škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Vag Com Kodlama

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rapidspaceback

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam selamlar. az önce buldum bende PQ25 miş. kablom 44 steering e izin veriyordu. bende oradaki Adaptation altında Driving profile switchover başlığını incremental den Direct e çektim. aracımda ilk kalkışlarda zıplama vardı. durkalklarda yarım fren yaptığımda araba bırak beni gideyim diyordu. şuan bu düzeldi. kavrama pamuk gibi oldu. bir süre kullanıp tekrar deneyimimi buraya yazacağım. ama diğer özellikler için bana yeni bir kablo gerekecek anlaşılan.

Alıntı yapılan: rsimsek;638098
09.Cent.Elect. sayfasına girince üstte modul kodlarını yazar. Sağında MQB ya da PQ25/35 ne ise yazar.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;637599
Bir sensör var, hatta durduğunuz yerde elinizle kadrana gelen ışığı kapattığınızda da tepki veriyor. Belki tahminimden başka bir açıklaması da vardı.

An itibari ile bu ışık sensörünün ne işe yaradığını öğrenmiş bulunuyorum, paylaşmak istedim. Bu sensör yetersiz ışık durumunda, tünel, akşam ya da aniden hava karardığında göstergenin sadece ibreler görünecek şekilde sönmesi ile farların kapalı olduğunun anlaşılması içinmiş. Bazen hava kararmış herkesin farları yanar, etrafı görebildiği için farkında olmadan farları kapalı sürenleri uyarmak için!

Çevrimdışı rapidspaceback

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
recepsun hocam pq25 rapid de hangi özellikleri aktif edebildiniz? kullandığınız kabloda tüm özellikler görünüyor mu? ben 2014 sb elegance pq25 aracımda sadece driving profile i değiştirebildim. herşye değer bir sürüş konforu kattı. ama bu alarm olsun kapıların hareket halinde otomatik kilitlenmesi olsun bunları da yapmak istiyorum.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aşağıdaki gibi basit bir kaç şey yapmıştık diye hatırlıyorum.

1. Kapıların 15km/sa hıza ulaşıldıktan sonra otomatik kilitlenmesi.
2. Kadran selamlama.
3. Ne kadar yakıt alınacak bilgisinin lt olarak mfd de gösterilmesi.
4. Ön cam sileceklerinin ağlama modunun açılması (suyla silmeden 5-6 sn sonra bir kez daha silmesi).
5. Tek Dokunmayla Sinyal sayısının 3 veya 5 yapılması.
6. Coming Home özelliğinin aktif edilmesi
7. Sert frende abs'nin bir kaç saniye devreye girmesi ile arka stopların çakarlı yanması.

Araçta ön sis farı olmadığından köşe dönüş farlarını aktif edememiştim. Açınca arıza ışığı yakmıştı.

Çevrimdışı recepsun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;639167
Aşağıdaki gibi basit bir kaç şey yapmıştık diye hatırlıyorum.

1. Kapıların 15km/sa hıza ulaşıldıktan sonra otomatik kilitlenmesi.
2. Kadran selamlama.
3. Ne kadar yakıt alınacak bilgisinin lt olarak mfd de gösterilmesi.
4. Ön cam sileceklerinin ağlama modunun açılması (suyla silmeden 5-6 sn sonra bir kez daha silmesi).
5. Tek Dokunmayla Sinyal sayısının 3 veya 5 yapılması.
6. Coming Home özelliğinin aktif edilmesi
7. Sert frende abs'nin bir kaç saniye devreye girmesi ile arka stopların çakarlı yanması.

Araçta ön sis farı olmadığından köşe dönüş farlarını aktif edememiştim. Açınca arıza ışığı yakmıştı.

Hocam benim araçta sis farları mevcut köşe dönüş farı olarak açınca yine hata veriyor. Open circuit hatası. Kablolama yapılması gerekli. Kablolama ile ilgili bilginiz var mıdır? Ayrıca CH ve LH da olmuyor aynı şekilde kablolama istiyor. Light switch te auto modu bulunmuyor aracımda.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sis farları varsa kodlanması gerekiyor. Önce sis farlarını aktif hale getirin (09.Cent.Elect. Byte 14 Bit 0 işaretli, varsa muhtemelen açıktır yine de kontrol edilmesinde fayda var). Kablolama konusunda bilgim yok.

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, vag com 409.1 kkl 2018 kablo aldım.

İnternette  o kadar araştırmama rağmen, bir türlü bağlanamadım araca.

"ross tech usb interface not found" şeklinde hata alıyorum.

aygıt yöneticisinde com-port olarak görülüyor. İnternetten baktığımda bağlanan kişiler hep "usb" olarak görülüyor.

VCDS üzerinden "comx" seçiyorum (x=1-2-3... hangisindeyse) "port ok" çıkıyor ama altında hata mesajı veriyor.

Sizce ne yapmalıyım?

VCSD son sürümü ve vcds acıkken internete hiç bağlamadım pc yi.

Pc: Win7 64bit

Çevrimdışı gumuskurt22

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba 2016 model rapid spaceback aracımda kodlama yapmak için hangi kabloyu almam gerekiyor? Türkiye yada Çin link atabilir misiniz?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı gocuman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2014 spaceback rapid 1.6tdi da hangi gizli özellikler açılabiliyor? Birde bunu nerede yaptırabiliriz.

Çevrimdışı hakanfindik3000

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2018 model Rapid 1.0 TSİ spaceback style aracım mevcut araçta yeni model teyplerden var. 3 tuş olanlardan. Smartlink açtırmak istiyorum ama vagcom bu modellerde daha olmuyormuş. Servis 1400tl fiyat çekiyor. Servise o parayı vermek canımı sıkıyor. Farklı bir yolu yok mu? Bilen var mı acaba nasıl oluyor. Bilgi alabilir miyim?

Çevrimdışı ihsanozkann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba, yaklaşık 6 aydır 2016 1.2 dsg rapid spaceback kullanıyorum.

bir heves gizli özelliklerini açmak için forumdaki kodları kullandım. Bir çoğuda açıldı. açılmayanları eski haline çevirdik.

Ancak nasıl oldu bilemiyorum, klima altındaki kapı kilit açma kapama butonu çalışmamaya başladı.

tüm ayarları kontrol ettik ama açamadık.

Hatırladığım "POLO" araçlarda bu butonu açıp kapatmak için kodlamalar var.

Aranızda bu konu ile ileilgili kod bilen varmı. Yada çözüm önerisi sunabilecek olan?? Acil desek rica ediyorm.

O butonun benim için bu kadar önemli olabileceği aklıma gelmezdi. :'(

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
arkadaşlar merhaba, yaklaşık 6 aydır 2016 1.2 dsg rapid spaceback kullanıyorum.

bir heves gizli özelliklerini açmak için forumdaki kodları kullandım. Bir çoğuda açıldı. açılmayanları eski haline çevirdik.

Ancak nasıl oldu bilemiyorum, klima altındaki kapı kilit açma kapama butonu çalışmamaya başladı.

tüm ayarları kontrol ettik ama açamadık.

Hatırladığım "POLO" araçlarda bu butonu açıp kapatmak için kodlamalar var.

Aranızda bu konu ile ileilgili kod bilen varmı. Yada çözüm önerisi sunabilecek olan?? Acil desek rica ediyorm.

O butonun benim için bu kadar önemli olabileceği aklıma gelmezdi. :'(

Kodlama sonunda VCDS klasörünün içine bir log (txt veya xls) dosya geliyor otomatik olarak, orada yapılan değişiklikler var, oradan kontrol ederek gidin derim.

Çevrimdışı Oğuz akkaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selamlar 2015 rapid spaceback aracım var vcds ile amerikan park aktif etmek istiyorum ancak burada paylaşılan amerikan park kodlarından farklı çıkıyor. Sağ ve sol için ayrı kodlamam mı gerekiyor. Ligth function kısmında bende parking çıkmıyor. Onun yerine right ve lift parking çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selamlar 2015 rapid spaceback aracım var vcds ile amerikan park aktif etmek istiyorum ancak burada paylaşılan amerikan park kodlarından farklı çıkıyor. Sağ ve sol için ayrı kodlamam mı gerekiyor. Cevap: Evet ayrı kodlanıyor. Ligth function kısmında bende parking çıkmıyor.  Onun yerine right ve lift parking çıkıyor. Cevap: Ordan çıkmaz zaten. Önce 09-Central Electric bölümüne girip Adaptation-10 bölümüne gireceksiniz. Orada Leuchte diye başlayan yere geleceksiniz. Orada da aşağıdaki ayarları yapacaksınız. Yardımcı olursanız sevinirim
Merhaba. Benim eski 2016 model Rapid aracımda yaptığım aşağıdaki kodlama çalışmıştı. Bi deneyin bakalım.

******************************************AMERİKAN  PARK******************************************
1. 09-Central electric
2. Security Access-16 > Key 31347
3. Adaptation-10
***Ön Sinyallerde Amerikan Park için***
Ch: ENG124861-ENG115020-Leuchte 0 BLK VL B35-Light_Function_C_0     - 'Parking light' 
Ch: ENG124862-ENG115039-Leuchte1BLK VRB23-Light_Function_C_1     - 'Parking light' 
Ch: ENG124861-ENG115022-Leuchte 0 BLK VL B35-Dimming_CD_0         - '25' (Zayıf yanarsa 50 yapın)
Ch: ENG124862-ENG115041-Leuchte1BLK VRB23-Dimming_CD_1            - '25' (Zayıf yanarsa 50 yapın)
***Yan Ayna Sinyallerinde Amerikan Park için***
Ch: ENG124877-ENG115273-Leuchte16BLK SLC11-Light_Function_C_16    - 'Parking light'
Ch: ENG124878-ENG115292-Leuchte17 BLK SR A72-Light_Function_C_17  - 'Parking light'
Ch: ENG124877-ENG115275-Leuchte16BLK SLC11-Dimming_CD_16          - '25' (Zayıf yanarsa 50 yapın)
Ch: ENG124878-ENG115294-Leuchte17 BLK SR A72-Dimming_CD_17        - '25' (Zayıf yanarsa 50 yapın)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------