škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

30.000 TL civarı fabia I araca alternatif bulamadım

trio · 43 · 8685

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba fabia I special 1.4 16V 101 hp aracımı şuan eşimin kardeşi alacak fakat 30.000 tl civarı fabia I kalitesinde araç bulamıyorum fabia I den sonra diğer tüm 30.000 tl civarı araçlar kalitesiz geliyor renault clio 2-3 fiat linea vs vs hatta magane2 bile hoşuma gitmedi bu fabia I i çok kaliteli üretmişler.
Aracımın triger kayışı şarj kayışı devirdaim gergi rulmanları rot kolları rot ayarı yağ yağ filitresi polen filitresi hava filitresi iç havalandırma kırık ızgaralar tavan kaplaması  direksiyon ve vites körüğü kaplaması yaptırdım sis lambalarını aldım motor alt muhafazasını aldım , ön hoparlörler su almıştı wv polo nun orjinal hoparlörleri ile değiştirdim arkalara hoparlör taktım yeni mp3 lü pionner teyp taktım teyp çerçevesini aldım , yağını falan hep motul tam sentetik koyuyorum yağ eksiltme falanda yok aracım 102.000 km de lpg li ve çok az yakıyor 4 adet yeni yazlık 4 adette yeni kışlık lastik aldım her şey oturmuş durumda yeni araba yeni macera sanırım vazgeçeceğim çünkü fabia I i çok beğendim çok kaliteli bir araç ve açıkcası bu paralara yerini dolduramadım düşünceleriniz nelerdir fikri olanlar paylaşırsa sevinirim.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2015, 12:53:23 Gönderen: trio »

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Valla ben haziranda rapid aldım, geçen bi rapid daha aldık memnun kaldğmız için. Fakat bu ay çok temiz bir fabia combi aldık. 1.4 101hp elegance. Bütün aile fabia yı çok sevdik ve beğendik içi dışı çok kaliteli. Yeni model birşey almadıkça fabia yeterli derim.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kesinlikle böyle bir sorunsal mevcut.

fabia 1 gerçekten serinin efsanesi. ondaki his kalite hiç birinde yok. diğerleri sürümden kazanmak için üretilmiş arabalar gibi geliyor.

bende aynı sorunu yaşıyorum. satsam ne alırım. bu yüzden arabayı satmıyorum.

ancak a4 kasa 1.8t octavia lk lar yerini fazlasıyla tutabilir aynı fiyat bandında ;)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi birşey diyeceğim, millet garipseyecek...
2005 1,2 classic arabayı 10 sene sıfıra yakın problemsizlikle kullandım, ABS, arka cam elektriği, arka diskli birşey alayım diye sattım...
şimdiki arabada bunlardan çok daha fazlası bile var ama aklım Fabia 1de kaldı....
şimdi sahibinden'de fabia1 ve Golf5 bakıyorum şimdikini satabilirsem.
Pişmanlık denen şey buymuş...
arabanızda ABS varsa, motor 1,4 ise macera aramayın bence.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı duygular içerisindeyim birşey sormak istiyorum fabia 2 de torpido komple slikon mu hiç içerisine binmedim 2 nin kalite nasıl 1 e göre

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia 1.4 101 sedanımız var. Gayet memnunuz. Kalite ve kullanışlılık mükemmel. Megane 2den hertürlü kaliteli ama o kadar geniş değil.  Bir de ESP koysalarmış tam efsane olurmuş fabia 1 ler ;)

Alıntı yapılan: trio;538367
Aynı duygular içerisindeyim birşey sormak istiyorum fabia 2 de torpido komple slikon mu hiç içerisine binmedim 2 nin kalite nasıl 1 e göre

Test sürüşünden ve komşudan biliyorum içi 1e göre içi basık,gaz pedalleri aynı :), daha dar gibi,  1.4 85hp olan versiyonu 1.4 101den az yakıyor, torku daha fazla, ve ön göğsün bir kısmı kaliteli deri gerisi plastik diye hatırlıyorum. Teyp daha iyi.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srdr4270;538369
Test sürüşünden ve komşudan biliyorum içi 1e göre içi basık,gaz pedalleri aynı :), daha dar gibi,  1.4 85hp olan versiyonu 1.4 101den az yakıyor, torku daha fazla, ve ön göğsün bir kısmı kaliteli deri gerisi plastik diye hatırlıyorum. Teyp daha iyi.

