škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

araçlarımızdan gelen tıkırtılar, gıcırtılar, takırtılar ve tukurtular

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar, ortak bir takırtı ve tıkırtı sorunu havuzu oluşturmak için, buraya araçlarımızın değişik yerlerinden gelen sesleri yazalım ve çözüm bulmak için neler yapılabilir üzerinde kafa yoralım diyorum.
örnekse benim arabanın sağ ön havalandırmanın oralardan bir yerden hafif bir tıkırtı geliyor. sanki havalandırmanın içine bir şey kaçmışta üflemyle sağa sola çarpıp ses yapıyormuş gibi geldi bana.
 bu ve buna benzer sorun yaşayan arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sinir bozucu seslerden kurtulmanın en basit yolu, radyonun sesini bir tık daha açmaktır. Veya çok kafaya takmamaktır. :knp:
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı Safaks

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;270046
arkadaşlar, ortak bir takırtı ve tıkırtı sorunu havuzu oluşturmak için, buraya araçlarımızın değişik yerlerinden gelen sesleri yazalım ve çözüm bulmak için neler yapılabilir üzerinde kafa yoralım diyorum.
örnekse benim arabanın sağ ön havalandırmanın oralardan bir yerden hafif bir tıkırtı geliyor. sanki havalandırmanın içine bir şey kaçmışta üflemyle sağa sola çarpıp ses yapıyormuş gibi geldi bana.
 bu ve buna benzer sorun yaşayan arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum.

Bizim seat forumunda klima borularının mı havalandırmanın oralarından mı biyerinden vida çıktı... Bu sesler için yırtınıyordu sonunda vida bulundu.. Belki sizinde öyle olabilir.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim octininde sağ ön konsuldan geliyor gıcırt gıcırt diye deneme ve test sürüşünde yağ bakımı yaptırdığım eleman aracı kullandı banada ön camla konsulun arasına elinle kastır dedi ve cama doğru elimle ittirmiş oldum o zaman ses gitti.buna çare olarakta sprey tavsiye etti slikon sprey yani.ilk zamanlarda uyguladığım ilk bir hafta içinde sesler gitti aam dün çıktı geldi ben buradayım bir yerlere gitmişliğim falan yok dedi.Bende tekrar uygulayacağım.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hassas bir kulağınız varsa birde araç içi sesler konusunda takıntınız varsa, normal bir insanın duymadığı sesleri bile duyabilirsiniz ve ne yazık ki %100 Ses geçirmeyen araçlara binemiyoruz, Avrupa şartlarında bir asfaltımız ve cadde-sokaklarımız yok, ister istemez vibrasyondan dolayı bile esnemeyecek parçalar esneyerek ses yapmaya başlayacaktır.

Bu konuda benimde duymak istediğim; diğerlerine göre daha yüksek ücreti olan Mercedes,Bmw ve Audi araçlarında da aynı ses gelme olayı olup olmadığı (kimse malını kötülemez ama) yine sağdan soldan duymuşluğunuz olabilir.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: dgn;270345
Ne tıkırtı var ne şıkırtı:)

3. Skoda aracımda da ses seda yok, o açıdan şanslıyım diyeyim  :)

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
peki tweeter lardan ses (tıkırtı, cızırtı vb.) alan var mı ?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;270387
3. Skoda aracımda da ses seda yok, o açıdan şanslıyım diyeyim  :)

Aynen hocam arabayı aldığımızda bi iki tıkırdama olmuştu ama kendi kendine geçti:)

Alıntı yapılan: archaeologist;270401
peki tweeter lardan ses (tıkırtı, cızırtı vb.) alan var mı ?

Son seste bile(Vol. max.) hiç bir cızırtı yok aracımda.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allaha şükür, evet benimde ne tıkırtı ne başka bir ses şikayetim vardır. Sadece zamanla eskiyen ön viraj denge çubuklarının lastik takozu eskiyince gıcırdamaya başlıyor(kronik sorun zaten bu), bu aralar gene başladı 2 seneden fazla oldu değişeli çünkü, şimdi yağmurlar başlasın ıslandığı için o da kesilecek ama ilk bakımda tekrar değiştireceğim.

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;270406
Aynen hocam arabayı aldığımızda bi iki tıkırdama olmuştu ama kendi kendine geçti:)

Son seste bile(Vol. max.) hiç bir cızırtı yok aracımda.
frekansı kötü radyoda bile mi?

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 19tumen;270408
Ön camdan ince tiss ses gelen var mı ? :) o da bana mahsus sanırım
ön yan camsa, evet diyorum.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;270410
frekansı kötü radyoda bile mi?

Frekansı kötü radyoyu niye son ses dinleyeyim ki:D

Zaten yaşadığım yer Başkent olduğu için radyonun kötü çekmesi gibi bir olay yok.Frekans düzgün olduğu sürece 0 cızırtı.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle