škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Chiptuning 1.6 TDI 105 PS yaptıranlar ve deneyimleri

devrimecz · 198 · 102289

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Megachips'in bu motorda çok fazla çalışması var, fiyat olarak da uygun

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
işini bilen adamın yaptığı custom remap gibisi yok gerçekten :) daha önce aracınızın motorunun aynısına yazılım yaptıysa acemiliğini attıysa hele gözünüzü kapatın yaptırın. ancak dediğim gibi işin ehli kişiler olmalı!!

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
amacım kimseyi kötülemek işine darbe vurmak vs değil ama Megachips i tavsiye etmiyorum

Kendileri ile internet üzerinden iletişime geçtim. O zaman yeni Bosch beyine yazılım yaptıklarını hatta bir tane yeni skoda ya uyguladıklarını sonuçlarından memnun olduklarını söylediler. Ben bosch beyne henüz yazılım çıkmaığını kendilerinin nasıl bir uygulama yaptığını ürünün box alup olmadığını defalarca sordum. Ama tek bir cevap alamadığım gibi yapılan skoda octavia da ortadan kayboldu. Tekrar söylüyorum kimsenin günahını almak istemem belki işlerinin yoğunluğundan bana cvp verememiştir. Sonuçta yüz yüze veya telefonda değildik.

Ama nette şunlara rastladım.

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/68429-otomobil-ve-modifiye-camiasina-duyurulur.html

http://www.ceedclubtr.com/forum/teknik-ve-faydali-bilgiler-42/mehmet-gazihan-yalanlari-1-a-992.html

Çevrimdışı Coşkun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu yazılım olayına bende çok takmış durumdayım yeti den once 1.4 hdi 92 hp lik C3 vardı bende yazilimsizdi çok seri atak bi aracti yeti ile o seriligi alamıyorum yada alamadığımi sanıyorum yeti nin yol tutusuda yanıltıyor olabilir beni ama yinede ağırlığını hissediyorum
Aslında box düşünüyordum ama sanırım yazılım daha iyi tek sıkıntı servis anlarsa garanti dışı kalır korkusu

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araba pd Tdi.Bu chip davasına en yatkın motorlardan biri.Bir ara hafiften aklıma yatıyordu 105 hp yi 120 ye çeksek 250 torkta 300 e yaklaşsa epey iyi olurdu diye düşünüyordum ama bu forumdakileri okuduktan sonra mazota katkı bile koymam heralde artık.Çok fazla soğudum.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;455613
Kesinlikle sart
bu konuda sahkan oto serkan ustanin dusinceleri nedir acaba

kendisi  yazılıma pek sıcak bakmaz. araçta  oluşabilecek hertürlü arızayı yazılama bağlaya bilir :)

bende 1.4 romiye zamanında  yaptırdım inanın çok fark ediyor. bunu mustafa şahine  sorabilirsiniz... yakında gidip  yazılımı yenileceğim . mehmet gazihan  dizelde gayet başarılı işler yapıyor.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Real81;457964
kendisi  yazılıma pek sıcak bakmaz. araçta  oluşabilecek hertürlü arızayı yazılama bağlaya bilir :)

bende 1.4 romiye zamanında  yaptırdım inanın çok fark ediyor. bunu mustafa şahine  sorabilirsiniz... yakında gidip  yazılımı yenileceğim . mehmet gazihan  dizelde gayet başarılı işler yapıyor.

Evet, ben sahsen olayı yasamıs bir magdurum, :fiuv: aracın chipli oldugundan haberim yoktu, Abant, Düzce bulusmalarının birinde,
Bende stok bir Fabia I TDI 75bg vardı, Ahmet Hocamın Romisi ise bagaj dahil tıka basa doluydu, stok dizel oldugunu varsayarak, 80 lik olsa dahi yüklü oldugundan ve Fabia ya göre yüksek büyük oldugundan Rominin pek gidemeyecegini düsünmüstüm fakat, yanıldım, chipli oldugundan yetisemedim malesef, Ara hızlanmalarda epey fark vardı,

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mustisahin;457976
Evet, ben sahsen olayı yasamıs bir magdurum, :fiuv: aracın chipli oldugundan haberim yoktu, Abant, Düzce bulusmalarının birinde,
Bende stok bir Fabia I TDI 75bg vardı, Ahmet Hocamın Romisi ise bagaj dahil tıka basa doluydu, stok dizel oldugunu varsayarak, 80 lik olsa dahi yüklü oldugundan ve Fabia ya göre yüksek büyük oldugundan Rominin pek gidemeyecegini düsünmüstüm fakat, yanıldım, chipli oldugundan yetisemedim malesef, Ara hızlanmalarda epey fark vardı,
Yazık ya! O gün Gökhan da HTP ile yetişmeye çalışmıştı değil mi?!:D:rm::hanz::fiuv:

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;457987
Yazık ya! O gün Gökhan da HTP ile yetişmeye çalışmıştı değil mi?!:D:rm::hanz::fiuv:

myGokhan görmedi konuyu henüz heralde :oly:, otoban, birde yokus yukarı, hic sansı yoktu dizelin torkunun karsısında, bi depo benzin bitirmisti dönene kadar, :xx:, benimde araca maximum yaktırdığım gündü o gün, 7,4 lt yakmıstı,

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:++: :++: Konuyu yeni gördüm :)
aynen öyle oldu adamlar o gün fazlacana benzin yakmıştım. Lanet etmiştim 1.2 motora :hanz:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;457987

ağır vasıtalar sağdan gidiniz....:cnv:

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;458066
veriler epey iddalı

Evet ablam benden habersiz yaptirmis ben dogru oldugunu dusunmuyorum chip tunningin 162 hp 330 tork olan bi araba gider zaten.. Birde hava filitresi mi ne almis K&N diye onu verdi elime git bunu tak dedi taktim evet araba gidiyo zorlanarakta gitmiyo sanki orj gibi olmus siyah dumanda yok ama bence bu kadar guce gerek yok surekli bi atlama modunda normal kullanamiyorum sakin sakin... gaza basmak geliyo icimden.. Biraz boyle kullancam sonra orj yazilima geri doncem buna hic gerek yok cunku.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sinful;458159
Evet ablam benden habersiz yaptirmis ben dogru oldugunu dusunmuyorum chip tunningin 162 hp 330 tork olan bi araba gider zaten.. Birde hava filitresi mi ne almis K&N diye onu verdi elime git bunu tak dedi taktim evet araba gidiyo zorlanarakta gitmiyo sanki orj gibi olmus siyah dumanda yok ama bence bu kadar guce gerek yok surekli bi atlama modunda normal kullanamiyorum sakin sakin... gaza basmak geliyo icimden.. Biraz boyle kullancam sonra orj yazilima geri doncem buna hic gerek yok cunku.

Bence 130 ps 300 tork ideal diye dusunuyorum