škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Chiptuning 1.6 TDI 105 PS yaptıranlar ve deneyimleri

devrimecz · 198 · 102103

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı devrimecz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkese kazasız belasız sürüşler. Yeni yılınız kutlu olsun.1.6 TDI 105 Ps lik Manuel 6 ileri Elegance Superb'üme chiptuning yaptırdım. Daha dynoya sokmadım. M***chips'in vaad ettiği tuning sonrası 145 Ps ve 311 Nm tork. Aracı tuning sonrası denedim.Sanki üzerinden 500 kg yük kalkmış gibi gidiyor ve 1-2-3 geçişleri eskisine göre çok hızlandı.Ehliyetli olarak 1996 dan beri araç kullanıyorum ve chiptuningi 2000 yılından beri takip ediyorum. İlk defa kendi aracıma uyguladım.Bu benim 1.4 TSI dan sonra ikinci Superb'im.İyi gidiyor. Karaduman falan da yok. Özellikle olmasın dedim. 2008 de 2.0 HDI C5 'im vardı. Onun gibi gittiğini söyleyebilirim.Yapanlar da distribitör garantisini de verdi.Youtube' da Passat 1.6 TDI testi var. Konuşalım tartışalım. :kart:

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayirli olsun
Bende cok heves ediyorum fakat probpem olur diye cesaretim yok
Nerde kaca yaptirdiniz

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun..1.6 TDI passata,superbe yazılım şart kesinlikle.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;455612
Hayırlı olsun..1.6 TDI passata,superbe yazılım şart kesinlikle.

Kesinlikle sart
bu konuda sahkan oto serkan ustanin dusinceleri nedir acaba

Çevrimdışı devrimecz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Megachips.Samsun'dan geldiler. Çorum'a geliyolarmış.750 TL ya yaptılar indirimli. Bir kişi yi daha getirirsen 650 TL ye olur dediler. Tektim 750 TL ye yaptılar :D .Şu an çok iyi. Bilerek de limitleri zorlatmadım. Birkaç günlük deneyimimle süper diyorum. Yaptırmadan önce de çok araştırdım. Tavsiye edebilirim. Yaparken aracın ECU sunu söküyorlar. Açıyorlar. Geçici olarak ECU nun şifresini kırmak için direnç takıyorlar devrenin üstüne. Kodu kırdıktan sonra yazılımı atıyorlar. İşlem 1-2 saat sürüyor. Sonra tekrar silikonlayıp ECU nun kapağını kapatıp takıyorlar. Ecu ile bağlantının üzerinden demirden perçinli kilit vardı. O kilidi perçinlerini keserek açtık. Müdahale edilmesin diye öyle bir kilit yapmışlar.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrimecz;455614
Megachips.Samsun'dan geldiler. Çorum'a geliyolarmış.750 TL ya yaptılar indirimli. Bir kişi yi daha getirirsen 650 TL ye olur dediler. Tektim 750 TL ye yaptılar :D .Şu an çok iyi. Bilerek de limitleri zorlatmadım. Birkaç günlük deneyimimle süper diyorum. Yaptırmadan önce de çok araştırdım. Tavsiye edebilirim. Yaparken aracın ECU sunu söküyorlar. Açıyorlar. Geçici olarak ECU nun şifresini kırmak için direnç takıyorlar devrenin üstüne. Kodu kırdıktan sonra yazılımı atıyorlar. İşlem 1-2 saat sürüyor. Sonra tekrar silikonlayıp ECU nun kapağını kapatıp takıyorlar. Ecu ile bağlantının üzerinden demirden perçinli kilit vardı. O kilidi perçinlerini keserek açtık. Müdahale edilmesin diye öyle bir kilit yapmışlar.

Hayirli olsun ecu ya bu sekilde mudahele garatide sikinti yaratmazmi
Sonradan mudahele ed8ld8gi anlasilmazmi
Birde yakit olarak fark ett8gi soyleniyor
Fark varmi yakitta

Çevrimdışı devrimecz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yakıt için deponun sıfırlanmasını bekliyorum. Garantiye de çok takılmıyorum açıkçası.Tüm dünyada yapılıyor bu işlemler. Limitlerde bir tuning yaptırdım açıkçası.Şu anki haliyle tatminkar görünüyor. Yakıta gelince; uslu bir kullanımda %10 diyorlar. Bu uygulamaları TIR filolarına da yapıyorlar yakıt tasarrufu için. Bir de bu işlemi yaptırıken sanayide bir esnafla tanıştık. Transporterına yaptırmış. Çok memnunum dedi. Adam da otomobil işiyle uğraşmıyor.Benim derdim aracın depar sıkıntısını ortadan kaldırmaktı.O da oldu gibi. Passatla yapıaln dyno testinde son hız 257 km/h görünüyor onu 156 Ps yapmışlar. Videosu burada : http://www.youtube.com/watch?v=V9dAcgJ8AZo

