škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Arabayı dikkatli kullandığımda şehir içi değerim; Ankarayı bilenler için anlatayım,

1- Gece geç saat sadece 2-3 yerde trafik ışığında durdum, ortalama süratten belli zaten

2- Çetinemeçten yola çıktım, ordan Eskişehir yoluna, daha sonra da Bilkent üniversitesine girip en üst noktalara kadar çıktım (Bilen arkadaşlar için Nanoteknoloji binasının önündeki yol, yokuşunu ve tümsekleri biliyorsunuzdur)

3-Bilkentten sonra geri dönerek Eskişehir yoluna, ordan da Çukurambara geçtim.

Arkadaşlar tüketim tamamen sağ ayağınıza bağlı, ben aynı bu yolu 7-7.5litre tüketimle de almıştım. Dikkatsiz kullanıp yakıt israf ediyormuşum meğersem.

Ama napalım araba seri hocam :)

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Depo ölçümünü şiddetle tavsiye ederim.Ekranda göründüğü gibi çıkmıyor..Ekran daha az gösteriyor..Araç aslında daha fazla yakıyor..Asla ve katiyen daha az yaktığını görmedim.Bu sahtekar araba firmalarına çok ağır cezalar verilmeli..

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araba 25 kuruş yakıyor derken gerçekte 30 kuruş yaktı. Gösterge doğru değil bende hesapladım

Çevrimdışı mrkaragoz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Depoyu doldurdum 52lt benzin aldı. 237tl tuttu. Bakalım ne kadar gidecek. Şuan 520km oldu. Yarım depo bitmek üzere. Yalnız ilk 200km kadar ibre yerinden oynamadı. Bayram'ın 2. günü bir İzmir yolu gözüküyor ama depoyu bitiremeyeceğim sanırım. Yolda kalırım diye korkuyorum. Depo 45lt olsa yarısı 22.5lt. 52-22.5=29.5lt. Yaklaşık 540km yol yapmış olsam buda 0.25tl yapıyor. Bu değerler şehir içi. Şehir dışı daha az yakacağını tahmin ediyorum. Şu an yakıt aldıktan sonraki ortalama 6.1lt gösteriyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı abdullahmrt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benzincilerin Yedek depo dedikleri olay nedir bilen var mi gecen yarim depoya yakindi ibre.110 lirada pompa atti bende odemeye gittim odeme 150 lira cikti pompaci ben giderken basmaya devam etmis

HUAWEI G700-U20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abdullahmrt;582898
benzincilerin Yedek depo dedikleri olay nedir bilen var mi gecen yarim depoya yakindi ibre.110 lirada pompa atti bende odemeye gittim odeme 150 lira cikti pompaci ben giderken basmaya devam etmis

Binek araçlarda yedek depo bulunmaz, pompacılar çok matah bir konuymuş gibi genleşme tankına da yakıt dolduruyorlar.

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruzgar;582644

Hey maaaşallah..15 km şehir içi 3.3 lt ..Daha az yakan fabia varsa buyursun.Önce dizelleri alalım..
Demek ki fabrika yakit test verilerinde mühendisler yanlış ölçümler yapmışlar. Şehir içi 6.6 değil 3.3 olmaliymis
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2016, 11:21:24 Gönderen: Physicist16 »

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Physicist16;582938
Demek ki fabrika yakit test verilerinde mühendisler yanlış ölçümler yapmışlar. Şehir içi 6.6 değil 3.3 olmaliymis

Araba az yakıyor maaaaşaallaaaah..:gaz:

Amma bu benim verim bir de seninkini görelim..

Burada 5-6 lt değer paylaşan arkadaşları anlamıyorum.Bence bir sürüş okuluna kaydolmaları gerek..:dede:
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2016, 14:22:02 Gönderen: ruzgar »

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abdullahmrt;582898

Ben özellikle her defasında pompa atınca çek diyorum ve başında bekliyorum.Bu işten sıkıldığımdan elemana üzerinde pompa atınca çek yazan bir kartvizit vermeyi de düşünmüyor değilim..:p

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruzgar;583031
Ben özellikle her defasında pompa atınca çek diyorum ve başında bekliyorum.Bu işten sıkıldığımdan elemana üzerinde pompa atınca çek yazan bir kartvizit vermeyi de düşünmüyor değilim..:p
Alt satıra da fazla yakıtı sen cebinden ödersin yazın daha etkili olur.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
49 km ortalama hıza şehir içi tüketim deniliyor muymuş? 49 yerine 19 yazan bir ortalama hızdaki tüketim verinizi paylaşabilirseniz "gerçek" şehir içi tüketim verinizi siz de dahil olmak üzere hepimiz öğrenebiliriz

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım Akın Bey (ruzgar) ironi yapıyor...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;583047
49 km ortalama hıza şehir içi tüketim deniliyor muymuş? 49 yerine 19 yazan bir ortalama hızdaki tüketim verinizi paylaşabilirseniz "gerçek" şehir içi tüketim verinizi siz de dahil olmak üzere hepimiz öğrenebiliriz

Önceki sayfalarda daha düşük ortalamaları paylaştım.Onlara bakabilirsiniz..Ben de sizin 19-25 km ortalamalı şehir içi paylaşımlarınızı merak ediyorum..:)

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: ruzgar;583300
Üst taraflarda daha düşük ortalamaları paylaştım.Onlara bakabilirsiniz..Ben de sizin de 19-25 km ortalamalı şehir içi paylaşımlarınızı merak ediyorum..:)

Hemen paylaşayım, bizde neyse o :)

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;583301
Hemen paylaşayım, bizde neyse o :)

Dakika 1 gol 1..Çok hızlısınız tebrik ederim...Değer de gayet güzel..:ok:

Fabia paylaşmınızı da merak ediyoruz..