škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oswald

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tampon tampona ortalamam

HUAWEI NXT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Rüzgar/Akın Atakan, Fabia'nın müsrif bir araç olduğu düşüncenize kesinlikle katılmıyorum. Uzun yolda 85/90 km/h aralığında 3.7 lt/100 km leri görmüş ve İstanbul içi ortalaması 7.5 lt/100 km üzerine çıktığını görmemişken size katılmam mümkün degil. Ya güzergahınızda yada pilotajınızda farklılık olmalı. Ayrıca benzinli aracı dizelle kıyaslamanız ne derece dogru olur, bu da tartışılır. Hafta sonlari biraz uzun yol yapın, 50 60 km akıcı trafikte sürün, zamanla fikirlerinizin değişeceğine inanıyorum. Sizde Fabianın az yaktığını göreceksiniz. Saygılarımla.

Çevrimdışı Romario87

• MondiBAY
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://i.hizliresim.com/DJl7MZ.jpg
Arkadaşlar Başlık FABİA ama konu açmak istemedim.  bu yakıt konusu hakkında inanın hiçbir bilgim yok. ben kendi verilerimi yükledim bana da bilgi verirmisiniz. Süperb 1.6 TDİ  3 ekran var ne ne işe yarar yakıt durumu nedir ?  yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Oswald;577947
Tampon tampona ortalamam

HUAWEI NXT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yokuş aşağı gidiyorsun ama..İnanın ben çok daha düşüğünü koyarım buraya..Ondan sonra da sizin pilotajınızda sorun var diyebilirim..

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MATADOR;578349
Rüzgar/Akın Atakan, Fabia'nın müsrif bir araç olduğu düşüncenize kesinlikle katılmıyorum. Uzun yolda 85/90 km/h aralığında 3.7 lt/100 km leri görmüş ve İstanbul içi ortalaması 7.5 lt/100 km üzerine çıktığını görmemişken size katılmam mümkün degil. Ya güzergahınızda yada pilotajınızda farklılık olmalı. Ayrıca benzinli aracı dizelle kıyaslamanız ne derece dogru olur, bu da tartışılır. Hafta sonlari biraz uzun yol yapın, 50 60 km akıcı trafikte sürün, zamanla fikirlerinizin değişeceğine inanıyorum. Sizde Fabianın az yaktığını göreceksiniz. Saygılarımla.

Dizel ama 2.0 1500 kg araç.Lt bazında aynı yakıyor diyorum.

Çevrimdışı Oswald

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruzgar;578372
Yokuş aşağı gidiyorsun ama..İnanın ben çok daha düşüğünü koyarım buraya..Ondan sonra da sizin pilotajınızda sorun var diyebilirim..

amaç bağcıyı dövmekse evet dediklerinizi yapabilirsiniz hocam

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Oswald;578476
amaç bağcıyı dövmekse evet dediklerinizi yapabilirsiniz hocam

Bağcıyı döven ne siz ne de ben.. Skoda firması..Gerçekte 8-9 lt olan katalog şehir içi yakıt değerini 5.8 göstererek yapmış.

Çevrimdışı TolgaAntalya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: TolgaAntalya;571036

Ben bağcıdan memnunum :) 25krş yakarken son zamlarla 28krş gibi rakamlara geldi ortalama tüketim. Aslında dövülesi bir bağcı var ama o da anlayana.

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: TolgaAntalya;578655
Ben bağcıdan memnunum :) 25krş yakarken son zamlarla 28krş gibi rakamlara geldi ortalama tüketim. Aslında dövülesi bir bağcı var ama o da anlayana.

Normal o görünen rakam..62 km ortalamayla çoğunlukla şehir dışı yaparsanız ve şehir içinde de çevre yolunu kullanırsanız 6 lt yapabilir..

Ben şehir içi kullanıyorum ve en az 35 kuruş yakıyor araba..Start stop açık ve tek kişi kullanım.Sakin sürüş..Zaten şehir içi yakıt değerlerinin katalog değerlerine göre çok olduğunu söylüyorum..Şehir dışı normal..Katalog değerine göre yaklaşık depo ölçümü 4-4.5 lt tutturuluyor..

4-5 km şöyle bir şehir içi trafiğe girin bakalım 5.8 mi yakacak...:gaz:

Çevrimdışı TolgaAntalya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruzgar;578664
Normal o görünen rakam..62 km ortalamayla çoğunlukla şehir dışı yaparsanız ve şehir içinde de çevre yolunu kullanırsanız 6 lt yapabilir..

Ben şehir içi kullanıyorum ve en az 35 kuruş yakıyor araba..Start stop açık ve tek kişi kullanım.Sakin sürüş..Zaten şehir içi yakıt değerlerinin katalog değerlerine göre çok olduğunu söylüyorum..Şehir dışı normal..Katalog değerine göre yaklaşık depo ölçümü 4-4.5 lt tutturuluyor..

4-5 km şöyle bir şehir içi trafiğe girin bakalım 5.8 mi yakacak...:gaz:

Benim yaşadığım şehir Antalya ve expo sebebiyle son 3-4 aydır burası köstebek yuvasına döndü. Şehir daha yeni yeni kendine geliyor. Ben  aracın kullanım talimatlarına uyuyorum yakıt tasarrufu için. O bölüme bir göz atmanızı tavsiye ederim. Ayrıca ekranda drivegreen bölümünde yakıt tasarrufu için tavsiyeler var. O bölümden de faydalandım ben.

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Drivegreen yüzde 95 altına düşmüyor genelde.Yüzde 100 görmüşlüğüm var.Bu şekilde 8 lt  ye düşürebiliyorum..Tek kişi ve start stop hep devrede..

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mrtyldrgn;578835

İşten eve kısa mesafe.
Kısa mesafe ama ortalama hız 39km/s. Bu şekilde ilerlersem benim İbiş de anında 5' li değerleri gösteriyor. Ancak hem kısa mesafe hem de dur-kalk trafiğe girmişsem, hiç kaçarı yok iki haneli bile gösteriyor.

1.4TSI DSG Jetta varken firmada; FSM' nin tamir edildiği günlerde mecburen FSM' yi kullanarak Anadolu-Avrupa geçişi yaptığımda yolbilgisayarı 24,7lt/100km yazıyordu. Sonrasında yol açılıp da 90km/s' ye sabitleyince yaklaşık 3km sonunda 6,5lt/100km yazmıştı.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Ladiklims

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi bi değer bu [emoji5]

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;578847
Kısa mesafe ama ortalama hız 39km/s. Bu şekilde ilerlersem benim İbiş de anında 5' li değerleri gösteriyor. Ancak hem kısa mesafe hem de dur-kalk trafiğe girmişsem, hiç kaçarı yok iki haneli bile gösteriyor.

1.4TSI DSG Jetta varken firmada; FSM' nin tamir edildiği günlerde mecburen FSM' yi kullanarak Anadolu-Avrupa geçişi yaptığımda yolbilgisayarı 24,7lt/100km yazıyordu. Sonrasında yol açılıp da 90km/s' ye sabitleyince yaklaşık 3km sonunda 6,5lt/100km yazmıştı.

++ ilave olarak 15 km kısa mesafe sayılmaz.Güzergahımda 15+15 geliş gidiş yol var.Bu cevre yoludur ve ortalamam 8 üzerinde..Tamamiyle şehir içi girersem zaten 9++ olur.