škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dehawen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: armada;566892
Merhaba aravimi alali 1 ay oldu 1.2 tsi dsg yakit ilk 400 km de sehir ici 8 litre ye yakin normalmidir sizce?

Vallahi usta benimkide 7.7 gösteriyor. Sabah akşam Levent-Üskudar

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dehawen;567252
Vallahi usta benimkide 7.7 gösteriyor. Sabah akşam Levent-Üskudar

Bende 8 litreyi 3-4 km lik yollar giderek yaptim istanbul ici normal sanirim tesekkurler

Çevrimdışı deukampus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracım 3.000 km oldu aldığım yakıtları hesapladım tutar olarak 835 TL çıktı yani şehiriçi şehirdışı ortalama 27,5 kuruşa denk geliyor inşallah 10.000'e doğru daha da azalacaktır :)

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şehir içi teknik verisi 5.8 lt ama gerçekte 8 lt yakıyor..yıl olmuş 2016 hala 1995-2000 model 1.2 arabalar kadar yakıt tüketiyor..

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruzgar;568849
Şehir içi teknik verisi 5.8 lt ama gerçekte 8 lt yakıyor..yıl olmuş 2016 hala 1995-2000 model 1.2 arabalar kadar yakıt tüketiyor..

Ben bu petrol şirketleri ile otomobil üreticilerinin bir anlaşması olduğunu düşünüyorum. Hangi marka olursa olsun belli bir litrenin altına düşmüyor yakıt sarfiyatı.

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hangi aracın teknik verisinin doğru olduğu görülmüş? Her zaman katalog verisinin üstüne 1-2litre gelir kullanıma bağlı olarak. Ben bugün 1.4tdi manuel fabiadan 1.2tsi dsg fabia ya geçtim trafikte eve geldim 30km falan akşam trafiği ile 7.2 gördüm ki araç daha 0 rodaj döneminde. 1.4ile de 6 litre görüyodum. Gayet normal.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Ben ş.içi daha ağır rapid ile çok rahat 5-6 litre ş.içi dolaşıyorum. Aracın tületimini anlamanız için 7 km nin üzerinde yol yapın. 3-5 km mahalle içi ışık dolu motorun canını okuyacak şekilde kullanırsanız. Değil 8, 10 litrede yakar. Fabrika verileri hiçbir araçta durk kalk trafiğinde yapılmıyor. Ş.içi düşük sabit hız bir iki ışık şeklinde yapılıyordur.
Ayrıca 10 yıl önce 1.2 motorun nasıl gittiğini de yazsaydınız. Madem alın 1.0 atmosferiği taba gaz 8 litre anca yaksın.

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Alın size 5.8lt hocam ama olay bu değil yani ayağınızın ayarına şehrin durumuna lastikleriniz kalitesine göre değişir herşey. Ben bunu Kağıthane-FSM-Çamlıca-Tuzla arasında gördüm. Köprü trafiği ve çamlıca gişesi trafiği dahil.

Çevrimdışı Onur22

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Aynen katılıyorum Gürkan Bey sonuçta fabrika verilerine bile ulaşılabilir önemli olan kullanım ve ne istediğiniz ;)

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Onur22;569499

Aynen katılıyorum Gürkan Bey sonuçta fabrika verilerine bile ulaşılabilir önemli olan kullanım ve ne istediğiniz ;)
Kesinlikle öyle İstanbul trafiği ile onların şehir içi diye test ettikleri ortamı kıyaslamak mantık hatası olur :)

Edirne de trafik yok heralde hocam ne güzel :)

Çevrimdışı Onur22

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Radar var hocam Edirnede :)
Şehir içi değil de karma sayılır bu veri ama en azından uzun yol değil,"kirpici" bir kullanım gerektiriyor sadece :)

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gurkantoksoy;569370
Ailın size 5.8lt hocam ama olay bu değil yani ayağınızın ayarına şehrin durumuna lastikleriniz kalitesine göre değişir herşey. Ben bunu Kağıthane-FSM-Çamlıca-Tuzla arasında gördüm. Köprü trafiği ve çamlıca gişesi trafiği dahil.

Bakın yukarıdaki cümleyi söyleyen ben size fabia arabamla 2.7 yaktığımı gösteren resimde atabilirim.Dolayısıya bu attığınız resim hiçbirşey ifade etmiyor..Şu bir gerçek ki fabia sakin kullanımla şehir içi 7.5-8 in altını görmüyor.Biraz bastığınız zaman da 9 lt rahatlıkla buluyor..Fabrika verilerinden 2-3 lt fazla yakması normal değil.
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2016, 20:39:56 Gönderen: ruzgar »

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada bazı arkadaşlar aldıktan şu kadar sonra yakıt düştü yorumlarında bulunmuşlar..Benim arabada böyle bir şey olmadı, olacağını da hiç sanmıyorum..Zira rasyonel bir insanım..

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Rodaj dönemi denen bir dönem var hocam otomobil üreticileri binbeşyüz km falan aracı şöyle böyle kullanın derler mesela motorun alışma sürecidir bu süreçten sonra da yakıt tüketiminin düştüğünü herkes farkeder 1lt civarı oynar çünkü. Bu konu uzar gider öznel bir durum çünkü herşey sizin ayağınızın altında.

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karma tüketimim bu uzun süre giden. İlk 2000 km de 7 litre iken şuan 5,5-6 arası. Aynı kullanım tarzı ile. Aracınızı uzun yolda deneyin bakkala gider gibi kullanımda ya da insanlık dışı istanbul trafiğinde aracı kıyaslamayın. Altınızda kendi çapında güçlü bir motor var gaza basıp o tepki hoşunuza gidiyorsa eğer sizi 10 litrelere doğru alalım. Ben şuanki kullanım tarzımla 2009 model 1.5 dizel aracımın tüketim verilerini aynı istikamette yakalıyorum. Belki 0,3 lt falan fazladır.