škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Felicia bagajı Opel vectra dan daha geniş

AhmetH · 64 · 21580

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tüm samimiyetimle abartısız  söylüyorum  öyle..

geçen günlerde yazlık evemize biraz  eşya taşıyalım  dedik  90 x 190 lık  ve 110x190 lık iki demonte edilebilir yatağımız vardı bunların görüntüsü yanından bakınca H  şeklinde dir  iki başlık ve yatağın konulduğu geniş parçadan oluşan son derece sağlam ve pratik somyalardır  diyeyim.
neyse  bunları  dedim demonte eder  vectrayla götürürürz araba işe  yarasın ..

allahım  böyle  saçmalık olamaz  500 lt  net bagaj  var  koltukları  yatırdım  her türlü  110 x 190  ve 90 x 190 parçaları  alması  lazım  derken

90 x 190 parça  bile  sığmıyor  bagajın ağzından..   daha  önce  arçelik marka bir termosifon almıştık  oda  bagajın ağzından girmedi.. koltuklara koymuştuk ama  bu durum  hakkaten sinir  etti  naz  yapan yemek yemeyen çocuklar gibi hayvan  ötesi  yükleme alanı  görünüyorken  ağzından  girmiyor parça

hadi  güç  bela  sokmaya  çalışıyorsunuz bir kısmını bagaj daha da  iptal  bu sefer yükleme ağzından  başka  hiçbir şey koymanız imkansız  komple iptal  ediyor 90x190  lık  baza  parçası..

dedim  lanet  olsun  seni aldığımız  güne   satsak  para  etmez  kullansan  kullanılmaz ..  yat  çürü  kapının önünde..

felicia  ile denedik arka  koltukları  yatırdım  pandizotu da  koltukların önüne ön koltukla yatık arka koltuklar arasına  sokuşturdum..

aman yarabbi :kiki:   110x 190  lık  parça  cuk  girdi   fit  girdi  arabanın  yükleme ağzı  110 cm i rahat aldı:ok:   onun  üstüne  90 x 190 lık parçayı koyduk..  bunların  başlıkları konuldu tabana,  sağa  sola  dünyanın  eşyasını  teptik..
hepsinin  üstüne  37  ekran televizyon attım ufak bir  anten bir iki  ufak plastik tabure  halada  yer vardı  sağda  soda.. bir  tanıdığımızıda  kendine  yer bul dedik onca  eşyanın  üzerine  oturdu.  annem de önde   :hanz:

bagaj  kapanmadı  tabiki  onuda  kapatma tutamağından  güzelce   bagaj zeminindeki kancaların  birine  bağlayıp  doğru  yazlığa :)

bir kere  daha  fazlasıyla  Opel markasından  tiksinmiş   ve  küçük  şirin  feliciamıza  hayran kalmış  oldum :)

hertürlü  Opel  Skoda dan dandik..   Vag  gurubu  demiyorum  bile  direk  çek  üretim  eski  skodalardan  dandik..

bu kadarda iddalıyım  isteyen olursa çok  güzelce tartışırız  satış  servis yedek parçadan  ikinci ele kadar..

zaten Opel  markasının mümkünse  batmasını tek bir araba bile üretemez duruma gelip piyasaya yedek parça bile verememesini istiyordum  dileklerim yavaş yavaş kabul  olacak galiba..

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hay allahım   hangi  akla hizmet  gidip  konuyu tanışma  forumuna açtıysam ..

kusura  bakmayın  yeni farkettim  heycandan olsa gerek :)  :p

hakanerdogan

• Ziyaretçi
bahsettiğin durumun bagaj hacmiyle değilde, koltuklar yattıktan sonra yükleme ağzıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. bende sedan aracımda çok yük taşırım koltukları yatırıp lakin bagaj kapağından yüklemek yerine arka kapıları tercih ederim genelde, çünkü bagaj kapağı sizi açı yaptırmaya zorlar, yükde ağırsa adamın belini zorlar.

ama felicita'da bagaj kapağı tüm arkayı açtığından daha kolay bir yükleme alanı sunar ''koltukların yatırılmış olması'' ile.

aksi halde hem yolcu hemde yük taşıma durumlarında ben vectranın daha fazla yer sunacağı kanaatindeyim.

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pisikolojik olarak  yaklaşıyorum konuya zaten  Hakan..   kullanamadığın  bagaj  satamadığın  vectra neye  yarar :D

90 x 190  olduğu  için  her türlü  bagaj  açıklığından koymam  lazımdı  kapıdan  olmuyordu.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
ama aracı galeride gördüğünde öyle olmuyor işte, rijitlik namına kapak daralıyor. (skoda zaten yeni superb'de ''insan olmadıklarını kanıtlarcasına çözdü'' :hanz: )

ama kendi sedan fabitomdan örnek verecek olursam, gören diyor bu ne böle kocamam poposu var bagajın-arkanın, ama kapak yüksek olunca yükleme kolaylaşıyor işte...

yani vectraya kızmışın ama sedanlar öle genelde :) (satamadın diye galiba :D)

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Birde yeni araçlardaki kaslı yapı direkt iç mekana yansımayabiliyor.Bagaj kapısı ve kapıların plastiklerininde  kalıplı olması nedeniyle dar açılı formda iç mekan kalıyor.Yanlız bu durum çarpışmalarda Mukavvemeti artırıp sürücü,yolcu  güvenliğini artırıyor.Bende hb var bulaşık makinası almıştım paketi ile birlikte  çok rahat taşıdım,bagajda kapandı..Bazen Hb kasalrında artıları olmuyor değil.O makinayı hiç bir sedan almazdı..

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende Almanların en kötü arabası opel olduğunu düşünüyorum.Çünkü parça dayanıklılığı ve sorunsalı çok olan bi araba.İyi modelleri yok mu var fakat Hiç bir modeli bir birinide tutmuyor ne yazıkki.

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
illet illet araba .. durduğu yerden masraf ..

Hakan haklısın kız gibi 58.000 de tertemiz 2001 elegance arbaya 16 veriyorlar dalga geçer gibi.. arkadaşım askere gitti bu yakında, golf 4 vardı 19 a sattığını söyleyince şok oldum. oda enaz bu kadar temizdi ama bu meret niye para etmiyor deli oluyorum yahu..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
ya o VW Golf ayrı bi olay Vectra ile kıyaslanmaz piyasası ama 16 da fena değil satmaya niyet varsa yolla gitsin derdine düştüğüne değmez, 18 e falanda çok beklersin söliyim, aç bak o paralara neler var :D :D :D

şunu anladım ki arabanın temizliği falan hikaye, modele kasaya motora bakıyolar. az km ve temizlik sadece hızlandırıyo bu satma sürecini.

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;36068
ya o VW Golf ayrı bi olay Vectra ile kıyaslanmaz piyasası ama 16 da fena değil satmaya niyet varsa yolla gitsin derdine düştüğüne değmez, 18 e falanda çok beklersin söliyim, aç bak o paralara neler var :D :D :D

şunu anladım ki arabanın temizliği falan hikaye, modele kasaya motora bakıyolar. az km ve temizlik sadece hızlandırıyo bu satma sürecini.
Sölediklerinde kesinlikle haklısın.Millet işin piri olmuş baktı arabanın yeni kasası çıkacak haberlerini duydumu elden arabayı çıkarıyor.O arabayıda alan aradan 1-1 buçuk sene geçmeden hoop bi bakıyor aracın acayip fiyatı düşmüş.esasen durum iyi olsa 0 alıp araba 80.000km oldumu elden çıkaraksın arkadaş.Sonra parayı verip geri kalını 0 faizli kredi ile yeni modelini almak.Sonra gelsin garanti vs rahatlık budurda işte sağda solda birikim yapamıyoruz ki:confused:

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunu  acı  tecrübe  ettim  ama  Hakan ..

araba  temiz  dursun diye  üzerine  titre masraf  et  yalan  duman..

inanmazsın bir  dönem  her  kullanıdğımızda  en az 500 lira  masraf  açtı ..

