škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsı dsg titreme problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yeti301111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Araç 10000 km ye geldikten sonra araçta vites 2ile 1 arasında kaldığı vakit gaza bastığımda ve rampa çıkmaya kalktığımda titreme yapıyor.

Yıllık bakıma götürdüğümde hem motor hem DSG ye yenı yazılım yüklediler ve tekrar vites geçiş ayarlarını yaptılar. Ufak ufak aynı sorun devam etti geen gün arabada 5 kişiyken inanılmaz titreme yapmaya başladı.

Sizce ne yapmalıyım?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bildik durum, baskı balata değişiyor bu sorunu çözmek için

Çevrimdışı yeti301111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;423131
Bildik durum, baskı balata değişiyor bu sorunu çözmek için

İrfan Bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Biraz olsun içim rahatladı. İnternette biraz araştırma yapınca kavrama ve mekatronik değişiyor ve garantiden değişiyor yorumları okudum. Birde yetkili servislerin ilgisizliği ve garantiden değiştirmek istememelerinden bahsetmişler.

Dünden beri gerçekten keyfim kaçmıştı. Size bir sorum ve ricam olacak. Siz benim yerimde olsanız aracı servis için skoda yüce oto ya mı yoksa Maslak doğuş otomotiona mı götürürdünüz?

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yeti301111;423146
İrfan Bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Biraz olsun içim rahatladı. İnternette biraz araştırma yapınca kavrama ve mekatronik değişiyor ve garantiden değişiyor yorumları okudum. Birde yetkili servislerin ilgisizliği ve garantiden değiştirmek istememelerinden bahsetmişler.

Dünden beri gerçekten keyfim kaçmıştı. Size bir sorum ve ricam olacak. Siz benim yerimde olsanız aracı servis için skoda yüce oto ya mı yoksa Maslak doğuş otomotiona mı götürürdünüz?

Geçmiş olsun, dsg olayı hala bir muamma, skodaya hatta yeni octavia ya baya bir ısınmıştım, ileriki dönemde ya subaru yada skoda alıcam, otomatik araç keyfi de bambaşka ama şu dsg nedeniyle hala şüphelerim var :(

çözselerde şu olayı rahatlasa insanlar artık :D
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

"2007 Corolla 1.6 MMT Xenon+VSC"

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yüce daha iyi olur bence, bunun bilinen sorun olduğunu usteleyin

Çevrimdışı crgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ben daha arac 1 haftalıkken goturmustum servise.. test surusune cıktılar. her zaman oldugu gibi test surusunde titremedi :) dolayısıyla kimse ilgilenmedi dediklerimle. bende oyle kullanıyorum..  servis takmayınca stress yapıyorum iyice.. kavga cıkacak diye en iyisi gitmemek..

anlamadıgım şey sanki servise giren cıkan birşey var. birinin sorunu varsa ilgilen çöz. neden geri cevirme yoluna giderler ki? ceplerindenmi cıkıyor parca maliyetleri?

Çevrimdışı yeti301111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Yine YÜCEOTO fiyaskosu.....

Yukarıda da bahsedildiği gibi araçta titreme probleminden dolayı yüce oto ya yapılan şikayet üzerine araca dsg yazılım yüklemesi yapıldığı ve hafif titremenin normal olduğu söylenmişti. O günden sonra git gide artan titreme sarsılmaya kadar vardı.

Bu sabah Yeti'mi MASLAK DOĞUŞOTO'ya götürdüm. Test sürüşüne çıktık ve daha arabayı servisin kapısından çıkarırken öyle bir hareket yaptı ki aracın torpidosu yerinde sallandı ve tek kelime. KAVRAMA değişecek. daha sonra d2'de giderken iyice yavaşlamasına karşın aracın d1 geçmemesinin normal olmadığını iletti ve yazılımdan sonra yapılan ayarlara bakmak gerekli dedi.

Aracı ne zaman aldığımı sordu ve 2011 Mayıs'tan önce üretilen dsg 7 araçlarda sorun olduğu ve bu sebeb ile şikayetçi olanların kavramalarının değiştiğini iletti.

Yüce oto ile geçen dialoglarımı kendilerine anlattığımda, sadece güldü ve bunu ilk söyleyen siz değilsiniz dedi. Daha ne denir ki?

Şimdi geldik diğer bombaya. Kasım ayında yüce otoda yapılan yıllık bakım ve motor ve şanzıman yazılım yüklemeleri hakkında hiçbir bilgi servis bilgi ekranında çıkmadı. Nasıl ama süper di mi?

Usta ben yine de kontrol ederim. Siz merak etmeyin diyerek içimi rahatlattı.

Bu marka YÜCEOTO'ya maalesef büyük geliyor. Yapamıyorsanız bırakın bu işi yapabilecek olanlar yapsın ve bizlerde mağdur olmayalım. Yazıklar olsun.

Yeti'den önce seat'ın vardı ve maslak doğuşotoya servis gidiyordum ve çok memnundum. Yüce oto'yu denedim ve artık kapısından dahi içeri girmem.

Şu an araç garanti kapsamında olduğu için garantiden değişecek ve gerekli yazışmalar yapılıyor.

Gelişmelerden sizleri haberdar ederim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
konusu açılmışken kavramayı değiştirenlerden bi yorum alsak eskisi gibi titreme var mı performansta bi değişim oldu mu?

Çevrimdışı yeti301111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba,

En nihayetinde Yetimi servisten aldım.  Aracın kavraması garantiden değişti. Turboya pim takmışlar iyileştirme için. Tüm yazılımları tekrar yüklendi vçe gerekli ayarları yapıldı .Ve 1 kuruş bile ödemeden servisten ayrıldım. Tabi merakla herkes sonucu bekliyor.

Sonuç arabayı aldığım ilk günden çok daha ii bir DSG ye sahibim. Titreme sallama bitti. İnanılmaz şekilde vites değiştiriyor ve d1 e geçmek için aracın durmasını beklemiyor.

Yeti mi artık çok daha mutlu ve huzurlu kullanıyorum.

Teşekkürler Doğuşoto. Yetim size emanet.

Çevrimdışı crgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
yeti301111 güle güle tadını çıkar yetinin :)

Bu arada periyodik servis için doğuş otoya gidilebiliyor mu? garanti muhabbetinden dolayı illa skoda servisine gitmek şart mı?

Çevrimdışı crgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
pardon ya şimdi yetkili servislere baktım doğuş oto varmış :)

Çevrimdışı ichief

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba benim arac da tam durmadan 1. Vitese gelmiyor servise göstermeli miyim. Titreme olayi benim araçta yok 2011 haziranda aldim aracimi

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ichief;427361
Merhaba benim arac da tam durmadan 1. Vitese gelmiyor servise göstermeli miyim.

Normal, hepsi öyle