škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yol bilgisayarı fonksiyonları

Ziyaretçi · 58 · 99673

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;39691
gaz zaten yanlıştır ki, yazıda belirttim.
:ok::ok::+1:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bikac gün önce acil Istanbula gitmem gerekiyordu, yakıt uyarısıda bikaç gündür yanıyordu, içindeki yakıtla 60 km yazıyordu yol bilgisayarı, girdim otobana yakıtı Gebzenin ilerisindeki Mehmetçik şehitlerimiz yararına olan Opetten alayım bari dedim, orasınıda 60 km hatırlıyordum, heralde biraz daha uzakmış:hanz:

yol bilgisayarımda 10 km kadar kullanmıştım bi kez, yalnız bu sefer yol bilgisayarında o km yi gördüm, hala benzinciyi göremiyorum, ekonomik moddayım ama stres yaptım, teybi filan kapatıp motorun tekleme sesini bekliyorum, işim acil, benzinciye yürümekten korkum yokta hava yapacak dizel diye korkuyorum,

Neyseki şanslı günümdeydim, yol bilgisayarı '0' km yazdıktan sonra 8 km daha gitti araç, aldım yakıtımı, ömrümden ömür gitti ama, hesabımızı iyi yapmak lazımmış:kiki:

asagıdaki resimdeki resimden sonra 8 km gittim.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
aman abi yapma etme, dibini çektirmişin. bi bitivereydi..... :) eyvah eyvah :lol:

ben daha hiç menzili 100 km nin altına pek düşürdüğümü hatırlamıyorum. ışık yandıysa benim için bitmiştir. EGO ya binerim para yoksa :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;50040
Arkadaslar bikac gün önce acil Istanbula gitmem gerekiyordu, yakıt uyarısıda bikaç gündür yanıyordu, içindeki yakıtla 60 km yazıyordu yol bilgisayarı, girdim otobana yakıtı Gebzenin ilerisindeki Mehmetçik şehitlerimiz yararına olan Opetten alayım bari dedim, orasınıda 60 km hatırlıyordum, heralde biraz daha uzakmış:hanz:

yol bilgisayarımda 10 km kadar kullanmıştım bi kez, yalnız bu sefer yol bilgisayarında o km yi gördüm, hala benzinciyi göremiyorum, ekonomik moddayım ama stres yaptım, teybi filan kapatıp motorun tekleme sesini bekliyorum, işim acil, benzinciye yürümekten korkum yokta hava yapacak dizel diye korkuyorum,

Neyseki şanslı günümdeydim, yol bilgisayarı '0' km yazdıktan sonra 8 km daha gitti araç, aldım yakıtımı, ömrümden ömür gitti ama, hesabımızı iyi yapmak lazımmış:kiki:

asagıdaki resimdeki resimden sonra 8 km gittim.

aynısı bizim puntoyu alırken oldu neymiş ilk benzini opetten alacamışız yakıt güvence sistemi devreye girsin diye.İşin yoksa opet ara opet bulmakta sorun değil her opet bayisi yapamıyomuş sadece belli opet bayileri yapıyomuş.Ara babam ara sonunda bulduk bi tanede aldık benzin menzil 0 yazarken yaklaşık bi sizin gibi 8 km gitmişizdir.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben o malum kırmızı çizgiyi bırak onun üstündeki çizgiye bile getirdiğimi hatırlamam.zaten tam yarıma geldiğinde yani ortaya geldiğinde psikolojıkmen etkileniyorum bitiveecek diye.hemen doldururum.

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bazen yarım deponun altına iniyor canııım ama kırmızı çizgiye asla yaklaştırmıyorum.Yolda kalmak var çektirmek var,rezil olmak var octiyle elaleme karşı.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinle kullanırken öttükten sonra alırdık biz bizide o nalet ışık rahatsız ediyor :D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne öttükten sonra alirdiniz,anlamadim.pc sesli uyari mi veriyor bitmeye yakin.ben o tehlikeli sinirlara kadar gelmediğim için pc nin o fonksiyonlarindan haberim yok.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yakıt uyarı ışıgı yanarken bipppppppp diye uyarıda veriyor,

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben yol pc dilini ing.çevireceğim derken hazırkı verileride kaybettim sanırım.4 gün önce bir yere gitmiştim.sonra akşamda 12 km falan gittim geldim.şimdi 20 km yol yaptım,geldiğimde ortalama alayım dedim 56 km yol gösteriyor,ortalamasıda 7.9 lt,daha önce görmediğim işaret ve semboller görmeye başladım.şimdi günlük verilere nereden ve nasıl dönebilirim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: fenomen;63806
Arkadaşlar ben yol pc dilini ing.çevireceğim derken hazırkı verileride kaybettim sanırım.4 gün önce bir yere gitmiştim.sonra akşamda 12 km falan gittim geldim.şimdi 20 km yol yaptım,geldiğimde ortalama alayım dedim 56 km yol gösteriyor,ortalamasıda 7.9 lt,daha önce görmediğim işaret ve semboller görmeye başladım.şimdi günlük verilere nereden ve nasıl dönebilirim.

Reset tuşuna kısa süreli basmayı dene hocam...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bi deneyeyima ama ekran bazen kararıyor.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;63806

İrfan hocamında dediği gibi reset tuşuna kısa süreli basmayı dene Muhammet abi.Sonin yol pcsi 2. hafızaya geçmiş olabilir.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: fenomen;63813
bi deneyeyima ama ekran bazen kararıyor.

Şekeri düşmüş o zaman  :)

Şaka bir yana, ekranda kararma falan varsa pek iyiye işaret değil, kabloda temassızlıktan başlar..... gider  :(