir dediler. Bu arada aracımın üretim tarihi myskoda uygulamasında 18.10.2016 olarak görülüyor. şifre için de 900 küsür bir fiyattan bahsettiler. riske girmemek için sipariş vermedim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: strtr;646967
Efe Skoda'ya arabayı gösterdim. Önce menüye baktılar. sonra da torpido gözünü açıp sd kart takılan kısma baktılar. torpido gözünde başka bir parçanın da olması gerektiğini söylediler. "E" ile başlayan üç harfli bir isim söyledi parçanın adına. Parça olmadığı için kesin olur diyemiyoruz. Kod siparişi veririz belki çalışmayabilir dediler. Bu arada aracımın üretim tarihi myskoda uygulamasında 18.10.2016 olarak görülüyor. şifre için de 900 küsür bir fiyattan bahsettiler. riske girmemek için sipariş vermedim.

ECU diyesim var ama :confused:

Çevrimdışı strtr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;646972
ECU diyesim var ama :confused:

Olabilir. hatırlayamıyorum.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: strtr;646967

Eğer böyle ise çok amatörce değil mi, olmasa zaten parayı sizden almamaları gerekli. Kesin net konuşmalılar diye düşünüyorum

Çevrimdışı gumuskurt22

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Arkadaşlar bu olay vag kablosuyla çözülüyor artık. Bu kodlama işi yapan sayfa 500 tl karşılığında Skoda araçların CarPlay aktivasyonunu yaptıklarını söylüyor. Nasıl yapıldığını bilsek kendimiz kablo alıp yapabiliriz

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı limraaa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hiç yukarıda belirtilen adresten Smartlink aktivasyonu yaptıran var mı aramızda?

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba;
Neredeyse bir yıl geçmiş, bu konuyla ilgili herhangi bir gelişme yaşayan var mı? Araştırmalardayım ama bir yere varamadım henüz. 6'5 bolero üzerinden video, navigasyon konusunda bi gelişmedir, çözümdür, ne varsa bilgi adına paylaşırsanız faydası olacaktır.

Çevrimdışı asiBenlik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Neler yaptım anlatmakla bitmez...
Ama ben de hiç bir sonuca ulaşamadım.
Aracım 2015 TSI DSG 1.2
Bilen varsa yazsın artık.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı hakanfindik3000

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende çok araştırdım ama vag kodlama olmadan ne yazık ki yok. 2018 Rapid sb style 1.0tsi var bende ve CarPlay için kodlama gerekiyor, son aradığımda 1200tl+işçilik demişlerdi. Hesabı siz yapın.

Çevrimdışı aliusta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. Aracımı aldığım günden beri bu konuyu araştırıyorum. 2016 model spaceback style aracım. Trabzon servise sorduğumda 1400 TL karşılığında yapabileceklerini söylemişlerdi, fiyat çok geldiği için yaptırmadım. Daha sonra araştırdım dışarıda yaptırabilir miyim diye, herkes bu modellerde yapılamadığını söyledi. Geçen hafta İstanbul'a gitmiştim aracımla, Kadıköy'deki bir bayiyi aradım, 1800 TL olduğunu ancak bu modellerde açılamadığını, yine de istersem bakabileceklerini söylediler. Onun dışında da bu işi yapan 6-7 firmayla görüştüm, hepsi de aynı şeyi söyledi: Bu modellerde olmuyor. Son olarak Yalova'da bir firmayı aradım, torpidodaki ünitenin değişmesi durumunda yapılabileceğini söyledi ve 2500 TL istedi, ona da yaptırmadım. Araştırmalarım devam edecek :)

Alıntı yapılan: cancan7024;655867
Arkadaşlar merhaba;
Neredeyse bir yıl geçmiş, bu konuyla ilgili herhangi bir gelişme yaşayan var mı? Araştırmalardayım ama bir yere varamadım henüz. 6'5 bolero üzerinden video, navigasyon konusunda bi gelişmedir, çözümdür, ne varsa bilgi adına paylaşırsanız faydası olacaktır.

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. Aracımı aldığım günden beri bu konuyu araştırıyorum. 2016 model spaceback style aracım. Trabzon servise sorduğumda 1400 TL karşılığında yapabileceklerini söylemişlerdi, fiyat çok geldiği için yaptırmadım. Daha sonra araştırdım dışarıda yaptırabilir miyim diye, herkes bu modellerde yapılamadığını söyledi. Geçen hafta İstanbul'a gitmiştim aracımla, Kadıköy'deki bir bayiyi aradım, 1800 TL olduğunu ancak bu modellerde açılamadığını, yine de istersem bakabileceklerini söylediler. Onun dışında da bu işi yapan 6-7 firmayla görüştüm, hepsi de aynı şeyi söyledi: Bu modellerde olmuyor. Son olarak Yalova'da bir firmayı aradım, torpidodaki ünitenin değişmesi durumunda yapılabileceğini söyledi ve 2500 TL istedi, ona da yaptırmadım. Araştırmalarım devam edecek :)

Merakla ve sabırla olumlu sonuçlar bekliyoruz 😊

Çevrimdışı celebi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba.

2016 Rapid SB araca sahibim. Bir süredir ben de aracımda Smartlink kullanabilir miyim diye araştırma yapıyordum. Araç menüsünde Smartlink yer almıyor. Birçok yerli sitede araştırma yapsam da bir sonuç elde edemedim. Lakin yurt dışı forumlarında çeşitli bilgilere eriştim. Sizlerle de paylaşmak isterim:

- Bolero bir cihaza sahibim ve sol alt köşede TP tuşum bulunuyor.
- Cihazın sürüm numarası 5Q0 035 819 B (Hiç yazılım yüklemesi yapılmadı.).

1- Edindiğim bilgilere göre Bolero cihazlarda 819 ve 820 versiyonları Smartlink'i desteklemiyor.
2- Eğer Smartlink'i kullanmak istiyorsanız yazılım değil yeni bir panel alınması gerektiği belirtilmiş. Destekleyen cihazlar ise şöyle açıklanmış:

Bolero için 840 & 842, Amundsen için 864 & 874.

Şu şartlarda (döviz kuru) yeni bir cihaz taktırıp artı olarak Smartlink için kod almak (2.500 TL olduğu söylendi.) çok ucuz bir işlem olmayacaktır.

Sağlıklı günler dilerim.