škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vallahi ben vites tavsiyelerini dinlemek kaydı ile 10km ve üzeri mesafalere 4.7l gibi rakamlar yakıyorum. Ancak agresif sürüşte 6l ortalamaya geliyor. Benzin burada Shell ve BP 4,27tl. Yani zevk alarak yakıtı düşünmeden binsem bile en fazla 25 krş yakarım. Yazın tatile üstelikte muazzam gezerek çıkmışken seneden 10.000km yi ancak yaparım. Senede 500tl için bagajı kaybedip arabanın orasını burasını deldirmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;556598
Vallahi ben vites tavsiyelerini dinlemek kaydı ile 10km ve üzeri mesafalere 4.7l gibi rakamlar yakıyorum. Ancak agresif sürüşte 6l ortalamaya geliyor. Benzin burada Shell ve BP 4,27tl. Yani zevk alarak yakıtı düşünmeden binsem bile en fazla 25 krş yakarım. Yazın tatile üstelikte muazzam gezerek çıkmışken seneden 10.000km yi ancak yaparım. Senede 500tl için bagajı kaybedip arabanın orasını burasını deldirmeye gerek yok diye düşünüyorum.

:gaz::gaz::gaz::dede:hay ağzını seveyim derler yaa  aynen öyle :D :gaz::gaz::gaz:

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankarada eskişehir yolunda Damla poetrol  var benzin 4.09 tl. Bide sadık müşterisi olursanız dizeli okul servislerine sattığı fiyattan 3.14 tl den satıyor. Ben hiç umursamıyorum vites tavsiyelerine bakmıyorum. zaten araba gitmiyor. 3 bin devirde vites atıyorum.  araba 2.5 devirden sonra bi canlanıyor o arayı sürekli kullanıyorum. Bende hesapladm 3 bin devirde vites atınca 25 kuruşa falan geliyor araba yakmıyor ... tsı olsa aracım dikkat ederdim ama 1.0 motor yakacağı anca 6 litre :D uzun yoldada 120 km hız ortalaması ile 4.8 yaktım orda baya dikkat etmiştim sonra bi baktım çok gereksizmiş . Arabadan soğuyorsun kaç yaktığına çok dikkat edince bas gitsin işte :)
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2016, 14:45:03 Gönderen: FabiaYarışMavisi »

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;556606
Ankarada eskişehir yolunda Damla poetrol  var benzin 4.09 tl. Bide sadık müşterisi olursanız dizeli okul servislerine sattığı fiyattan 3.14 tl den satıyor. Ben hiç umursamıyorum vites tavsiyelerine bakmıyorum. zaten araba gitmiyor. 3 bin devirde vites atıyorum.  araba 2.5 devirden sonra bi canlanıyor o arayı sürekli kullanıyorum. Bende hesapladm 3 bin devirde vites atınca 25 kuruşa falan geliyor araba yakmıyor ... tsı olsa aracım dikkat ederdim ama 1.0 motor yakacağı anca 6 litre :D uzun yoldada 120 km hız ortalaması ile 4.8 yaktım orda baya dikkat etmiştim sonra bi baktım çok gereksizmiş . Arabadan soğuyorsun kaç yaktığına çok dikkat edince bas gitsin işte :)

Aynen öyle kardeşim çok dikkatli kullanmak yoruyor insanı bas gitsin diyor insan.ciddi şekilde araba az yakıyor ona diyecek yok lpg de olsa bedava gider heralde :)

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lpg olsa hiç acımıcaksın . Işıklarda ilk kalkan sen olacaksın :) 18 kuruşa düşüyor diye biliyorum. 3-5 beygirde düşer çok hissedilir mi bilmiyorum.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;556598

Abi dediğinde haklısın ben önceden az binerdim arabaya yılda 10 bini zor bulurdu şimdi minimum 15 olacak belkide geçer bile :) uzun süre binildiğinde lpg karlı bence 4-5 sene binilse lpg masrafını çıkartınca 3000-3500 lira kâr ettirir.eski arabam çok yaktığı için lpg çok anlamlı idi bir sene bile olsa takılması gerekiyordu ama bu araba az binilecekse dediğiniz gibi deldirmeye etmeye değmez

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;556609
Lpg olsa hiç acımıcaksın . Işıklarda ilk kalkan sen olacaksın :) 18 kuruşa düşüyor diye biliyorum. 3-5 beygirde düşer çok hissedilir mi bilmiyorum.

Hissedilmiyor kardeşim beygir duşuşleri. teknik verilerine baktığında 6200 de veriyor son gucu. bizim kullandığımız devirlerde hissedilmez diye düşünüyorum.ama dilediğin gibi kullanmak iyi oluyor gerçekten hiç acımadan bassan 30 kuruşa çıkar bizim arabaların yakıtı.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;556610
Abi dediğinde haklısın ben önceden az binerdim arabaya yılda 10 bini zor bulurdu şimdi minimum 15 olacak belkide geçer bile :) uzun süre binildiğinde lpg karlı bence 4-5 sene binilse lpg masrafını çıkartınca 3000-3500 lira kâr ettirir.eski arabam çok yaktığı için lpg çok anlamlı idi bir sene bile olsa takılması gerekiyordu ama bu araba az binilecekse dediğiniz gibi deldirmeye etmeye değmez

Tabi uzun süre veya çok km binilecekse mutlaka avantajlı.

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba aravimi alali 1 ay oldu 1.2 tsi dsg yakit ilk 400 km de sehir ici 8 litre ye yakin normalmidir sizce?

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: armada;566892
Merhaba aravimi alali 1 ay oldu 1.2 tsi dsg yakit ilk 400 km de sehir ici 8 litre ye yakin normalmidir sizce?

Araç daha yeni ve istanbul şartlarında normal zamanla biraz daha duşecektir ama çok da uçuk bi duşuş olmayacaktır

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam daha rodaj bitmemiş  bittekten sonra ayağınızla orantılı olarak biraz düşürebilirsiniz İstanbul içi de 7den aşağıya düşmez

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 9.000 km ye geldi. 1.2 TSI DSG 17"jant şehir içi 6.8lt ile 8.5lt arası geziyor. ortalama 7.5lt civarı.. Makul gibi... Yol bilgisayarında uzun süreli 7.3lt gösteriyor.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: armada;566892

İlk 2000 km uzun süreli 7 litreydi zamanla 6 litreye düştü. Ayağınız ve menzilinize göre tüketimi yarım veya 1 lt daha düşürebilirsiniz.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia 1.0 motorda şehir içi 5- 5.5 arası gezersiniz.  uzun yolda gaz ayarına dkkat ederseniz 100-130 km hızlar arası 4.8 e kadar düşersiniz

Çevrimdışı kblbn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle