škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

VAG-COM Kodlamaları Hakkında Herşey

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Üyelerimizden gelen yoğun talep neticesinde Vag-Com kodlamalar ile ilgili genel bir başlık açmanın faydalı olacağı kanaatine vardım.

Bu konuda, kendi adıma ilk mesajda vag-com ile ilgili yararlandığım linkleri paylaşacağım. İlerleyen mesajlarda sizden de yaptığınız kodlamaları, bulduğunuz kaynakları, karşılaştığınız sorunları ve/veya bu sorunlara bulunan çözümleri vs. paylaşmanızı rica ederim.

23.10.2015 tarihinde 8. ve 9. sayfaya Octavia, Rapid ve Superb için kodlamalar eklenmiştir.

Öncelikle belirteyim yanlış yapılan kodlama sonucunda aracınızda sorunlara neden olabilirsiniz. Kodlamalarla ilgili yaşanacak sıkıntılarda sorumluluk kullanıcılara aittir...

Kodlamaları başka birine -ki bu işi ticari olarak yapankar da var malumunuz- yaptırırsanız mutlaka işin ehli birine yaptırın. Yine ister kodlamayı kendiniz yapın isterseniz başkasına yaptırın mutlaka orijinal verileri kaydedin veya kaydettirin ki olası bir sorunda orijinal haline geri döndürebilin aracınızı.

*İlk olarak giriş niteliğinde mutlaka okunması gerektiğini düşündüğüm, passat-tech forumundan VW_Passat rumuzlu Yasin Abimizin hazırladığı detaylı anlatım(Konunun görülebilmesi için ilgili siteye üye olmak gerekmektedir):

http://passat-tech.com/threads/109-Y...G-COM-anlatimi

http://www.passatturkiye.com/vag-kodlari/21-vcds-vag-com-passat-3c-cc-kodlamalar-hakkinda-bilgi.html

http://www.passatturkiye.com/vag-kodlari/3144-yeni-baslayanlar-icin-vag-com-anlatimi.html

*Yine Yasin Abi'nin paylaştığı kodlamalar(Passat için olsa da yol gösterici olacaktır)(Konunun görülebilmesi için ilgili siteye üye olmak gerekmektedir):

http://passat-tech.com/threads/716-G...odlama-listesi

http://www.passatturkiye.com/vag-kodlari/3793-kodlama-listesi-passat-b7.html

http://www.passatturkiye.com/vag-kodlari/6301-genel-passat-b7-cc-kodlama-listesi.html

*Aşağıda rumiexile rumuzlu Faruk arkadaşımızdan öğrendiğim kodlama ile ilgili hemen herşeyi bulabileceğiniz Alman menşeli sitenin linkini veriyorum. Sol tarafta marka-modele göre seçim yapıp aracınızda yapılabilecek tüm kodlamaları görebilirsiniz:

http://www.stemei.de/pages/coding.php

*Türkiye menşeli bir sitedeki hazır kodlama linkini paylaşıyorum. Listeden aracınızı ve kodlama yapmak istediğiniz modülü seçip kodlamaları görebilirsiniz:

http://www.vcdsturkiye.com/hazir-kodlamalar

*Ross-Tech sitesinde özellikle yeni başlayanlar için tavsiye edebileceğim bir simülasyon mevcut:

http://www.ross-tech.com/vcds/tour/main_screen.html

Son olarak, kodlama için gerekli vag-com kablosunu e-bay ya da aliexpress sitelerinde itibarı yüksek satıcılardan almanızı tavsiye ederim. Türkiye'de kabloyu fahiş fiyata satıyorlar... An itibarıyla en güncel sürüm 15.7 versiyondur. Alacağınız kablo klon bir kablo olacağı için kabloyu kullanırken mutlaka internet bağlantınızı kapatın, aksi takdirde kablo kullanılamaz hale gelecektir.

Güncelleme: 23.10.2015
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2015, 14:34:03 Gönderen: enoktakenokta »
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gayet faydali bir konuya deginmissiniz ender bey.elinize saglik.

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gecen hafta zenec 2011d taktirdim.gayet guzel bir cihaz.vag com ile mfd ye yonleri aktarmayi kodlattirdim .

Çevrimdışı Š_ve_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler Ender Bey Çok Faydalı Olacağını Düşünüyorum.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, İstanbul'da Ender Elektronik 40 TL ye aşağıdaki uygulamaları açıyormuş.
Bu özelliklerin tümü için istenen ücret 40 TL dir.Sizce değer mi?

Vag-Com Kodlama SKODA OCTAVIA 5E

Ürün Teknik Özellikleri :

Kontağın ilk açılışında ibrelerin sona vurup geri gelmesi
Kapıları uzaktan kumanda ile kilitlerken ve açarken uyarı sesi (orjinal alarm olan araçlarda buzzerdan öter)(Alarm olmayan araçlarda korna hafif çalar)
Coming home ve leaving home fonksiyonlarının sis farından yanması
Ön Yol bilgisayarında araca ilave edilmesi gereken benzinin litre olarak gösterilmesi (türkçe çeviride "ek yakıt" olarak yazıyor)
Gündüz sürüş farlarının teyp üzerinden kapatılıp açılabilmesi
Şerit değiştirirken verilen kısa sinyalin 3 kereden 4 kereye yükseltimi (destekleyen modüllerde)
Geriye takıldığında sağ aynanın aşağı inmesi
Klima paneli "Auto" konumundayken klimanın çalışma şiddetinin düğme üstünde gösterimi
Far anahtarı "0" veya gündüz "Auto" konumundayken arka parklarında yanması
Sinyallerin amerikan park yanması
Virajlarda sislerin yanması
Araç kilitledikten sonra açık kalan cam varsa bunun yağmur yağınca otomatik kapanması
Camları kapatırken kontaktan anahtarı çıkarırsanız camlar kapanmayı durdurur. Bu fonksiyonun iptali yapılır. Böylece anahtarı çıkarsanızda camlar kapanır
Selektör attığınız da sis farlarının da yanıp sönmesi

Ürün Notu:

Bu işlemler aracın garantisini bozmaz
İşlem süresi 10 dakika olup randevu alınmasına gerek yoktur. Geldiğinizde yoğun olunduğunda duruma göre 10-20DK beklemeniz gerekebilir
Şehir dışından ürünü satın almanız durumunda kendi şehrinizde internet bağlantısı olan ODIS veya VagCom cihazı olan bir firma bulmanız gerekir. Bu firmadan Alpemix programi ile uzak bağlantı verirseniz işleminiz yapılabilir

Çevrimdışı dr_enver

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aliexpress veya ebay dan yaklaşık 50 tl ye kabloyu alır tüm bu özellikleri kendiniz açarsınız sonrada Lazım oldukça kullanırsınız

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elinize sağlık. Kesinlikle yararı olacaktır. İlk 2 link bende açılmadı.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;483914
Elinize sağlık. Kesinlikle yararı olacaktır. İlk 2 link bende açılmadı.

Passat-tech üyelik istiyor linkleri görebilmek için.

Çevrimdışı dr_enver

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;483918
Passat-tech üyelik istiyor linkleri görebilmek için.

haklısın üyelik istiyor ama kodlamalar için tıkladığında farklı konulara yönlendiriyor. linkler de sorun var galiba

Çevrimdışı Š_ve_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dr_enver;483910
Aliexpress veya ebay dan yaklaşık 50 tl ye kabloyu alır tüm bu özellikleri kendiniz açarsınız sonrada Lazım oldukça kullanırsınız

Evet Gayet Mantıklı.Ben Aliexpress de Baktım Birden Çok Çeşit Ürün Var.Benim Aracım 2014 Octavia 1.6 TDI DSG Elegance.Ben Hangisini Almalıyım ve ya Bilgisi Olan Varsa Uygun Ürünlerin Linklerini Paylaşırsa Faydalı Olacağına İnanıyorum.Teşekkürler.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dr_enver;483919
haklısın üyelik istiyor ama kodlamalar için tıkladığında farklı konulara yönlendiriyor. linkler de sorun var galiba

Linkleri denedim,  bende açılıyor:confused:

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ssforever1016;483929
Evet Gayet Mantıklı.Ben Aliexpress de Baktım Birden Çok Çeşit Ürün Var.Benim Aracım 2014 Octavia 1.6 TDI DSG Elegance.Ben Hangisini Almalıyım ve ya Bilgisi Olan Varsa Uygun Ürünlerin Linklerini Paylaşırsa Faydalı Olacağına İnanıyorum.Teşekkürler.
Ben kabloyu yaklaşık 1,5 yıl önce aldım ve bendeki sürüm 11.1.3, mesela bendeki kabloyla A7 kasa Octavi'daki bazı özellikler açılamıyor.
Bildiğim kadarıyla şu an en güncel kablo sürümü 12.2; bu sürüm bir kablo bakmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;483971
Ben kabloyu yaklaşık 1,5 yıl önce aldım ve bendeki sürüm 11.1.3, mesela bendeki kabloyla A7 kasa Octavi'daki bazı özellikler açılamıyor.
Bildiğim kadarıyla şu an en güncel kablo sürümü 12.2; bu sürüm bir kablo bakmanızı tavsiye ederim.
Hocam oldu olacak, hangi özelliklerin açılamadığını da (zor olmayacaksa) yazar mısınız.
12.2 kablo baktım, e-bay'da 2 satıcı var gözüme kestridiğim, onlar da Türkiye ye gönderim yapmıyor.

Çevrimdışı dr_enver

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;483986
Hocam oldu olacak, hangi özelliklerin açılamadığını da (zor olmayacaksa) yazar mısınız.
12.2 kablo baktım, e-bay'da 2 satıcı var gözüme kestridiğim, onlar da Türkiye ye gönderim yapmıyor.

aliexpress te de kalmamış baktım da ben geçen ay 12.12 kabloyu 52 tl ye getirtmiştim a7 de tüm özellikleri açıyor

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;483986
Tek tek bilmiyorum açıkçası, kendi kablomu bağlayıp herhangi bir A7'de kodlama yapmayı da denemedim; ancak bendeki kablo açmıyor diye biliyorum.
aliexpress'e baktınız mı bir de kablo için? Ben genelde oradan alışveriş yapıyorum, hiç sıkıntı yaşamadım.