škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sabah işe giderkenki yakıt tüketimim. 8km. mesafe 14km. ortalama hız. yakıt tüketimi 10.7. oof of.

https://hizliresim.com/WGNDON
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2017, 10:12:58 Gönderen: firat1337 »

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: firat1337;630579
Bu sabah işe giderkenki yakıt tüketimim. 8km. mesafe 14km. ortalama hız. yakıt tüketimi 10.7. oof of.

Abi rekor kırmaya mı çalışıyon :D sürüş nasıl agresif kullanıyorsun ortalamdan anladığım kadarıyla :D

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: firat1337;630579

Aslında GreenDrive verileriniz de fena sayılmaz. Ancak mesafenin kısa, havanın ve motorun soğuk olmasından ortalama fazla çıkmış.

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;630583
Abi rekor kırmaya mı çalışıyon :D sürüş nasıl agresif kullanıyorsun ortalamdan anladığım kadarıyla :D

Valla anlamadım. 18 yıldır araç kullanırım hiç agresif kullanmadım ve mümkün oldukça az dur kalk yapmaya çalışan birisiyimdir. İlerde kırmızı ışık görüyorsam da hızımı azaltıp mümkün olduğunca yeşile dönene kadar ağır ağır ilerlerim. Ama ne yaparsam yapayım düşüremiyorum bu ortalamayı. Temmuzda da 15bin bakımdan çıktım.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/

Merhaba,

Bu yakıt değerini Konya gibi bir düzlükte yakaladım. Konya'yı bilenler için Novada nın oradan Dedeman ın oraya geldim (9-10km mesafe). Malum hafif aşağı yönlü bir eğim var. Ve hızım 60-70 den yukarı olmadı hiç. Bu değeri yakalamam gerçekten çok kolay olmuyor maalesef. Araç çok hızlı bir matematik hesabı ile gaza bastığım anda ortalamayı çok hızlı yukarı çıkarıyor.

Bu değerlerde Bolvadin-Konya arası gerçekleşti. hızım genel manada 90-100-110 aralığındaydı. Çok nadir 140 km/h a çıktım. Araçta kışlık lastikler takılı ve sanki biraz rüzgar var gibiydi. 2 kişi ve birde bebek. Fazla bir ağırlık yoktu. Hız sabitleyicim olsa bu rakam daha da aşağı düşerdi diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2018, 16:30:06 Gönderen: hanifi »

Çevrimdışı fthzngn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yılbaşı dönüşünde Ankara istanbul arasını Ankaradan Bolu dagı tunelıne kadar 120 km sabit hız ile Bolu dağından kartepeye kadar 130 140 150 km değişken hızlarla kartepede 34 dakıka trafıkte kaldım dur kalk. Sonra gebzeden sonra 15 dakıka kadar trafıkte kaldım dur kalk toplamda 5 saat 11 dakıkada 440 km yolu katetettım. ortalama yakıtım 5,3 lt oldu. Araçta 2 kişi 2 de ufak valiz ile. Aynı araçtan kayınçomdada var yolculukda beraberdık gözü ile görmesine rağmen inanmadı. Aracın uzun yolda yakıtı az ancak yakıt çok pahalı

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arabanın kitapçığında yazan tüketim değerleri firma adına bir utançtır..

Yazılı bir kaynak yani laf değil ki uçsun!

Çevrimdışı emreertunc84

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
4 ay once aldigim fabia 1.0 tsi dsg style aracima benzin yetistiremiyorum daha dogrusu benzin yetistiriyorum ama parasini yetistiremiyorum yakit cok pahali arac cok guzel cok dolu ancak benzin olayina dayanamadigim icin yuksek ihtimal saticam

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreertunc84;632184
4 ay once aldigim fabia 1.0 tsi dsg style aracima benzin yetistiremiyorum daha dogrusu benzin yetistiriyorum ama parasini yetistiremiyorum yakit cok pahali arac cok guzel cok dolu ancak benzin olayina dayanamadigim icin yuksek ihtimal saticam

Benim aracım 1,2tsi dsg memnunum yakıt tüketiminden.Ortalama istanbulda 6-7 litre yakıyorum.Tabi istisnaları oluyor çok yoğun köprü trafiğinde 10 litreleri gördüğüm oldu ama akşam saatlerinde trafiksiz Sarıyerden Maltepeye 4,4 litre yakarak geldiğim de oluyor ama bunlar istisna genelde şehir içi 6-7 litre.Bence bir benzinli araç için kötü değerler değil.

