škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Citigo Almak niyetindeyim

dgca · 72 · 43397

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vw mühendislerinin her şeyi düşünüp her şeyin en iyisini yaptığı fikri sabit ise tercih tartışması yapmanın anlamı pek yok . Ancak ben böyle düşünmüyorum. Özellikle son yıllarda yaşanan sıkıntılar ortada...

Tercih meselesine gelirsek , şahsi fikrim , ihtiyaç ve bekleti ne ise onu almak. Citigo bir şehir arabası. Kullanım kolaylığı , pratikliği , az tüketimi birde şirin mi şirin bir araba olması tercih sebebi olabilir.

Sahip olduğu fiyat seviyesinde ( 38000 tl deniyor, sıfır km si olmadığı için bir referans noktası yok tabi ) farklı seçenekler var, bunları da alıcı değerlendirecektir...

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 42RS42;530356
Merhaba;
Öncelikle benim şahsi fikrim Citigo'nun Lineadan'da Symbolden'de dayanıklı bir araç olduğu yönünde.Açıkçası Citigo alana kadar bende böyle düşünmüyordum ama uzun süre kullanınca resmen VAG Grubu bir araçtan beklenen herşeyi verdiğinin farkına vardım.:) Arka camın yolculara yakınlığından bahsetmişssiniz emin olun ki bunu sizden veya benden önce volkswagen mühendisleri düşünmüştür. Ayrıca Citigonun Motorundan tutun camına kadar volkswagen AG'nin ürettiğini de hesaba Katıcak olursak Siz olsanız Volkswagen gibi kalitesini ve sağlamlığını dünyaya kanıtlamış bir markanın çatısı altındaki  otomobili tercih etmezmisiniz?Ama yinede herkesin  kendi kararına saygı duyarım.İyi Forumlar:)

Mühendislik çalışması ne olursa olsun malzemelerin dayanım noktası bellidir. Citigo iyi güzel arabadır vag grubudur fakat iş kazaya kaldığında küçük araba herzaman dezavantajdır. Örnek kaza linki böyle bir durumda citigonun arkasındakilerin bile sağ kalma ihtimali 0 https://www.youtube.com/watch?v=4dHo8blskI8  5. dakikaya dikkat.
Edit: İki hafta önce 1.0 mpi fabia yı 37500 tl ye bırakmışlardı.
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2015, 21:08:08 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;530290
...bir soru , renault 12 ler kaç bijonludur ? bunu rapidin park sensöründen çalıp çalmadığını  anlamak için bir düşünün...
3 bijonludur da bunun Rapid' in park sensörüyle alakasını anlayamadım.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uğur bey ben cevabı emin bey'den bekliyordum :)

bu arad ozan beyin vw üretimi arka camına kilitlendim , sanırım bu cam değil kurşun kamyon bile geçirmez :) yapmayın ozan bey vw de üretse bugatti de üretse arkadan  gelen araç fazla yakın ... ha bu demek değil ki illa ki arkadan kaza olacak ona göre araba alın. herkesin düşüncesi farklı ve kendine göre haklı , daha sonra uzunca yazacağım :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;530414
uğur bey ben cevabı emin bey'den bekliyordum :)...
Onun tevellütü yetmez onu bilmeye diye ben cevapladım.:hih:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetişiyorlar, hatta yakında geçerler...bizler artık ihtiyarlar kulübündeyiz...:)
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;530414
uğur bey ben cevabı emin bey'den bekliyordum :)

bu arad ozan beyin vw üretimi arka camına kilitlendim , sanırım bu cam değil kurşun kamyon bile geçirmez :) yapmayın ozan bey vw de üretse bugatti de üretse arkadan  gelen araç fazla yakın ... ha bu demek değil ki illa ki arkadan kaza olacak ona göre araba alın. herkesin düşüncesi farklı ve kendine göre haklı , daha sonra uzunca yazacağım :)

Cevap bekleyeceğiniz bir mesaj atacaksanız benim mesajıma alıntılarsınız bende görürüm korhan bey forumlarda işler böyle yürür. Abilerim konuya dahil olduğu için saygısızlık olmaması ve konunun amacından sapması hasebiyle cevap yazmadım. Uzatmanın bir luzumu yok

Alıntı yapılan: Uğur Akar;530418
Onun tevellütü yetmez onu bilmeye diye ben cevapladım.:hih:

Gömdün bizi be Uğur abim :)

Alıntı yapılan: Engin E.;530426
Yetişiyorlar, hatta yakında geçerler...bizler artık ihtiyarlar kulübündeyiz...:)

Estağfrullah abi baştacısınız siz :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;530426
:bnn: Renault 12' nin bijon sayısını bilmezler onlar. Onların bildiği anca davnpayp, yazılım, çizilim, ...vs. :huh:

Nan bir gün Ankara' ya işim düşerse paralayacaklar ya beni!:kiki::aman::kork1::ddd:

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;530433
...Gömdün bizi be Uğur abim :)...
Sen bir de bir üstteki mesaja bak!:kiki::gach:

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;530437
:bnn: Renault 12' nin bijon sayısını bilmezler onlar. Onların bildiği anca davnpayp, yazılım, çizilim, ...vs. :huh:

Nan bir gün Ankara' ya işim düşerse paralayacaklar ya beni!:kiki::aman::kork1::ddd:
Şimdi daha çok üzdün bizi be abi bizde abimize yanlış olmaz kızıyosa azarlıyosa vardır bi bildiği deriz :)  ayrıca bizim Ankaranın abileri de hızlı ben napim. Ender abinin superb 150 actden daha iyi gidiyodu bugün :))

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Asıl kilit noktaya kimse değinmemiş galiba benim anlam veremedigim konu şu hakkında soru sorulan araç a sınıfı örnek gösterilen araçlar c sınıfımsı b araçlar paraya göre alınan arabalara bakarsak bende oyumu 1998 model 1.8t highline a/t passattan yana kullanırım hem cebede bi hayli para kalır hem arkada oturanlarla cam arasında mesafe var hemde o dualogicmidir nedir manuelden bozma bile olamayan şanzımana katlanmak zorunda kalınmaz ihtiyaclara ve sorulan soruya göre cevaplar verirsek forum amacına ulaşmış olur böylelikle:)

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ıBen olsam renault Modus alırım citigo biraz zayıf kalıyor daha az paraya daha dolusu var 10-13 bin tl gibi bir parada cebimde kalır tam otomatiğini alınca, manuel alsak 15-16 bin tl ye bir araba daha alınır aradaki farkla komple cam tavan otomatik vites hız sabitleme yağmur sensörüne kadar var gırtlak dolu arkadaşımda vardı 1.4 16v adamlar arabayı süper yapmış bagaj lazım olunca arka koltuk raylı öne doğru istediğin kadar kaydırıp bagajı büyütebiliyorsun araba hiç yakmıyordu yakıt süperdi izolasyonda çok iyi hiç trim sesi yoktu araçta, sanırım 1.6 16 v olanlarıda var tavan yüksekliği süper küçük gibi gözüken dev araba euroncap 5 yıldız videolarını izleyin muhteşem sağlam araba. Düz viteslerini 22 liralara kadar almak mümkün tam otomatikleri 25 gibi pazarlıkla alınır.Aracın tüm yedek parçaları megane 2 ile aynı citigonun devamı gelmiyor sanırım motor 1.0 satarken tercih edilmeyebilir.
Daha hacimliside lazımsa grand modus var renault grubunu sevmem ama bu araba gerçekten güzel

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-pak-motors-tan-otomatik-modus-cam-tavanli-227877431/detay

Bu ilanda tavan falan daha detaylı resimlenmiş

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-garaj-arabasi-acil-217495649/detay