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hayırlı olsun.Size şimdiden 1-2 tavsiyem olacak.Öncelikle bundan sonra kaliteli bir yağ kullanmanız gerekiyor (mobil 1 esp gibi) ve bakım aralarınızı düşürmenizi tavsiye ederim.Aynı zamanda ülkemizdeki ki bulunan dizelin kükürt miktarı diğer ülkelerdekine göre 10 kat fazla olduğunu varsayarsak EGR niz kısa zaman sonra tıkanacaktır ve araba saçma sapan çalışmaya başlayacaktır.Siz aracınıza ne kadar bakarsanız yazılım sizin için o kadar sıkıntısız olur bunu unutmayın derim.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cok iii sevindim kazasiz belasiz surusler
Darisi b8z8m superblere ins

Çevrimdışı devrimecz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;455622
Öncelikle hayırlı olsun.Size şimdiden 1-2 tavsiyem olacak.Öncelikle bundan sonra kaliteli bir yağ kullanmanız gerekiyor (mobil 1 esp gibi) ve bakım aralarınızı düşürmenizi tavsiye ederim.Aynı zamanda ülkemizdeki ki bulunan dizelin kükürt miktarı diğer ülkelerdekine göre 10 kat fazla olduğunu varsayarsak EGR niz kısa zaman sonra tıkanacaktır ve araba saçma sapan çalışmaya başlayacaktır.Siz aracınıza ne kadar bakarsanız yazılım sizin için o kadar sıkıntısız olur bunu unutmayın derim.

Teşekkürler. Forumların en güzel tarafı bu işte. Bilgi paylaştıkça çoğalıyor. O halde  10.000 e düşüreceğiz bakımı.

Peki daha ileri giderek şunu sorayım. Turbo büyütme konusunda deneyimi olan var mı? Bununla beraber ciddi güç artışı olursa fren disklerini (Brembonun kitleri gibi) büyütmenin fren performansına katkısı olur mu? :hmm:

Çevrimdışı devrimecz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;455624
Cok iii sevindim kazasiz belasiz surusler
Darisi b8z8m superblere ins

İnşallah. Daha iyisi sizlere olsun. :srk:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrimecz;455626
Teşekkürler. Forumların en güzel tarafı bu işte. Bilgi paylaştıkça çoğalıyor. O halde  10.000 e düşüreceğiz bakımı.

Peki daha ileri giderek şunu sorayım. Turbo büyütme konusunda deneyimi olan var mı? Bununla beraber ciddi güç artışı olursa fren disklerini (Brembonun kitleri gibi) büyütmenin fren performansına katkısı olur mu? :hmm:

Bu güçlerden sonrasını aracın ön takımı ve süspansiyonu pek kaldıramaz diye düşünüyorum.Neden derseniz ciddi tork ve güç artışı oluyor.En basitinden belli bir km sonra akslarda boşluk olmaya başlayacaktır.Frenleriniz bu güçlerde bile sizi tatmin etmeyecek ileride berembo kitler diyorsunuzda onunda maliyeti yüksek sadece önleri değiştirseniz 2500 dolar gibi bir maliyeti var.Evet frenajınız fark edecektir ama bu sefer süspansiyonlar frenden gelen geri bildirimi sönümleyemeyeceğinden yine paranızın karşılığını pek alacağınızı sanmıyorum.

Turbo büyütme konusunda bir yere kadar olur ama bu sefer motoru yorarsınız başınıza daha fazla masraf açma ihtimaliniz yüksek..

Çevrimdışı devrimecz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
En başta dedim gibi benim derdim 1-2-3.viteslerdi. Diğerleri fantezi.

Çevrimdışı ogulcandac

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Sizce chiptuningi 1.6 TDI 105ps Dsg7 ye yaptırsam nasıl bir performans alırım. Garantide bir sıkıntı yaşar mıyım? Bir yerden yapıp diğer yerden yıkmak istemiyorum. Teşekkür ederim.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer aracınıza 4-5 sene binecekseniz ben DSG ler için chip tavsiye etmiyorum.30-40 binden sonra sıkıntı çıkarmaya başlıyor bir çoğunda