1,0 tsi daha iyi diye biliyorum tüketim olarak ama kullanmadım hiç tabi.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzin çok pahalı yoksa otomatik vites benzinli için bu değerler normal.

Bende pazar günü 230 a doldurdum depoyu bıraktım otoparka işe otobüsle gidip geliyorum :D benzin uçmazsa bu şekilde iki ay yeter sanırım bana :D

Çevrimdışı emreertunc84

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;632196
Benim aracım 1,2tsi dsg memnunum yakıt tüketiminden.Ortalama istanbulda 6-7 litre yakıyorum.Tabi istisnaları oluyor çok yoğun köprü trafiğinde 10 litreleri gördüğüm oldu ama akşam saatlerinde trafiksiz Sarıyerden Maltepeye 4,4 litre yakarak geldiğim de oluyor ama bunlar istisna genelde şehir içi 6-7 litre.Bence bir benzinli araç için kötü değerler değil.

1,0 tsi daha iyi diye biliyorum tüketim olarak ama kullanmadım hiç tabi.
Hocam arabanin yakiti benzinli bi araca gorr hakikaten cok iyi ancak dedigim.gibi benzin cok pahali ve baya zorlamaya basladi beni bu yuzden bi kac ay sonra satip lpg li bi araca gecmeyi dusunuyorum bakalim artik hayirlisi

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu sabah 1.0 TSI DSG ile trafiksiz şartlarda, Başakşehir - Maslak arasını 4.5 litre değeriyle tamamladım. Trafik olmadığında ve çok sık gazlamadığınızda yakıt değerleri düşük kalabiliyor. Trafik varken de eğer çok tez canlı davranmazsanız, 6 lt civarında gittiğim oldu. Start-stop'un da katkısı oluyor gibi geldi bana.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

1.2TSI DSG Fabia 3
kış lastikleri takılı.
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2018, 22:54:14 Gönderen: Agronom »

Çevrimdışı ESPoff

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ya benim arabada(1.0 TSİ) sorun var ya da siz çok titiz kullanıyorsunuz. Son iki depodur tüketim verilerine bakmadan normal bir şekilde kullanıyorum sıkıştığım zamanlarda anlık gazlama haricinde pek sert kullanmamama rağmen  48 kuruş yaktım(Shell 97 Oktan Litre Fiyatı: 5.97). Yaşadığım yerde trafik ışığı harici trafik sıkışıklığı yaşanmaz. Buna rağmen değerlerim bu şekilde bir depoyla 530 km gidecek şekilde görünüyor. İnsanın sebepsiz yere canını sıkan bir durum. Bilmiyorum napacagim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben cok agresif kullaniyorum kalkislarda hic affetmiyorum basiyorum gaza. Uzun kullanimda ortalamam 7.7 lt ve hepsi sehir ici.

Hatta bir aksam mesai bitimi besiktastan levente gittim o 10km lik yol yaklasik 1.5 saat surdu ve ortalamam 12lt idi. (Barbaros yokusundaki dur kalklar sagolsun)

Bugun sefakoyden basin ekspres ve oradan tem otoyolu ustunden alibeykoye ve oradan sanayi mahallesine gittim. Ortalama 4.7lt oldu. Aslinda otoparka geldigimde 4.4lt idi ama otoparkin en altindan en ust girise ciktigim icin (8 kat) baya yakti. Ayrica kagithane rampalari da tuketimi artirdi. Temden ayrilmadan tuketime baktigimda 4.1lt kullanim vardi. Eger temdeki trafik olmasaydi ve orayi kullanim seyrantepeden sanayi mahallesine gelseydim (duz yol) muhtemelen seyahati 4 veya 4.1 lt civarinda bitirecektim ki bu sehir ici icin mukemmel bir rakam.

Simdi gel gelelim bu rakamin nasil tutturulduguna.
Hic ani kalkis yapmadim. Arabayi normal sakin hizlanmasi seklinde kullandim. Gaz verip cabucak hizlanmasini saglamadim. Hizim otobanda hep 80 civarindaydi. Bazi yerlerde o kadar duzduki arac 1lt ile 100km hiza bile ulasti.

Vel hasil kelam. Aracin sakin kullanimi ve hizlanmak icin acele edilmemesi yakit tuketimini cok etkiliyor.gittiginiz yer evinizin konumu dur kalklar ve yogun dur kalk trafigi (bakin yavas giden trafik demiyorum) yakiti cok etkiler.

Istanbulda olanlar bilirler mesai bitimi e5 de trafik dyr ve kalktir. Orada 10lt nin altina inecek arac sadece bisiklet olur.