škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Citigo Almak niyetindeyim

dgca · 72 · 43318

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli forum üyeleri,

İş güç derken geçen Cuma günü Octavia aracımla yaptığım kaza sonrasında, yeni bir araç arayışına girdim. Eşimin de ülkemizin kronik sorunu olan ehliyetli ancak araç kullanmamış bir bayan olması sebebiyle, kendisinin de rahat kullanabileceği otomatik vites küçük bir araç arayışımız başladı.

Aklıma ilk gelen her zamanki gibi Skoda oldu. Citigo ile ilgili forumda paylaşılan bilgileri de okudum. Malum sitede donanıma göre 30-38 bandında gezen fiyatlar var. Aslında niyetimiz sıfır almak idi ancak bu modelin artık ülkemize getirilmediği bilgisini de öğrenmiş olduk. Hatta Yüce'yi arayarak herhangi bir bayilerinin elinde sıfır araç olmadığını öğrendim.

Sonuç olarak, 2.el citigoya yönlenmiş durumdayım. Araçla ilgili her türlü değerli ilave bilgi ve önerilerinize ihtiyaç duymaktayım. Sadece Ankara şehir içinde kullanma durumumuz olacak.

Sizce doğru bir adım atmış olur muyuz? 1.0 olması bir dezavantaj mıdır?

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba; İkinci el çok iyi fiyatlara alınabiliyor gerçekten araç. Tüketim olarak özellikle sizi çok memnun edecek. Ankara'da 4-4,5 arasında bir Tüketimle kullanıyorum aracımı.

1.0 motordan ziyade ASG şanzıman zaman sizi yokuşlarda zorlayabilir. Bu tür nadir durumlarda geçici olarak manuele geçmek sizi rahatlatacaktır.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hyundai  i10 da değerlendirilebilir. Hem 5 yıl garantili, hemde bu sınıfın en çok satan aracı.

Çevrimdışı 42RS42

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba;
Öncelkle ihtiyaçlarınızı değerlendirecek olursak sadece şehir içi kullanımdan söz etmişsiniz bende Citigo sahibiyim ve Octavia'dan Citigo'ya geçtim  aracımdan'da çok memnunum ve kesinlikle tavsiye ederim Konya'da şehir içi kullanımda sakin bir sürüşle 3,7-4,0 litreleri görmek işten bile değil fakat siz yinede i10'u da değerlendirin yaris'e de bakın ama motorun 1.0 olması kesinlikle avantajlı bir durum yakıtta sizi üzmez sessizdir şehir içi için idealdir ama karar yinede sizin sorucağınız br şey olursa çekinmeyin  ...:)

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam yanlış anlamayın da artık ülkeye gelmeyen bir aracın satışı birkaç sene sonra zor olmaz mı ?

38.000 e çıkabiliyorsanız seçenek var bence ve de daha donanımlı...

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Korhan bey,

Alternatif önerilerinize açığım. Aracın durumu henüz belli olmadı. Dosyanın açıldığı ve eksperin geldiğini söylediler ancak onarım süresi belirlenmemiş. Umut ediyorum ki araç perte çıkar ve oradan gelen paranın üzerine ne kadar ilave edebileceğimizi görerek bir tercih yapabilirim.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
açıkçası araştırmadım ama clionun dolu (navigasyon vs) versiyonları bile var bu fiyata 2.el olarak. Hatta Linea nın çok düşük kilometreli , dijital klima cruise control olan versiyonları bile var ? ve de dizel otomatik.

veya 1 örnek işte:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sahibinden-dizel-otomatik-28.500-kilometrede-227004735/detay

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;529970
açıkçası araştırmadım ama clionun dolu (navigasyon vs) versiyonları bile var bu fiyata 2.el olarak. Hatta Linea nın çok düşük kilometreli , dijital klima cruise control olan versiyonları bile var ? ve de dizel otomatik.

veya 1 örnek işte:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sahibinden-dizel-otomatik-28.500-kilometrede-227004735/detay

Böyle araçlar zevk araçlarıdır. Arabaları A noktasından B noktasına ulaştıran salt ulaşım aracı olarak görüyorsanız zaten ne vag gruba araçlara bulaşın fazladan para verin nede herhangi bir araç forumuna üye olun. Ancak sizin aracınızı ve aracınıza yaptıklarınızı, verdiğiniz değeri bildiğim için lineadır cliodur, insanların eşek niyetine filolara pompaladığı araçları önermeniz açıkçası garibime gitti.

Çevrimdışı 42RS42

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;530002
Böyle araçlar zevk araçlarıdır. Arabaları A noktasından B noktasına ulaştıran salt ulaşım aracı olarak görüyorsanız zaten ne vag gruba araçlara bulaşın fazladan para verin nede herhangi bir araç forumuna üye olun. Ancak sizin aracınızı ve aracınıza yaptıklarınızı, verdiğiniz değeri bildiğim için lineadır cliodur, insanların eşek niyetine filolara pompaladığı araçları önermeniz açıkçası garibime gitti.

+1 Size tamamen katılıyorum...:clap:

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
afedersiniz ama cruise control , 6 havayastığı , dijital klima , tamamı elektrikli camlar , deri direksiyon , direksiyondan kumandalı mp3 çalar , arka kol dayama , bluetoothlu telefon kiti vs olan bir aracı "sadece bir yerden bir yere ulaştıran araç" olarak görüp citigo'yu mu zevk aracı olarak görelim ?

arka camları açılmayan , bagajında lamba bile olmayan zevk aracı ???

yanlış anlaşılmasın , citigoyu kesinlikle aşağılamıyorum ancak ona zevk aracı deyip yukarıdaki özellikleri sunan araca filo eşşeği demek hangi mantığa sığar :)

ben 105.000 KM de bir Linea aldım , 133.700 de de sattım , bir kere bile periyodik bakım harici servise gitmedim... araç 0dan beri yetkili servis bakımlıydı , 2 çocuk koltuğu ile gayet rahat sığılabilen son derece derin ve geniş bagajıyla da çok rahat ettirdi...  

emin olun rapidimde olmayan özellikler de vardı , dolayısıyla "amaaaan linea filo aracı yahu" deyip citigoyu daha "zevk" arabası tabir etmeniz esas ilginç olan...

kusura bakmayın , filo eşşeği bile olsa gerek nikelaj cam çıtası ve kapı kollları , gerekse rüzgarlıkları ve benim alıp takmadığım onlarca aksesuarla citigoya göre daha fazla kişiselleştirme seçeneği sunan daha fazla zevk arabasıdır

zevk vermeseydi 133.700 km boyunca toplu iğnesine kadar saklanmazdı...

deseydiniz ki 1990 Golf Mk2 de de cruise dijital klima filan yok ama zevk aracıdır diye , o zaman sonuna kadar hemfikirim...

fakat 2010 yılı üzeri bir citigoya aynı yaklaşımla zevk arabası derseniz orada duralım...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olayı biraz yanlış anlamışsınız...clio, linea vs araçlar ile vag ın tarzları farklı...forumlarına girip, 3-5 ay muhabbete katıldığınızda anlarsınız farkı...1990 da 73 vw 1303 ile başladım, param yetmediğinden şimdi vw ye binemiyorum ama bu 4 lü markadan başka bir arabaya binemiyorum... Anlatılmaz, yaşanır yani... Lineaya ( diğer markaları da sayın siz) turbo da taksan, jant ta, ne takarsan tak, linea işte, boşa anlatma...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
engin bey , bu benim ilk vag grubu aracım değil...

sahibi olduğum , bugüne kadar alıp sattığım araçları da tek tek anlatmak istemiyorum.

VAG grubu da olsa Citigo bir zevk aracı değildir... Golf Mk2 sıfır donanımla bir zevk aracıdır , 1982 Santana bir zevk aracıdır ama 2014 citigo esas "sadece ulaştırsın" diye kullanılacak araçtır.

Lineayı savunmuyorum ama 38.000 Citigo gibi artık gelmeyen bir araca vermek yerine Linea almak (alıcının amacına da bakınca) %1500 daha mantıklı...

bunu kabul edin yeter , ben Linea üstündür harikadır demedim zaten.. Fakat filoya eşek denince bir de citigo'ya bakmak lazım...

çelik jantın da hastası değilim , sadece madem zevk aracı , citigonun neresiyle ne kadar kişiselleştirme şansınız var ? aracın zevki sadece kullanımda bile olsa eminim 38.000e citigo'dan zevkli arabalar var...

A serisi de Mercedestir ama bakalım Mercedes zevkini veriyor mu sizce ???

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O açıdan bakınca öyle ama komşumda 2002 model bir vw lupo 1.4TDI var...ondaki havayı görünce citigoya da bir şans vermek istedim...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2002 deyince işler değişir... ve Lupo ile citigo bence kıyaslanmamalı , lupo kupon bi araba.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kıymetli arkadaşımız Korhan,

Bir sorum olacak.
Yav niye mesajını parça parça yazıyorsun? Mesaj birleştirmekten konuyu okuyamıyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!