škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

30.000 TL civarı fabia I araca alternatif bulamadım

trio · 43 · 8688

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srdr4270;538408
LPG tüpü yukarıda bizim :) onu aşağıya alıp yedek lastiği ince olanlardan alsam yeterli bir bagaj var sedan fabia da.

Benim simit var istepne bagajda ama bu ince istepneler var metro markette falan onlardan 1 tane almak lazım baya yer kazandırır hele arka tarafa dikleme olsa ama olmaz işte sanırım

Almanlar Bu fabia I i boş zamanlarında yapmışlar galiba bir arabanın bagaj kapağını kaplayan iç kaplamasını tutan vidaların üzeri halı kaplanır mı birçok arabada bırakın onu kaplama bile yok bagaj kapağının altının metali gözüküyor :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;538367
Aynı duygular içerisindeyim birşey sormak istiyorum fabia 2 de torpido komple slikon mu hiç içerisine binmedim 2 nin kalite nasıl 1 e göre
Torpido gayet kaliteli ama genel olarak baktığınızda fabia1 in önede olduğunu söyleyebilirim...şimdikinin özelliği, donanımı falan fabia1 i geçiyor, o kadar.

Fabia2 de + lar;
İç hacmi daha geniş..kesinlikle sınıfının en iyisi
daha büyük bagaj
daha hafif bagaj kaputu
çift torpido gözü
3 bardaklık+ 2 şişelik gözü
kapılardaki kol dayamalık tasarım
yan destekli, daha ergonomik ön koltuklar

ambiante + özellikleri

yükseklik ayarlı 2 ön koltuk
maxi dot göstergeli bilgi ekranı
iç içe iki analog göstergeli km ve motor devir göstergesi
4 elk cam
4 diskli fren
8 hoparlör

Fabia2  - ler
yağmurda yan aynaları görünmez hale getiren yan kapı camları
yağmurda hiç tam olarak camı temizlemeyen silecekler,
daha zayıf yol tutuş
direksiyon solunda kapalı olmayan eşya gözü,
direksiyon altında olmayan göz,
stop lambası ampullerinin bagajdan değil, komple sökülerek değiştirilebilmesi,
kalorifer motoruna ulaşım torpidonun tümden sökülmesiyle olabiliyor,
Farlar, tampon sökülmeden sökülemiyor,
Farların ampul değişimi çok zor,
8 hoparlöre rağmen ses iyi değil, bagaja oval ya da bass kutusu gerekli
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2015, 16:36:44 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;538398
Arkadaşlar çok teşekkür ederim demek ki yanılmıyormuşum düşüncelerimde herkesin aynı fikirde olması beni mutlu etti fabia ile devam diyorum o zaman ve bir fabia daha aramaya başlayalım biz en iyisi almak için birde combi olsa tadından yenmezdi demek ki :]

Farklı bir marka düşünceniz olursa ve aracın yaşı çok önemli değilse , ES7 kasa 2005-2006 model Honda Cıvıc tavsiyemdir.

Hoş fiyatları biraz uçuk ama, şayet ihtiyaç sahibi bir satıcı bulur , iyi pazarlık ederseniz 30000 tl civarı alırsınız.

Benimde gündemimde olan bir araba , lakin şu an için uygun bir şey bulamadım..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vay beee fabia1 e aşık olan tek ben değilmişim içim rahatladı. kendimi garip hissediyordum.

neyse gidem de engribördüme bi sarılıyım kucaklıyım. yağmur da yağıyo yağmur kaydırıcım fıttırı veriyo suyu koltuk ısıtmamı da açarım sıcak sıcak. yakarım bi de cuaraaa ooohhh misss. yan cehennem yaaan 5 kamyon kömürlen geliyom yaaaan

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;538419
Torpido gayet kaliteli ama genel olarak baktığınızda fabia1 in önede olduğunu söyleyebilirim...şimdikinin özelliği, donanımı falan fabia1 i geçiyor, o kadar.