Teşekkürler, Bana bagaj lazım 2 de hb ve sw var ama sw baya pahalı sedanı olsaydı düşünebilirdim aslında 1 ide sw alacaktım ama temiz o an denk getiremedim sedanda işimi görüyor ama.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maceraya gerek yok bence.  Bütün masrafı yapmışsınız. Binecek duruma gelmiş.  Sonra pişman olursunuz.  Fabia keyifli arabadır.

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Valla yazmadan duramayacam kapıda bir a4 octi bir fabia sedan birde fabia heçbek var yemin olsun bugün sıfır fluence ile kafa kafaya değişmem.İster arabadan anlamıyor desinler ister cahil desinler ister manyak fanatik desinler vallahide billahide değişmem o kadar...Fabianın emsallerini inceleyin fabia kadar kalitelisi ısınacağınız bi model varsa söyleyin bende alayım....

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srdr4270;538368
... Bir de ESP koysalarmış tam efsane olurmuş fabia 1 ler ;)
Kaldı ki VRS olanlarında bile ESP yok maalesef.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnan58;538372
Valla yazmadan duramayacam kapıda bir a4 octi bir fabia sedan birde fabia heçbek var yemin olsun bugün sıfır fluence ile kafa kafaya değişmem.İster arabadan anlamıyor desinler ister cahil desinler ister manyak fanatik desinler vallahide billahide değişmem o kadar...Fabianın emsallerini inceleyin fabia kadar kalitelisi ısınacağınız bi model varsa söyleyin bende alayım....

Aynı duyguları yaşıyoruz kapımda bi 2004 fabia 1 bide 2012 fluence var ikiside dizel ikiside çok şükür bana hiç sorun çıkarmadı ama fabia her türlü fluenceden daha çok keyif veriyo bana. Ailemiz geniş amcalarımla ortak iş yapıyoruz tiguan civic x5 polo gibi her türden arabamızda var ama fabia her zaman sen başkasın dedirtiyo bana :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;538387
Aynı duyguları yaşıyoruz kapımda bi 2004 fabia 1 bide 2012 fluence var ikiside dizel ikiside çok şükür bana hiç sorun çıkarmadı ama fabia her türlü fluenceden daha çok keyif veriyo bana. Ailemiz geniş amcalarımla ortak iş yapıyoruz tiguan civic x5 polo gibi her türden arabamızda var ama fabia her zaman sen başkasın dedirtiyo bana :)

La seni geçtim bana fabiayı getir diyom sen fluencı verim dedikçe tadını ben bile biliyorum[emoji2]

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar çok teşekkür ederim demek ki yanılmıyormuşum düşüncelerimde herkesin aynı fikirde olması beni mutlu etti fabia ile devam diyorum o zaman ve bir fabia daha aramaya başlayalım biz en iyisi almak için birde combi olsa tadından yenmezdi demek ki :]

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;538398
Arkadaşlar çok teşekkür ederim demek ki yanılmıyormuşum düşüncelerimde herkesin aynı fikirde olması beni mutlu etti fabia ile devam diyorum o zaman ve bir fabia daha aramaya başlayalım biz en iyisi almak için birde combi olsa tadından yenmezdi demek ki :]
Madem acelen de kalmadı, rahat rahat arayıp hatta tanıdıklara temiz araba aldığını iletip İnşaallah istediğin gibi bir Fabia I SW bulabilirsin.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;538370
Teşekkürler, Bana bagaj lazım 2 de hb ve sw var ama sw baya pahalı sedanı olsaydı düşünebilirdim aslında 1 ide sw alacaktım ama temiz o an denk getiremedim sedanda işimi görüyor ama.

LPG tüpü yukarıda bizim :) onu aşağıya alıp yedek lastiği ince olanlardan alsam yeterli bir bagaj var sedan fabia da.