škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsı dsg titreme problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gbcomp

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gbcomp;427679
Merhabalar...2000 yılından beri skoda kullanıyorum.. halen 2000 model skoda felicia Combi 1.3 GLXi model araç ve 2011 model Yeti 1.2 DSG sahibiyim... Yeti ile ilk sorunu 2012 yılı başlarında yaşadım.. arıza ışığı ve gaz yememe sorunu nedeniyle turbo ünitesine pul takıldı..
Şu anda da 2. viteste özellikle köşe dönüşlerinde rampada düşük süratlerde titreme oluyor,, Bu titreme olayı bazen şiddetli bazen hafif ve kısa süreli oluyor..özellikle araç yüklüyken daha sık karşılaşıyorum..VAracımın garanti süresi 20 güne kadar doluyor..çok yakında yıllık bakım için servise gideceğim, servis büyük bir ihtimalle herhangi bir sorun yok diyecek.. Baskı balata setinin değişmesi gerekirmi, ileride daha büyük sorunla karşılaşırmıyım, sizce garanti dolmadan değişim için ısrarcı olmalımıyım. ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Tekrar merhabalar...
bakım için servise gittim.. sorunu anlattım baskı balatanın değişimine karar verdiler.. ayrıca motorun ilk çalışmasında ses yapıyordu zırıltı şeklinde 1-2 saniye kadar o da zincirdenmiş zincirde değişecek parça siparişi verildi pazartesi parça gelecek salı gününe randevu verildi.
aynı sorunu yaşayan arkadaşlar mutlaka garnti dolmadan servise başvursunlar..

Çevrimdışı Rıfkı Güney

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;428718
Servisler garantili araçta sorun çıkınca, normal diyorlar. Anladığım kadarıyla nedeni garanti süresince yapılan parçayı distribütör gönderiyor. Servislere de işçilik ödemiyor ya da az ödüyor.
Garanti bittikten sonra da işçiliği sizden alacakları için normal diyorlar.
Yapmanız gereken Ankara daki diğer servise gitmek onlarda normal derse.
Yüce merkez servise (istanbul) aracı götürmek.
Aracınızın kavraması değişecek (2120+KDV) işçilikle 3.000TL masraf yani.
İhmal etmeyin, randevuyla sabahtan giderseniz akşama bitirirler..

Özellikle ilginiz için çok teşekkür ediyorum.Ankaradaki diğer servise gittim ve gereken işlemi yaptılar.Araç şu anda normale döndü.İyi günler diliyorum.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rıfkı Güney;429651
Özellikle ilginiz için çok teşekkür ediyorum.Ankaradaki diğer servise gittim ve gereken işlemi yaptılar.Araç şu anda normale döndü.İyi günler diliyorum.

Ben teşekkür ederim, sorununuzun çözülmesine sevindim..

Çevrimdışı kaytex

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı titreme sorunu bende de var. baskı balatayla geçecek mi bu.
birde uzun vites geçişlerde tak tak, gürültülü bir şekilde vites atmaya başladı sorun nedir acaba.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaytex;589808
cevap yok mu kimseden

Sizin sıkıntı Mekatronik'ten kaynaklanıyor olabilir, daha önce şanzıman yağı değişti mi, mineral yağ ile değişmesi gerekiyordu. Ama serviste incelenirse daha net bir sonuç elde edilir.

Çevrimdışı kaytex

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yok daha önce yağ değiştirmedik km 61000 de kaç km de şanzuman bakımı yaptırmak lazım. teşekkürler.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gbcomp;429107
Tekrar merhabalar...
bakım için servise gittim.. sorunu anlattım baskı balatanın değişimine karar verdiler.. ayrıca motorun ilk çalışmasında ses yapıyordu zırıltı şeklinde 1-2 saniye kadar o da zincirdenmiş zincirde değişecek parça siparişi verildi pazartesi parça gelecek salı gününe randevu verildi.
aynı sorunu yaşayan arkadaşlar mutlaka garnti dolmadan servise başvursunlar..

Aracınız kaç bindeki triger ve baskı balata değişti.?

Çevrimdışı gbcomp

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;589896
Aracınız kaç bindeki triger ve baskı balata değişti.?

Sanıyorum 10000 de idi ama dsg şanzıman da üretim hatası nedeniyle değişti.. aynı sorun triger içinde geçerli.  Su an üzerinden 4 yıl geçti sorun yok. Araç 55000 km. De

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hemen hemen her dsg li araç garantiyi doldurmadan arıza yapıyor. İyi niyet garantisi diye birşey varsa distribitör tabiki de garanti süresi bitene kadar sallamaya çalışır komple dsg revizyonu 5-7 bin tl ise eğer 1 arabanın satışından elde edemediği karı sanzımandan kazanabilir ben olsam skoda distribitörlüğünü asla bırakmam. Her fabrika belli bir miktar parçayı sarf olarak ücretsiz veriyor aralarındaki anlaşmaya bağlı. Bu tarz olaylarıda ancak burda yaparlar Avrupanın hiçbir ülkesinde yapamazlar. Garantiden değişiyor da garanti bitince ne olacak ya arabalar satılacak yada bu paralar verilecek kullanırken konforda cüzdan için pek konforlu bir durum değil bu her üç senede 7 lira vermek. Tabi tercih meselesi saygı duyarım. Arabalar kaliteli ona diyecek bişey yok gerçi son yıllarda oda değişmeye başladı fabia 1 in kapı içini açın birde 3 ün yada 1 in torpidosuna bakın birde 3 ün bir markanın amiral gemisi nasıl olurda müşteriye kadar ulaşır ama kliması soğutmaz hiçmi test edilmez son kullanıcıya ulaşana kadar bunlar marka imajına zarar skoda ile wv arasında kalan bunu okuyunca wv e ya da başka markaya kaymaz mı birşey marka olduysa ve adıyla satılmaya başladıysa kalite malesef düşmeye başlıyor. Çocukken coca cola içince burnumuz yanardı şimdi su katmışlar içine.....
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2016, 08:46:55 Gönderen: trio »

Çevrimdışı Mertol

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yeti 1.2 DSG'miz daha yeni 80,000 oldu. 3 ncü defa kavrama değişecek. Bir daha kuru tip DSG'nin yanından geçmeyeceğim gibi, kolay kolay WAG grubu ile alış verişim olmaz. Bunun nedeni hatalı üretilmiş parça değil. Zira her üretilen üründe olabilir, ancak ısrarla (Amerika, Almanya, Çin vb'de paşa paşa kabul ettikleri halde) , etrafta binlerce örnek olduğu halde aptala yatmaları , sıkışık trafikte manuelde kullanın vs gibi saçma sapan argümanlarla gelmeleri beni çileden çıkardı. Almadığım gibi aldırmamak için de elimden gelen her çabayı aktif olarak gösteriyorum.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
VAG Amerikada tazminat ödüyorsa mahkeme kararlarıyla ödüyor. Bizde mahkemeye en azından tüketici mahkemesine bu sıkıntılardan dolayı başvurmamız gerekiyor. Yoksa başka türlü olmayacak.

Çevrimdışı 06FSE21

• Skoda Bağımlısı
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İkinci yılı dolmadan bu klasik sorunla karşılaştım. And Otomotiv'de ikiletmeden, garanti kapsamında değişim yapıldı. Şu bilgiyi de edindim o ara: Garanti bitmiş olsa bile, işçilik ücreti alınmadan yapılacakmış işlem.

Şu aralar tekrar başlar gibi sıkıntı yine... İyice titremeden götürmeyi düşünmüyorum. Bu kez de uzatılmış garantiden değişimini talep edeceğim zira... Bu nedenle de, soran sormaya herkese, DSG'li araç aldılarsa, mutlaka ama mutlaka uzatılmış garantiyi tavsiye ediyorum.