Başka bir ilanda adam özelliklerini yazmış alıntı yaptım

ARAÇTA YOLCU .SÜRÜRCÜ YAN VE PERDE  HAVA YASTIKLARI, ABS,ASR,EBA,EBV,ESP,İ,ACİL FREN FLAŞÖRLERİ ,İSOFİX, İMMOBİLİZER,KAZA ANINDA OTOMATİK AÇILAN KAPI KİLİTLERİ,ANALOG KLİMA,ATERMİK ÖN CAM( IŞIK KIRILMASINI ÖNLER YAZIN GÜNEŞ ISISINI GEÇİRMEZ),, HIZ SABİTLEME( CRUSE KONTROL), HIZ LİMİTLEME,ELEKTRİKLİ KATLANABİLİR OTOMATİK KARARAN DIŞ AYNALAR.SIKIŞMA ÖNLEYİCİ CAMLAR,COMİNG HOME ( EVE KADAR İZLEME ÖZELLİĞİ),ARKA PARK SENSÖRÜ,HILL HOLDER ( YOKUŞ KALKIŞ DESTEĞİ)  TAM KAPSAMLI TÜRKÇE YOL BİLGİSAYARI,GİBİ BİR ÇOK ÖZELLİĞİ VARDIR.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2015, 09:53:03 Gönderen: trio »

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
emin bey, sizin tavırlarınızla benimki pek uyuşmadı, abilerim var diye saygısızlık etmek istemiyorum demişsiniz, bunu söylemek bile saygısızlıktır... Dizin cümlelerinizi kullanarak bir yorum yapmış, cevap yazmışım. Ardından da soru sormuşum, dize sorduğum çok açık... İşler böyle yürür diye ukalalığın anlamı ve gereği yok...  Neyse, telefondan bu kadar yarın yazarım...

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bilgisayarın başına geçtim ama emin bey uzun bir cevap vermeye gerek yok , sadece sizin yazacağım yere telefondan dizin yazmışım onu belirteyim o kadar. 8-10 yıl önce olsa uzuuuun cevap yazardım ama artık olabilir , genç arkadaşlar üsteleme diyor ve geçiyorum ;)

Ömer bey , öneriniz , yani passat güzel ve benim de çok severek bir ara kullandığım kasa , fakat tavsiye isteyenin ihtiyacına bir göz atalım :
1-direksiyon tecrübesi olmadığı söylene bir hanımefendi
2-çoğunluğu şehir içi kullanım olacak
2-yakıt tüketimi ve bayan kullanacağına göre az arıza , yolda bırakmama vs önemli
3-şehiriçi ve hanımefendi kavramları birleşince direksiyon turu , manevra kabiliyeti , park yerine sığma önem kazanıyor...
4-sıfıra yakın bir araç aranıyor (hatta sıfır ciyigo bulunsa o alınacak)

bu durumda bence 1998 passat önermek çok mantıklı değil..

ben de mesela kendim alacak olsaydım 60.000 li rakama şu anki rapidimi de almazdım , ikinci elde değil 60.000  , 45-50 arasına neler bulurdum (2010 yılından bu yana 13 tane araç değiştirmiş biri olarak söylüyorum...) fakat bu araç hediye olarak geldi diyebilirim. Bir bakıma da iyi olmuş çünlü gerçekten çok sevdim ve bence rakamı hak ediyor.

dolayısıyla evet o paralara passat olur ama 1998 passat bir hanımefendiyi sık sık sanayi yollarına da itebilir , yolda da bırakabilir , şehir içi sıkışıklığında da zorlayabilir..

İbrahim Bey , bu arada belki de eşiniz potansiyel olarak çok iyi bir sürücü , yani illa ki citigo - polo tarzı birşey bakmanız gerekmeyebilir ?
Bir de eşinize sordunuz mu belki bir favorisi vardır ?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;530458
...1998 model 1.8t highline a/t passat... ...ihtiyaclara ve sorulan soruya göre cevaplar verirsek...
Alıntı yapılan: korhan;530582
...Ömer bey , öneriniz , yani passat  güzel ve benim de çok severek bir ara kullandığım kasa , fakat tavsiye  isteyenin ihtiyacına bir göz atalım :
1-direksiyon tecrübesi olmadığı söylene bir hanımefendi
2-çoğunluğu şehir içi kullanım olacak
2-yakıt tüketimi ve bayan kullanacağına göre az arıza , yolda bırakmama vs önemli
3-şehiriçi ve hanımefendi kavramları birleşince direksiyon turu , manevra kabiliyeti , park yerine sığma önem kazanıyor...
4-sıfıra yakın bir araç aranıyor (hatta sıfır ciyigo bulunsa o alınacak)

bu durumda bence 1998 passat önermek çok mantıklı değil...
Kaldı ki ikiniz de aynı şeyden bahsetmişsiniz.:wnk: