škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: A.L.P.E.R;611882
Bakimda yapildi yine 10 lt civari  

Tapatakla gönderildi

Normal değil 10 litre. Ya sizin kullanışınız bayağı yanlış ve agresif yada araçta aşırı yakıt tüketimi var. Öncelikle benzini nereden alıyorsun ? kalitelimi kalitesizmi yakıtın ?

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Güncel yakıt tüketimimi paylaşayım, Yol güzergahı İstanbul Bahçelievlerden Anadolu fenerine , Sahil yolu sakinken 4.0 litreyi gördüm hız 80 km civarıydı . Biraz dağ,tepe yokuş derken Anadolu fenerine ulaştığımda 5,7 litre gösteriyordu. Dönüşte sahilden geldim Beykoz, Üsküdar trafiğine takıldık 1 saat ufak ufak ilerleyen trafikte kaldık. E5 trafiğide eklendi üstüne eve döndüğümde 6,6 litre (yaklaşık 160 km yol yapıldı) gösteriyordu. Yakıt bu hafta beni memnun etti :)

1.2 TSI DSG 2016 (4400 km)
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2017, 10:44:23 Gönderen: Corvette. »

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Havaların ısınmasıyla ciddi anlamda fark oluştu yakıtta.

Tamamen düz yolda limitleyici 80 km'de açıkken anlık yakıt tüketimini 3.4 - 3.6 oluyor.
İş, ev ve çoğunlukla gittiğim yerler şansıma trafiksiz ve çok yokuş olmadığı için tam dolu depo ile 700 km'ye yakın yol yapıyorum son 2 depodur. Bu seferki depoda 700'ü de geçecek gibi. (580 km.'de çeyrek depo daha var şu an)

Beni araçtan soğutan tüketim işi nihayet rayına oturmaya başladı.

(1.2 tsi, 90 beygir, 8000 km.)

Çevrimdışı sedatss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mimaroba-çapa-alibeyköy biraz dur kalk biraz akıcı ortaya karışık  şartlarla hız ortalaması 43 km 6.4 lt ( güzergah 50 km toplamda). Aracım  1300 km'de. Şehirler arası Bursa(kestel) - İstanbul alibeyköy ortalamam  ise 6.9 lt ama hunharca kullandım. 125 km ve üzeri geldim genelde.  Arabada 5 kişiydik ve bu performansta kullanmama rağmen 6.9 lt yakması çok  hoşuma gitti. 80-90 km hızlarla gitsem 5 lt ye düşecektir. Kısaca  memnunum :) (1.2 TSI 110 BG DSG)
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2017, 17:51:21 Gönderen: sedatss »

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu zamana kadar hep agrasif kullanıyordum ve şehiriçi bir depo ile 500 km anca gidiyordu. Bu sefer fulledim ve hiç agresif değil tam tersi dikkatli ve sakin gidiyorum bakalım kaç km gidecek

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;612631
Ben bu zamana kadar hep agrasif kullanıyordum ve şehiriçi bir depo ile 500 km anca gidiyordu. Bu sefer fulledim ve hiç agresif değil tam tersi dikkatli ve sakin gidiyorum bakalım kaç km gidecek

Agresifliğe hiç gerek yok hele Yakıt fiyatları tavan yapmışken :D:D

Çevrimdışı deukampus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta izmir -kemer arası toplam 500 km yolu, kemer girişinde fullendiğimde 135 lira benzin aldı, genelde 110-120 arası gittim, ortalama 27 kuruş maalesef bu benzin fiyatları ile bu kadar oluyor.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güneşli-avcılar arası 20 km'lik güzergah ve inanılmaz yoğun trafikte 7.5 litre (son kullanım ortalaması)

ümraniye-avcılar arası 44 km'lik güzergah ve rahat trafikte 5 litre yakıt tüketim değerine ulaştım.

araç 5 bin km'de 1.2 tsi dsg. daha önce hep manuel ve dizel araçlar kullandığım için ilk defa bir araçtan bu kadar keyif alıyorum, o yüzden yakıt tüketimini sadece meraktan kontrol ediyorum. gerçekten doğru bir tercih yapmışım 2 günlük kullanımda bile bunu anladım :)

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şehir içi yakıt tüketimim 7,1 litre. Buna çok kötü diyemem.

Ama son 3 gündür İstanbul-Ayvalık arasında gidişli dönüşlü ve sıfır trafik yaptığım uzun yolda 6,3 litrenin altına düşemedim.(ortalama hız 117 km)

Benzinli motor maalesef uzun yolda üzüyor. Uzun yol yapan kesinlikle dizel araç almalı.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;614686
Şehir içi yakıt tüketimim 7,1 litre. Buna çok kötü diyemem.

Ama son 3 gündür İstanbul-Ayvalık arasında gidişli dönüşlü ve sıfır trafik yaptığım uzun yolda 6,3 litrenin altına düşemedim.(ortalama hız 117 km)

Benzinli motor maalesef uzun yolda üzüyor. Uzun yol yapan kesinlikle dizel araç almalı.

Hocam ortalama hiz 117 demek 117kmnin altina hic dusmemissin demektir. Dur kalkli yokuşlu bir iki noktaya denk gelmis olsan bu da aralrda 130-140 yapmissin demektir. İnan bana bu hizlarda dizel araçla da 5lt/100km altina dusmen imkansiz. Benim araba 5 ileri manual Fabia 3, 100km sabitledimmi 2 kisi yari dolu aracla duz yolda 4.5lt ortalamayi cok rahat yakaliyorum ki 7 ileri DSG cok daha iyi ortalamaya sahip. Mesela Çanakkaleye gittim geldim 650km 100km altina hic dusmedim otobanda 130, d100 de 100km ye fixledim araci 5.4lt ile eve giriş yaptim.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aşırı yoğun trafik ve 20 km'lik mesafede yakıt 8'in altına düşmüyor. Hatta 9'a yaklaşıyor bazen.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çanakkale git gel 600 küsür km

araç ortalama hızı: 95 km/h
sürüş şekli: genelde gazlamalı 120-130 ve ilk uzun yol sürüşü olduğu için en yüksek hız ve 0'dan hızlanma testleri ile geçen yolculuk.
klima: hiç aralıksız 22 derece otomatikte açık.
yol: genelde kaymak asfalt ancak bol rüzgarlı.

sonuç: 5.7 litre yakıt ortalaması.

bu sürüş özelliklerine göre bence mükemmel, abimin 1.6 tdi manuel golf'ü ile aynı şartlarda 5.4 litre ortalama falan çıkıyor.

Çevrimdışı dehawen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul içi 230tlye dolduruğum depoyla 710km yol yaptım. 32krşa denk geliyor ki benzinli araç için gayet ideal

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dehawen;617685
İstanbul içi 230tlye dolduruğum depoyla 710km yol yaptım. 32krşa denk geliyor ki benzinli araç için gayet ideal

Hocam Yakit sarfiyatini anlamamiz icin Bolero ekranin son yakit alindiktan sonraki degerlerini verdigi ekrani cekmen mumkun mu?. 710km gayet iyi bir deger ama iStanbul ici dahi olsa en az 45-50km ve uzeri ortalama hiz olmasi lazim yani trafikte cok kalmamissin anlasilan degil mi?