škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Chiptuning 1.6 TDI 105 PS yaptıranlar ve deneyimleri

devrimecz · 198 · 102042

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben son 2 sayfadır remap yaptıran abladayım. kutu içi filitreyi gördüm bir de K&N seçmiş 2 kere koltuktan düştüm. kendisininin önünde saygıyla eğiliyorum. bize böyle Škodacı ablalar lazım. arabayı yüklediğine göre hakkını da veriyordur yolda. helal olsun.

yaptırdığı işlemi sanırım düzgün birisine yaptırmıştır hiç bişey olmaz. bakımını aksatmayın soğuk motora abanmayın turbo yağlayın yeter. güle güle kullansın ablam

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;458259
ben son 2 sayfadır remap yaptıran abladayım. kutu içi filitreyi gördüm bir de K&N seçmiş 2 kere koltuktan düştüm. kendisininin önünde saygıyla eğiliyorum. bize böyle Škodacı ablalar lazım. arabayı yüklediğine göre hakkını da veriyordur yolda. helal olsun.

yaptırdığı işlemi sanırım düzgün birisine yaptırmıştır hiç bişey olmaz. bakımını aksatmayın soğuk motora abanmayın turbo yağlayın yeter. güle güle kullansın ablam

hahaha eyvallah sağolasın da o kadar büyütülcek bir şey değil sadece arkadaş çevresinde bu işlerden gerçekten iyi anlayan arkadaşları var tecrübeli insanların tecrübelerinden yararlanmış.. ona hep araba gitmiyo geliyordu oda bahsetmiş konudan tavsiye almış yaptırmış yoksa hava filitresi remap falan kendi başına düşünüp yapacağı şeyler değil, ayrıca ablam skodadan nefret eder aldığımız zaman demediği şey kalmadı.. o kadar parayı skodayamı verdiniz hemde gitmeyen bir skodaya vb beni gıcık etmek için her şeyi demiştir ama şimdi arabadan inmiyor arabaları takas ettik station 407 ye biniyorum kaç gündür emekli ev hanımı gibi.

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sinful;458260
hahaha eyvallah sağolasın da o kadar büyütülcek bir şey değil sadece arkadaş çevresinde bu işlerden gerçekten iyi anlayan arkadaşları var tecrübeli insanların tecrübelerinden yararlanmış.. ona hep araba gitmiyo geliyordu oda bahsetmiş konudan tavsiye almış yaptırmış yoksa hava filitresi remap falan kendi başına düşünüp yapacağı şeyler değil, ayrıca ablam skodadan nefret eder aldığımız zaman demediği şey kalmadı.. o kadar parayı skodayamı verdiniz hemde gitmeyen bir skodaya vb beni gıcık etmek için her şeyi demiştir ama şimdi arabadan inmiyor arabaları takas ettik station 407 ye biniyorum kaç gündür emekli ev hanımı gibi.

E haksızda sayılmaz sanki :D:D

Sırf 1.6 TDI'ı bu yüzden almadık passatta.Sonuç olarak şehir içinde 50kuruş yakıyorum:lol: Şaka bir yana yazılım olayı çok iyi olmuş güle güle kullanın.

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;458309
E haksızda sayılmaz sanki :D:D

Sırf 1.6 TDI'ı bu yüzden almadık passatta.Sonuç olarak şehir içinde 50kuruş yakıyorum:lol: Şaka bir yana yazılım olayı çok iyi olmuş güle güle kullanın.

Teşekkür ederim dostum allah hepimize kazasız belasız sürmeyi nasip etsin umarım yazılımdan kaynaklı bir sorun çıkmaz, yağına suyuna bakımına dikkat edersek çıkacağını pek sanmıyorum da işte aksilik ya her zaman olur bir şeyler çekincem ondan, o sebeple belki orjinale çeviririm diyorum ama ablama ayıp edecem araştırmış yaptırmış o kadar, diğer türlüde araca bir şey olursa hepimizi üzer bu durum hayırlısı bakalım..

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
TDI in dizeller icinde dayanıklı oldugu söylenir, bundan dolayı yazılımdanda minimum etkilenecegini düsünüyorum, tabi orijinali kadar dayanıklı olmayacağıda kesin.
Iyi günlerde, kazasız belasız kullanın,

Çevrimdışı MertcanOZMEN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ankarada 1.6 tdi
1.4 tsi

icin yazılım remap dusunen olursa Dr ecu kalıtesı ıle her zaman yardımcı olmaya calsırım

pm yolu ıle ulasabılırsınız :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı gezende

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selam,

yazışmalarımla ilgili son bir özet geçeyim. Superchips(İngiliz), HGR(Alman), Upsolute(Alman) firmaları ile yazıştım. Verdikleri güç artırım değerleri aşağıda:

Superchips 41 BG / 70 Nm

HGR          25 BG / 35 Nm

Upsolute    30 BG / 50 Nm

Yaptığım yazışmalar ve araştırmalar neticesinde, DQ200 7 vites DSG şansımanın 250 Nm tork ile sınırlandırılmış olsa da, % 20 tork artışının (fazla zorlanmaz ise) bir sıkıntı çıkarmayacağı kanaatine vardım.

Bunun için de fazla abartmayıp 30 BG / 50 Nm  değerlerinde yaptırmaya karar verdim.
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2014, 17:17:03 Gönderen: gezende »

Çevrimdışı gurcell

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.quattrogarage.com
Merhaba, Hazır marka yazılımları ile ilgili ufak bir yorumum olacak , Yurtdışında hazırlanmış , TR yakıt şartları ile LOG alınmamış , ona göre düzenlenmemiş bir yazılımı yüklerken içiniz rahat  olur mu?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gurcell;459039
Merhaba, Hazır marka yazılımları ile ilgili ufak bir yorumum olacak , Yurtdışında hazırlanmış , TR yakıt şartları ile LOG alınmamış , ona göre düzenlenmemiş bir yazılımı yüklerken içiniz rahat  olur mu?

O zaman şöyle bir durum ortaya çıkmaz mı, markalar ülkeden ülkeye değiştirsinler motor güçlerini?Max. tork ve hp devrini ülkelere göre değiştirsinler?Tabi log derken neyi kast ettiğinizi bilmiyorum.Cümle genelinden çıkardım bu yorumu.

Çevrimdışı devrimecz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Chiptuning yaptırdıktan sonra 3000 km yol yaptım şu ana kadar bir sorun yok. Hız sabitleyiciyle 120 km ile Ankara gidiş geliş ve şehiriçi dahil 1000 km yi bir depo ile yakaladım gibi.Arada 120 yi geçtiğim de oldu ve kış lastikleriyle. Ara hızlanmalar ve kalkış da eskisine göre çok iyi. Kış lastikleri çıktıktan sonra daha da iyi olacak herhalde. Yalnız yolda bir kere partikül filtresi ışığı yandı. 20 dk sonra söndü.

Çevrimdışı kagan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrimecz;459218
Chiptuning yaptırdıktan sonra 3000 km yol yaptım şu ana kadar bir sorun yok. Hız sabitleyiciyle 120 km ile Ankara gidiş geliş ve şehiriçi dahil 1000 km yi bir depo ile yakaladım gibi.Arada 120 yi geçtiğim de oldu ve kış lastikleriyle. Ara hızlanmalar ve kalkış da eskisine göre çok iyi. Kış lastikleri çıktıktan sonra daha da iyi olacak herhalde. Yalnız yolda bir kere partikül filtresi ışığı yandı. 20 dk sonra söndü.

Dpf ne zaman yandi, aracla genelde kac devirde seyrettiniz yanmadan once?

Ortalamaniz kac oldu, mesela denemeleri soyle yapsak ;
manuel ise 5.vites 2000 devirde anlik kac yakiyor gibi gibi?

Tdi motorda genelde 1000-1500 devir arasi aractaki hafif titreme azaldimi, yani max torku 1200 devirde falan alabiliyormusunuz?

Çevrimdışı Zirambula

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;458174
Aynen ben de saygı duymak lazım

Bir de filtre kutu içi değil de açık ise dizelde çok önermiyorlar. Kutu içi perf filtresinde fayda var.

Ek olarak değerler çok güzel, araç da zorlanmıyorsa bence hiç orj dönmeyin. O ilk baştaki basma isteği doğal zaten. Aracın gücünü hissetmek hoşunuza gidio, bir süre sonra alışınca zaten eski sakin kullanıma geri dönüyor insan. Keşke yeni Bosch a da yazılım çıksa da biz de güzel güçlerde gezebilsek

Can bey yeni Bosch beyinler için yazılım çıktı mı? Konuyla ilgili bilgi vereli epey zaman geçmiş. Aracımı alalı 1 ay olduğu için bende de yeni Bosch beyin olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Zirambula;477847
Can bey yeni Bosch beyinler için yazılım çıktı mı? Konuyla ilgili bilgi vereli epey zaman geçmiş. Aracımı alalı 1 ay olduğu için bende de yeni Bosch beyin olduğunu düşünüyorum.

Evotech ve RSA motorsport'tan gelen bilgilere göre yeni araçlara da yazılım atılabiliyormuş artık. Daha fazla bilgiyi kendilerinden alabilirsiniz.