škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık Lastik Tavsiyesi

mtlyhn06 · 236 · 171713

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Neyse Ender alırsın onlardan birini ben de Nokian WR A3 lerimi takarım gerçekte bakarız test ederiz, yanlız benim araba çipli performans filtreliydi pati yaptı sağa sola kaydı kabul etmem :) :) :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;482291
Neyse Ender alırsın onlardan birini ben de Nokian WR A3 lerimi takarım gerçekte bakarız test ederiz, yanlız benim araba çipli performans filtreliydi pati yaptı sağa sola kaydı kabul etmem :) :) :)
Nokian'a karşılık Kumho ya da Petlas adil bir kapışma olmaz Faruk:D Continental alırsam her türlü kapışırım, mazaret üretmem, hatta araçları aynı parkurlarda ve koşullarda test eder, videoya alırız, burada paylaşırız, ortam şenlenir:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik testlerinde kaçıncıdır hiç merak edip bakmadım.. işinize yararsa tecrübemi aktarayım..Kış lastiği olarak Bridgestone ve michelin kullandım.. Bridgestone taş gibi çakur çukur yağmur çamur ez geç.. zaten kullanırken o hissi veriyor..  çok sağlam bir lastik.. esneme fazla yapmadığından virajlarda oldukça güvenilir hissi veriyor.. yol tutuşu filan çok iyiydi..  belli bir sene kullanınca sertleşiyor..  artık bitirmek imkansız hale geliyor.. sıkılıp atmak zorunda kalırsınız... Michelin e gelirsek ciddi anlamda yumuşak.. rahat.. Bridgestone den sonra araba sanki havada gidiyormuş gibi hissetmiştim.. ama sert dönüşlerde vs. lastik kaymıyor belki ama araç yoldan çıktı çıkacak hissi veriyor.. sağa sola esniyor yani.. Yanak kalınlığı burada en büyük etken tabi.. 65 yanak tı bendekiler.. yolda çivi görmesin hemen alır... delik deşik olmuştu michelinler...firen mesafesinde hiç sıkıntı yaşamadım.. çabuk biter.. havalar ısınınca hemen çıkarmak gerek..  sonra lastikçiler balans ayarından dolayı beni kış lastiğine tövbe ettirdi.. şimdi 4 mevsimlik Bridgestone kullanıyorum.. yaz kış gidiyorum..  bunlar bitince DUNLOP alabilirim. çok övdüler..

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ankarada toplasan 1 hafta kar yağmıyor. ben nokian WR G2 kullanıyorum. 2 senedir kullanıyorum toplasan bir hafta kar yağdı. bu tam kışlık değil all weather buna rağmen çoğu kışlık lastiğin yavaş gittiği yolda kuru yolda gider gibi gitmişliğim var. gayet yumuşak bir lastik. kardeşime continental almıştık. bu lastiğin yanında traktöre binmiş gibi hissettim. tabanı sert bir lastik. karda güzel ama kuru asfaltta gayet rahatsız bir lastik. WR G2'nin dez avantajı yumuşak olduğu için viraja hızlı girme durumunda tutunma zayıf oluyor. tabi bu dört mevsim bunu al demiyorum ama yumuşak bir lastik araştır derim. kışlık lastik sertleştiği zaman işi biter.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada yoğun kar yağışlı asfaltta kullanılacak ve tek geçtiğim lastik nokian hakkapeliitta R2'dir. özellikle doğu bölgeleri için.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hava tahminlerine baktım, 1,5 hafta sonra falan Ankara'da sıcaklık bayağı düşecek gibi. Önümüzdeki haftadonu muhtemelen benim 5 yıllık Continental kışlıkları taktıracağım. Umarım bir sorun yaşamam ve yeni lastik almak zorunda kalmam.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;482329
Hava tahminlerine baktım, 1,5 hafta sonra falan Ankara'da sıcaklık bayağı düşecek gibi. Önümüzdeki haftadonu muhtemelen benim 5 yıllık Continental kışlıkları taktıracağım. Umarım bir sorun yaşamam ve yeni lastik almak zorunda kalmam.
kullanmayı geçtim bekleme ve depolama gibi etkenlerle lastik yine heryıl performans kaybediyor.jantlar üzerinde mi ? tak çıkar sök işlemi janta ve lastiğe de zarar veriyor.

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben continental ts810 kullaniyorum gayet de memnunum sessiz karda da hic sorun cikarmadi ve yol tutusu cok iyi. hatta soyle soyleyim er300 turanzadan daha sessiz bir lastik

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kumho da pek yabana atılacak bir lastik değil. Pederin bora'sında kullanıyoruz Konya gibi iklimi sert kışın yolları buzlu bir bölgede frenlemeleri olsun dönüşlerde olsun gayet sağlıklı hareket ediyor. Ayrıca bildiğim kadarıyla son yapılan testlerde kendini üst sıralara taşımız bir firma.. Şahsen michelin ve conti nin lastiklerinden daha kullanışlı geldi bana...

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia_tr;482367
ben continental ts810 kullaniyorum gayet de memnunum sessiz karda da hic sorun cikarmadi ve yol tutusu cok iyi. hatta soyle soyleyim er300 turanzadan daha sessiz bir lastik

Turanza er300 ıslak yol lastiği hocam ayrıca serttir ve seslidir. Turanzadan daha sessiz gelmesi normaldir yani :D

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;482363
kullanmayı geçtim bekleme ve depolama gibi etkenlerle lastik yine heryıl performans kaybediyor.jantlar üzerinde mi ? tak çıkar sök işlemi janta ve lastiğe de zarar veriyor.
Fatih Bey jantsız durumda lastikler, Ankara'da çok iyi bir lastikçede depoda lastikler. Depolama konusunda bir sıkıntı yok. Dişlerde de pek bir sıkıntı yoktu, ancak işte 5 yıllık süre ve kauçuğun sertleşme durumu beni düşündürüyor.

Çevrimdışı chimarea23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2014 Octavia Ambition un üzerinde gelen Continental lastikler 4 mevsim değil, değil mi?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chimarea23;482409
Arkadaşlar 2014 Octavia Ambition un üzerinde gelen Continental lastikler 4 mevsim değil, değil mi?
Hiç zannetmiyorum 4 mevsim olduğunu. Ancak modelini de yazarsanız lastiğin kesin hüküm verilebilir.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
üzerinde all weather yazmıyorsa yazlıktır.

Çevrimdışı chimarea23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;482412
üzerinde all weather yazmıyorsa yazlıktır.
Hocam yazmıyor.
EEE şimdi hangi lastiği alıyorduk?:confused: