škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Vag Com Kodlama

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rapidspaceback

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Halil Hocam selamlar,
Aşağıda söylediğiniz tünelde vs. farların otomatik yanması kısmını kaçırmış olabilirim beni aydınlatırsanız sevinirim. bu kısmı sadece kodla mı yaptınız? auto özellikli bir anahtara ihtiyaç var mı? sadece kod ise anahtar hangi konumda bu geçerli ve sorun değilse kodları paylaşabilir misiniz?
ayrıca dikkatimi çeken bir husus, aydınlatma anahtarı gündüz 0 konumunda ışık altındayken kadran ledleri yanıyorken karanlık tünel vb alanlarda sönmesi garip değil mi? benim araca has bir terslik mi?
katkılarınız için teşekkür ederim.
Alıntı yapılan: khalil;632919
Tekrar merhaba,
1-geri vitese takınca arka sislerinde yanması". Bu özellik için vcds'de seçenek yok malesef. Ancak geri vites lambasının ışık ayarları var tabi ki:
A28 ile biten bölüme göz atmak lazım.
UDS Adaptation Channel: ENG124888-ENG115497-Leuchte28RFL C3-Light_Function_A_28
Stored value Rueckfahrlicht --- Geri vites lambası
Işık şiddetini açmak için:
UDS Adaptation Channel: ENG124888-ENG115499-Leuchte28RFL C3-Dimming_AB_28
Stored value 100 =======>>> Bunu arttırabilirsin. (127 gibi)

Yada tüm bunlarla uğraşmak yerine güçlü beyaz ışık veren birer led ampül alırsın olur biter.:)
2- Virajda sislerin gündüz çalışması bana mantıklı gelmiyor. Zaten vcds'de böyle bir özellik yok.
5- Işık sensörü hassasiyeti bende de aynı gibi. Ama çok takılmıyorum buna. Benim için Önemli olan tünele girence farlar yanıyor mu? Yanıyor.:)
6- Bunu anlamadım. Kapı açma ile sinyal yanması diye bişey yoktu zaten.
7- Bunu da bulamadım. Ancak Yine de olması için yapacağın sadece anahtarı Park konumuna almak.
9-Bu konuda çok bilgim yok. Ancak araçlarımızda orjinalinde ESP olması yeterli bence. ve Xds  geçmenin sakıncaları olduğu söylenmekte;
     1)Balataların çabuk aşınması
     2)Aks rulmanına (Constant-Velocity joint) fazla yük bineceği gibi.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidspaceback;637554
Halil Hocam selamlar,
Aşağıda söylediğiniz tünelde vs. farların otomatik yanması kısmını kaçırmış olabilirim beni aydınlatırsanız sevinirim. bu kısmı sadece kodla mı yaptınız? auto özellikli bir anahtara ihtiyaç var mı? sadece kod ise anahtar hangi konumda bu geçerli ve sorun değilse kodları paylaşabilir misiniz?
ayrıca dikkatimi çeken bir husus, aydınlatma anahtarı gündüz 0 konumunda ışık altındayken kadran ledleri yanıyorken karanlık tünel vb alanlarda sönmesi garip değil mi? benim araca has bir terslik mi?
katkılarınız için teşekkür ederim.

Merhabalar,
Farların otomatik yanması için Auto kademeli far anahtarı ve buna bağlı ışık sensörü mutlaka olması lazım. Bunları düzgün bir şekilde monte edip ardından vag-can vcds ile kodlamak lazım. Aksi takdirde istediğiniz özellikler düzgün çalışmaz.
Diğer bahsettiğiniz sorun, aracınızda elektrik ile ilgili bir sorun olabilir.
Anahtar 0 konumda iken kadran ve iç aydınlatma ışıkları yanmaz zaten. Sizde yanıp sönüyorsa bir anormallik var demek. Servise baktırsanız iyi olur.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bilgi için teşekkür ederim. hocam yalnız bahsettiğim bir sorun değil aslında araçta bir sensör olduğunu gösteriyor. bugün de arkadaşlarımla kontrol ettik, gündüz kontağı açtığınızda aydınlatma anahtarı 0 konumunda iken göstergelerin aydınlandığını göreceksiniz. ve bildiğiniz dış ortamdaki ışığın etkisine göre kadran ibresi hariç gösterge ledleri ortama uyum sağlıyor. yalnız bence ters bir durum, çünkü karanlıkla beraber ledler azalarak sönüyorken, aydınlıkla beraber ledler yanıyor. hayretlerdeyim :) videolamaya çalışacağım. (dip not aracın ilk sahibiyim ve bu güne kadar hiçbir işlem yaptırmadım.)
peki hocam bahsettiğiniz anahtar için aşağıdaki ürünlerden olur mu yoksa orjinal mi olması gerekmektedir? ki bence orjinal anahtar da belki bu sensörden faydalanıyor olabilir.
link

Alıntı yapılan: khalil;637576
Merhabalar,
Farların otomatik yanması için Auto kademeli far anahtarı ve buna bağlı ışık sensörü mutlaka olması lazım. Bunları düzgün bir şekilde monte edip ardından vag-can vcds ile kodlamak lazım. Aksi takdirde istediğiniz özellikler düzgün çalışmaz.
Diğer bahsettiğiniz sorun, aracınızda elektrik ile ilgili bir sorun olabilir.
Anahtar 0 konumda iken kadran ve iç aydınlatma ışıkları yanmaz zaten. Sizde yanıp sönüyorsa bir anormallik var demek. Servise baktırsanız iyi olur.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dediğiniz kadran ışığının far düğmesi sıfırdayken ışığa duyarlı halde sadece gündüz, yani farlar kapalıyken yanması tamamen normal. Çünkü gece zaten farları açacağınızdan ya da otomatik devreye gireceğinden zaten yanacaktır. Gündüz ışığa duyarlı yanması kadranın görünebilirliğini artırmak içindir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidspaceback;637591
bilgi için teşekkür ederim. hocam yalnız bahsettiğim bir sorun değil aslında araçta bir sensör olduğunu gösteriyor. bugün de arkadaşlarımla kontrol ettik, gündüz kontağı açtığınızda aydınlatma anahtarı 0 konumunda iken göstergelerin aydınlandığını göreceksiniz. ve bildiğiniz dış ortamdaki ışığın etkisine göre kadran ibresi hariç gösterge ledleri ortama uyum sağlıyor. yalnız bence ters bir durum, çünkü karanlıkla beraber ledler azalarak sönüyorken, aydınlıkla beraber ledler yanıyor. hayretlerdeyim :) videolamaya çalışacağım. (dip not aracın ilk sahibiyim ve bu güne kadar hiçbir işlem yaptırmadım.)
peki hocam bahsettiğiniz anahtar için aşağıdaki ürünlerden olur mu yoksa orjinal mi olması gerekmektedir? ki bence orjinal anahtar da belki bu sensörden faydalanıyor olabilir.
link

Alıntı yapılan: rsimsek;637592
Dediğiniz kadran ışığının far düğmesi sıfırdayken ışığa duyarlı halde sadece gündüz, yani farlar kapalıyken yanması tamamen normal. Çünkü gece zaten farları açacağınızdan ya da otomatik devreye gireceğinden zaten yanacaktır. Gündüz ışığa duyarlı yanması kadranın görünebilirliğini artırmak içindir diye düşünüyorum.

Recep hocamın dediğine katılıyorum. Kadran ve gösterge ışıklarının sensörle ilgisi olduğunu sanmıyorum. Ama yine de emin olmak için akşam bunu kontrol edip size daha sağlıklı bilgi veririm.
Far anahtarına gelince, orjinal olursa daha iyi sonuç alırsınız. Ancak linkteki ürünler de iş görür.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir sensör var, hatta durduğunuz yerde elinizle kadrana gelen ışığı kapattığınızda da tepki veriyor. Belki tahminimden başka bir açıklaması da vardı.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam Sensörü buldum. resmini ve videosunu ekliyorum. Asıl can alıcı soruya geçeyim; Bu sensörü kullanarak far için  auto mod u açamaz mıyız??

https://ibb.co/bBVDTn
https://www.youtube.com/watch?v=S4FupREJxTs&feature=youtu.be

Alıntı yapılan: rsimsek;637599
Bir sensör var, hatta durduğunuz yerde elinizle kadrana gelen ışığı kapattığınızda da tepki veriyor. Belki tahminimden başka bir açıklaması da vardı.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidspaceback;637604
Hocam Sensörü buldum. resmini ve videosunu ekliyorum. Asıl can alıcı soruya geçeyim; Bu sensörü kullanarak far için  auto mod u açamaz mıyız??

Işık sensörü genel adıyla LDR (Ligh Dependent Resistor/Işığa bağlı direnç)' nin çıkışları bulunabilirse bağlanılacak bir role ile söndüğü zaman düğmeden paralel çekerek farları yakacak şekilde montajlanabilir. Araştırmak lazım.:gaz:

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidspaceback;637604

Baktım da, bu resimdeki sensör benim arabada yok. Sizin araç 2015 veya altı mıdır? 2015ten sonrası BCM platformu değişik oluyor çünkü.
Ayrıca o bahsettiğiniz sensörü farlar için kullanmak zahmetli ve riskli bir iş olur.
Onun yerine göderdiğiniz linkteki ürünü alırsınız olur biter. Kesme, biçme ile uğraşmazsınız.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tekrar merhabalar,
bugün çin den kablom geldi vag18.2 ancak bir sorun var. uygulamaya giriş yaptığımda cent.elect. yada instruments başlığı altında security access kodunu bana vermiyor. kendi bildiğim birkaç kodu denediğimde de kabul etmedi. ancak engine e girdiğimde kodu bana veriyor ve giriş yapabiliyorum. kabloyu arkadaın s3 ünde denedik ve çalışıyor. bu sorun ile daha önce karşılaştınız mı? çözüm için desteğinizi rica ederim. aracım 2014 Rapid Spaceback 1.6tdi dsg

Çevrimdışı recepsun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Değerli dostlar. Anahtar ile cam açma muhabbeti iyice canımı sıktı benim. Bu gün 2013 polo bcm pq25 olan bir aracın bazı özelliklerini açtım. Tüm ayarlamalar benim 2013 rapid elegance bcm pq25 ile aynı. Gözle gördüğüm tek fark onun 4 cam önden kontrol edilebiliyor bende sadece ön ikisi.

Bir de diğer sinirime dokunan konu ise terminal 15 inactive iken kornanın çalışmaması. Vcds ile ne yaptıysam açamadım.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidspaceback;638047
Tekrar merhabalar,
bugün çin den kablom geldi vag18.2 ancak bir sorun var. uygulamaya giriş yaptığımda cent.elect. yada instruments başlığı altında security access kodunu bana vermiyor. kendi bildiğim birkaç kodu denediğimde de kabul etmedi. ancak engine e girdiğimde kodu bana veriyor ve giriş yapabiliyorum. kabloyu arkadaın s3 ünde denedik ve çalışıyor. bu sorun ile daha önce karşılaştınız mı? çözüm için desteğinizi rica ederim. aracım 2014 Rapid Spaceback 1.6tdi dsg

Bende daha önceki 15.7 ve şu an ki 17.1 sürüm kablo da şifreleri göstermiyor. Benim Yeti'min platformu PQ35 ve uzun arama ve taramalar sonunda 09.Cent.Elect. için bulmuş olduğum 42013 ü kabul ediyor, fakat girsem de girmesem de farklı şeyler çıkmıyor. Platformdan kaynaklı olabilir. Bugün 2017 MQB platform bir Golf'te bazı kodlamalar yaptım, onda Enter Security Access kutusu üzerine gelince 17.1 kablo ipucu balonu şeklinde kodu gösterdi. Bilinen kodların yazılım içine gömülü olduğu gibi bir şey de okumuştum.

Öncelikle platformunuza göre kod arayın.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: recepsun;638077
Değerli dostlar. Anahtar ile cam açma muhabbeti iyice canımı sıktı benim. Bu gün 2013 polo bcm pq25 olan bir aracın bazı özelliklerini açtım. Tüm ayarlamalar benim 2013 rapid elegance bcm pq25 ile aynı. Gözle gördüğüm tek fark onun 4 cam önden kontrol edilebiliyor bende sadece ön ikisi.

Bir de diğer sinirime dokunan konu ise terminal 15 inactive iken kornanın çalışmaması. Vcds ile ne yaptıysam açamadım.

Her özellik her modelde olmayabiliyor. PQ25 platformunun neleri kapsadığını bilemiyorum, araştırmak lazım. Sadece ön iki cam otomatikse kodlanması mümkün olabilir, denemek lazım. Kumandadan açmaya ya da kapatmaya veya anahtarı çevirip öylece 5 saniye kadar tutarak camları açıp/kapatabilirsiniz. Konfor özelliklerini 09.Cent.Elect. Byte 3 te işaretli, 10 Adaptation'dan da Confort operation (via Remote Control) aktif olması gerekir.

16. Steerin Wheel L.Coding Byte 2 Bit 2 işaretini kaldırınca kornanın herhalükarda çalışması lazım görünüyor. Bende işe yaramadı.:o
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2018, 23:11:22 Gönderen: rsimsek »

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Recep Hocam bu platform kodunu nasıl nereden öğrenebilirim? çok sinirim bozuldu. yarın bu kodu bende deneyeceğim. sonucu iletirim.

Alıntı yapılan: rsimsek;638080
Bende daha önceki 15.7 ve şu an ki 17.1 sürüm kablo da şifreleri göstermiyor. Benim Yeti'min platformu PQ35 ve uzun arama ve taramalar sonunda 09.Cent.Elect. için bulmuş olduğum 42013 ü kabul ediyor, fakat girsem de girmesem de farklı şeyler çıkmıyor. Platformdan kaynaklı olabilir. Bugün 2017 MQB platform bir Golf'te bazı kodlamalar yaptım, onda Enter Security Access kutusu üzerine gelince 17.1 kablo ipucu balonu şeklinde kodu gösterdi. Bilinen kodların yazılım içine gömülü olduğu gibi bir şey de okumuştum.

Öncelikle platformunuza göre kod arayın.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
09.Cent.Elect. sayfasına girince üstte modul kodlarını yazar. Sağında MQB ya da PQ25/35 ne ise yazar.