škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Vag Com Kodlama

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı recepsun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Security acces code 31347 dışında bişey var mı. Bende kabul etmiyor.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Security Access Code 31347 MQB platformu içindir. Sizdeki hangi platform bilmiyorum.

Bendeki Yeti PQ35 platform ve 09.Cent.Elect. Security Access kodu 42013 dir.

Çevrimdışı recepsun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Plartfom kodu tam olarak nasıl ogreniliyor. Onu öğrendikten sonra wiki den bulurum sanırım kodu.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Resimdeki gibi 09.Cent.Elect. e girince sol üstte ya da seçtiğin modulde PQ35 yazan yer. En azından bende öyle. ;)

Bir de Log-TMBJF2*.txt şeklindeki kaydettiğin log dosyasının içinde 09.Cent.Elect. başlığı altında;
Alıntı
Address 09: Cent. Elect. (J519)       Labels: 1K0-937-08x-09.clb
   Part No SW: 1K0 937 086 H    HW: 1K0 937 086 H
   Component: BCM PQ35  M   103 0615  
   Revision: 00103 AD    
   Coding: 6E010ABBA80638E0401000801500856C47281DAE510D8960DC8060240040
   Shop #: WSC 33361 790 00999
   VCID: 3584F05B9C4EE6BA26281C-8061

Çevrimdışı recepsun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
BCM PQ25 H+4 H32 0407

PQ25 için bulamadım. PG35 ile aynı mıdır?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rapidoviç

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selamlar, 2015 model rapid aracımın kaçıncı nesil olduğunu nasıl öğrenebilirim.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidoviç;634371
selamlar, 2015 model rapid aracımın kaçıncı nesil olduğunu nasıl öğrenebilirim.

Vag-Com için ise 2.nesil olması lazım. Kablo var ise  bağlanıp öğrenebilirsiniz.
1.nesil rapidlerin konfor ünitesi 6RO (medium)
2.nesil rapidlerin konfor ünitesi 7HO (High end)
3.nesil rapidlerin kontrol ünitesi 6CO (medium plus, yeni polo ve yeni fabia ile aynı)
« Son Düzenleme: 09 Mart 2018, 18:25:06 Gönderen: khalil »

Çevrimdışı gokcak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: recepsun;634171
BCM PQ25 H+4 H32 0407

PQ25 için bulamadım. PG35 ile aynı mıdır?

bende bu şekilde çıkıyor kod kısmına ne denediysem olumsuz .... öğrenirseniz kodu paylaşırmısınız? bu arada aracınızda swimg teyp var ise aux için video hazırladım https://www.youtube.com/watch?v=8eLm32aIRZk&t=102s

Çevrimdışı brcferhat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kolay gelsin.Benim size sormak istediğim gündüz ledlerinin akşam dahil sürekli açık kalması kısa farlar açık yada auto konumunda bunun bir kodlaması varmı şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2018, 03:12:21 Gönderen: brcferhat »

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brcferhat;636102
Arkadaşlar kolay gelsin.Benim size sormak istediğim gündüz ledlerinin akşam dahil sürekli açık kalması kısa farlar açık yada auto konumunda bunun bir kodlaması varmı şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Merhabalar, istediğiniz özelliği yapmayı hiç denemedim. Ancak vcds ile yapılabilir sanırım. Bunun için değişik seçenekler olabilir.:
1.yol: 09-Cent.Electric, Adaptasyon bölümünde gündüz farlarının (Daytime running lights) ilgili olduğu bölümü bulup ilgiliseçeneği activ etmek.

Ch: IDE06864-ENG116592-Daytime running lights-Standlicht aktiviert zusaetzlich Tagfahrlicht  (Gündüz farları sadece parklar ile birlikte yanar.)
Ch: IDE06864-ENG116593-Daytime running lights-Tagfahrlicht-Dauerfahrlicht aktiviert zusaetzlich Standlicht (Far ile parklar birlikte yanar.)
Ch: IDE06864-ENG115734-Daytime running lights-Tagfahrlicht nur in Schalterstellung AUTO (Yalnız Auto konumda yanar.)
Ch: IDE06864-ENG116594-Daytime running lights-Tagfahrlicht Aktivierung durch BAP oder Bedienfolge moeglich (Gündüz farları Menüden açmak için.)
Ch: IDE06864-ENG122184-Daytime running lights-Tagfahrlicht Dauerfahrlicht bei Handbremse abschalten (El Freni ile gündüz farı kapatma.)

2.yol: Yine 09-Cent.Electric, Adaptasyon bölümünde kayıtlı seçenekleri
park 'Parking light'   veya kısa far 'Abblendlicht' olarak değiştirmek;
Ch: ENG124865-ENG115092-Leuchte4TFL LB43-Light_Function_A_4
Stored value Daytime running lights  -----> 'Abblendlicht links'
Ch: ENG124866-ENG114975-Leuchte5 TFL RB6-Light_Function_A_5
Stored value Daytime running lights  -----> 'Abblendlicht rechts'

...gibi. Umarım fikir olmuştur. Bu konuda tecrübeniz yoksa hiç uğraşmayın. Gidin bir Vag-com'cuya o halleder. Hayırlı günler...

Çevrimdışı brcferhat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;636122
Merhabalar, istediğiniz özelliği yapmayı hiç denemedim. Ancak vcds ile yapılabilir sanırım. Bunun için değişik seçenekler olabilir.:
1.yol: 09-Cent.Electric, Adaptasyon bölümünde gündüz farlarının (Daytime running lights) ilgili olduğu bölümü bulup ilgiliseçeneği activ etmek.

Ch: IDE06864-ENG116592-Daytime running lights-Standlicht aktiviert zusaetzlich Tagfahrlicht  (Gündüz farları sadece parklar ile birlikte yanar.)
Ch: IDE06864-ENG116593-Daytime running lights-Tagfahrlicht-Dauerfahrlicht aktiviert zusaetzlich Standlicht (Far ile parklar birlikte yanar.)
Ch: IDE06864-ENG115734-Daytime running lights-Tagfahrlicht nur in Schalterstellung AUTO (Yalnız Auto konumda yanar.)
Ch: IDE06864-ENG116594-Daytime running lights-Tagfahrlicht Aktivierung durch BAP oder Bedienfolge moeglich (Gündüz farları Menüden açmak için.)
Ch: IDE06864-ENG122184-Daytime running lights-Tagfahrlicht Dauerfahrlicht bei Handbremse abschalten (El Freni ile gündüz farı kapatma.)

2.yol: Yine 09-Cent.Electric, Adaptasyon bölümünde kayıtlı seçenekleri
park 'Parking light'   veya kısa far 'Abblendlicht' olarak değiştirmek;
Ch: ENG124865-ENG115092-Leuchte4TFL LB43-Light_Function_A_4
Stored value Daytime running lights  -----> 'Abblendlicht links'
Ch: ENG124866-ENG114975-Leuchte5 TFL RB6-Light_Function_A_5
Stored value Daytime running lights  -----> 'Abblendlicht rechts'

...gibi. Umarım fikir olmuştur. Bu konuda tecrübeniz yoksa hiç uğraşmayın. Gidin bir Vag-com'cuya o halleder. Hayırlı günler...

Cevapların için teşekkürler. Ihtiyacim olanları açtım zaten çok tecrübem yok ama en başta aracın orjinal yedeğini almıştım. Birde sizin önerilerinizi sırasıyla denerim orjinal olarak fotoğraflarını çekerim olmayanları orjinaline çeviririm bir sıkıntı olmaz inşaallah. Tekrar teşekkürler.
Birde fikir vermek adına zaten bu işlerle ilgilenenlerin bileceğini düşünüyorum çoğu kodlamayı golfün sitesinden yaptım hepsi çalıştı sanırım mqb platformuydu golf de.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brcferhat;636134
Cevapların için teşekkürler. Ihtiyacim olanları açtım zaten çok tecrübem yok ama en başta aracın orjinal yedeğini almıştım. Birde sizin önerilerinizi sırasıyla denerim orjinal olarak fotoğraflarını çekerim olmayanları orjinaline çeviririm bir sıkıntı olmaz inşaallah. Tekrar teşekkürler.
Birde fikir vermek adına zaten bu işlerle ilgilenenlerin bileceğini düşünüyorum çoğu kodlamayı golfün sitesinden yaptım hepsi çalıştı sanırım mqb platformuydu golf de.

Rica ederim. Yardımcı olabilirsek ne mutlu:)
Bu arada bilginiz olsun! VCDS programı bağlandığınız araçta yaptığınız tüm değişiklikleri Debug klasörü içindeki 'AdpLog' ve 'CodingLog' isimli dosyalara yazıyor zaten. Fotoğraf çekmenize gerek yok.
Tekrar kolaylıklar dilerim...

Çevrimdışı SametGurler

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ankara' da bu işi yaptırabileceğimiz birileri yok mudur?? Herkese teşekkürler.

Çevrimdışı gokcak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
vag-com ile teyp in aux açılması videosu mevcuttur. ilgilenen arkadaş olursa izleyebilir.
https://www.youtube.com/watch?v=0UKFjEbFstM