daha  geçen  haftalarda kullanak dedik  klima fan motoru  yandı GM  orijinaline  625 tl  istediler allahtan  ezberledim arabanın  her yerini   GM  Bosch a  ürettiriyor  geze  geze  Bosch  markayı  bulduk  240 a  40  ta  işçilik  280  e  kurtulduk ..

böyle  şey  olurmu  yahu  sen söyle   Bosch  marka  fan  motoru  yanar mı :D

ilk seneler  abartısız  skoda  6-7  ay  yattı  kapısı  açılmadı   rengi  sarardı  pislikten  yıkanmadı  bile.. yağmur yıkadı  sadece  lastiklere  oturdu..

pompayla şişirdim  takviye  aldım  çalıştırdım  gittim  bir  sanayi  işi  pasta  cila  inanamazsın  vectranın  yanında  yeni  gibi  durdu..

yahu  şimdi  uğraşıyorum  vectrayla  yok  küf   pas   vallaha  billaha  küfleniyor  ufak  taş  izleri  bu kadar  dandik  boya  işçiliği  görmedim..

neler  neler direk  doluyum  bu  konuda  :D

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Abi kriz falan derken,ötv indirimi falan 2. el piyasası göçtü.işallah yakın zamanda aracı elinden çıkarırısn

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
felıcıta ve favonun bagaja gurban olayım koltugu yatırdınmı araba resmen tıcarıye donusuyor.bu arada opelde senı baya bezdırmıiiiş.bu arada su canını sıkan opelle felıcıtanın fotolarını bı koysan merak ettım dogrusu aracları

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracın  ruhsat sahibi ben olsam  anında  satarım 3 e  5 e  bakmam  zaten temiz diri  km si düşük  havada  kapar çakallar.. Fakat annem  araba para etmezse  çürür  diyor :o  ona da ayrı  sinir  oluyorum..

oda  ben istanbula  gidince  gözü  gibi baktı  ama  fazla  yakıyor  diye  kullanmıyor..

hem  kullanılmıyor  hem  para etmiyor hem  dandik  hem  masraflı    nerden  bulaştık bu  opel  belasına  bilmem..

LPG  siz  satılmıyor  bile   eskiden  LPG  düşündüğümü söyleyince  küfür etmişim gibi  sakıın  orijinallii  bozma  diyen  tipler abi LPG  yok   zaten  direk düş 1.500  diyorlar istediğin fiyattan..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
opeli çok temizdir görmüştüm resmini. dışardan bakınca 16 hakkı değil essahtan.

bu sebebten ötürü zaten ehliyetimi aldım, araba alınacak, öğrencilik ve devamındada binebileceğim bişi istedim. tek kapı bi araba olmadı mesela, yada motoru büyük benzinli bir şeyde seçmedim.

o kadar ara tara araştır kişisel beklentime bu arabadan daha iyi cevap verecek bir şey olamazdı. ailede çok opel kullanıldı 93 vectranın ciğerini bilirim, sağlam makineydi ama. pederin dayıoğluında 2001 vardı, izmirden buraya değiştirmek için geldiydi :D :D

elektronik özürlü oluyorlar biraz. hele hararetleride sabit değil bu opellerin. 60-90 gidip geliyor anlayamadığım bir şekilde. fronteramızda öle mesela, yarınca 90-95 oluyo, 80 sabit gidince 70 lere düşüyo.

ben fabiamda 44.500 km lik birlikteliğimiz boyunca 90 harici bişey görmedim.

skoda cidden garip bi marka. vasat bir otomobil kullanıcısı opeli kadettlerden GSi lardan mantalardan hatırlarken, Skodayı çarpık bacaklardan yada favoritlerden bildiğinden çakma bi marka muamelesi yapıyor, ama millet değişti, vatandaş yavaş yavaş anlıyor, zaten GM Opel batarken, VW grubunda bi problem yok.

köprünün altından çok sular aktı, zaman değişti. asırlık ABD otomotiv devleri bu tarz ince detayları düşünemediklerinden bir bir düşüyor.

ama Opel her zaman sevdiğim, tuttuğum köklü bir devdir benim için, severim. GM...