Fabia2 de + lar;
İç hacmi daha geniş..kesinlikle sınıfının en iyisi
daha büyük bagaj
daha hafif bagaj kaputu
çift torpido gözü
3 bardaklık+ 2 şişelik gözü
kapılardaki kol dayamalık tasarım
yan destekli, daha ergonomik ön koltuklar

ambiante + özellikleri

yükseklik ayarlı 2 ön koltuk
maxi dot göstergeli bilgi ekranı
iç içe iki analog göstergeli km ve motor devir göstergesi
4 elk cam
4 diskli fren
8 hoparlör

Fabia2  - ler
yağmurda yan aynaları görünmez hale getiren yan kapı camları
yağmurda hiç tam olarak camı temizlemeyen silecekler,
daha zayıf yol tutuş
direksiyon solunda kapalı olmayan eşya gözü,
direksiyon altında olmayan göz,
stop lambası ampullerinin bagajdan değil, komple sökülerek değiştirilebilmesi,
kalorifer motoruna ulaşım torpidonun tümden sökülmesiyle olabiliyor,
Farlar, tampon sökülmeden sökülemiyor,
Farların ampul değişimi çok zor,
8 hoparlöre rağmen ses iyi değil, bagaja oval ya da bass kutusu gerekli

Çok detaylı bir anlatım olmuş emeğinize sağlık peki fabia 1 satılıp 2 alınır mı tercih meselesi tabi ama dünyam çok değişir mi?
Gerçi bu bagaj meselesi buna imkan vermiyor fabia 2 combiler biraz pahalı ama çok güzel araçlar inşaallah birgün 1 - 2 yada 3 combim olur 3 combi 2 tane var sanırım Türkiye de kırmızı olanı fuarda incelemiştim.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2015, 18:09:08 Gönderen: trio »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;538426
...koltuk ısıtmamı da açarım...
Onu da sen mi yaptın?:tmr::srk::gkhn::eyv.:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;538438
Onu da sen mi yaptın?:tmr::srk::gkhn::eyv.:

Yeap :)

Abi su minderler var ya cakmakliga takiyosun da totoyu isitiyo. Kisin vazgecilmezi angarada

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;538346
Arkadaşlar merhaba fabia I special 1.4 16V 101 hp aracımı şuan eşimin kardeşi alacak fakat 30.000 tl civarı fabia I kalitesinde araç bulamıyorum fabia I den sonra diğer tüm 30.000 tl civarı araçlar kalitesiz geliyor renault clio 2-3 fiat linea vs vs hatta magane2 bile hoşuma gitmedi bu fabia I i çok kaliteli üretmişler.
Aracımın triger kayışı şarj kayışı devirdaim gergi rulmanları rot kolları rot ayarı yağ yağ filitresi polen filitresi hava filitresi iç havalandırma kırık ızgaralar tavan kaplaması  direksiyon ve vites körüğü kaplaması yaptırdım sis lambalarını aldım motor alt muhafazasını aldım , ön hoparlörler su almıştı wv polo nun orjinal hoparlörleri ile değiştirdim arkalara hoparlör taktım yeni mp3 lü pionner teyp taktım teyp çerçevesini aldım , yağını falan hep motul tam sentetik koyuyorum yağ eksiltme falanda yok aracım 102.000 km de lpg li ve çok az yakıyor 4 adet yeni yazlık 4 adette yeni kışlık lastik aldım her şey oturmuş durumda yeni araba yeni macera sanırım vazgeçeceğim çünkü fabia I i çok beğendim çok kaliteli bir araç ve açıkcası bu paralara yerini dolduramadım düşünceleriniz nelerdir fikri olanlar paylaşırsa sevinirim.

Alıntı yapılan: adnan58;538372
Valla yazmadan duramayacam kapıda bir a4 octi bir fabia sedan birde fabia heçbek var yemin olsun bugün sıfır fluence ile kafa kafaya değişmem.İster arabadan anlamıyor desinler ister cahil desinler ister manyak fanatik desinler vallahide billahide değişmem o kadar...Fabianın emsallerini inceleyin fabia kadar kalitelisi ısınacağınız bi model varsa söyleyin bende alayım....

Bende de hatcback Fabia 1 var otomatik. Çoğu arkadaşımızın fikrine katılıyorum. Konfor ve verdiği keyif çoğu piyasadaki arabadan iyidir.
30.000 civarı Fabia emsali araç var mı ? Yok demek biraz abartı olur .
Bence 2005 kasa Toyota Corolla 1.6 vvti modelleri hem iç hem dış mekan hemde kalite olarak kendini ıspatlamış bir araç. Yakın zamanda halam aldı bir hafta süreyle kullandım . Bence performans ve kalite açısından çok güzel
Düşündüğünüz fiyat aralığında alınabilecek güzel bir araba:ok:

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;538364
Şimdi birşey diyeceğim, millet garipseyecek...
2005 1,2 classic arabayı 10 sene sıfıra yakın problemsizlikle kullandım, ABS, arka cam elektriği, arka diskli birşey alayım diye sattim

Senin hesap şimdiki aracimda en çok Abs ve disk fren i arıyorum

Bir araba gittiği kadar duracak da arkadaş. Arkadaşın 101 choice var sürünce afalladim basınca zink duruyor valla.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;538447
Bende de hatcback Fabia 1 var otomatik. Çoğu arkadaşımızın fikrine katılıyorum. Konfor ve verdiği keyif çoğu piyasadaki arabadan iyidir.
30.000 civarı Fabia emsali araç var mı ? Yok demek biraz abartı olur .
Bence 2005 kasa Toyota Corolla 1.6 vvti modelleri hem iç hem dış mekan hemde kalite olarak kendini ıspatlamış bir araç. Yakın zamanda halam aldı bir hafta süreyle kullandım . Bence performans ve kalite açısından çok güzel
Düşündüğünüz fiyat aralığında alınabilecek güzel bir araba:ok:

Güzel araba katılıyorum ama temizi 30-33 bin tl arası 2005 model araba bu fiyatlar nerelere kadar çıkacak çok merak ediyorum biraz abartı olmaya başladı 38 bine 0 ibiza 42 bine fabia var ki ibiza 2 ay önceye kadar doğuş ta sordum 36 liraydı 1 lira veriyorsun style paket alaşımlı jant 4 hoparlör arka camları otomatik yapıyorlardı şimdide 39 bin 0 herzaman 0 dır.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2015, 21:01:02 Gönderen: trio »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;538457
Senin hesap şimdiki aracimda en çok Abs ve disk fren i arıyorum

Bir araba gittiği kadar duracak da arkadaş. Arkadaşın 101 choice var sürünce afalladim basınca zink duruyor valla.
Choice' un duruşu ABS' den değil, dört tekerlekteki disk frenlerinden.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;538433
Çok detaylı bir anlatım olmuş emeğinize sağlık peki fabia 1 satılıp 2 alınır mı tercih meselesi tabi ama dünyam çok değişir mi?
Gerçi bu bagaj meselesi buna imkan vermiyor fabia 2 combiler biraz pahalı ama çok güzel araçlar inşaallah birgün 1 - 2 yada 3 combim olur 3 combi 2 tane var sanırım Türkiye de kırmızı olanı fuarda incelemiştim.

Fabia1 satıp, fabia2 alınacaksa makyajsız kasada kesinlikle classic alınmaz, öyle böyle boş değil, hiç değmez ama ambiante alınır, hele elegance bulursanız mercedes ayarında araba...makyajlı kasada ise ben olsam ambition almam, o kasa dinamikten başlar, optimal, elegance olanları, fabia1 in artılarını kolayca unutturur.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;538462
Choice' un duruşu ABS' den değil, dört tekerlekteki disk frenlerinden.

ABS olmaması yüzünden iki kez kaza yaptım.  Yağmur sensörü şu bu hikaye, ABS şart şu zamanda

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abs olmaması kaza yaptırabilir ama abs durma mesafesini bayağı uzatıyor, benden söylemesi...bana bir tampona patladı bu tecrübe.