škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

araçlarımızdan gelen tıkırtılar, gıcırtılar, takırtılar ve tukurtular

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Paranoia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;270412
ön yan camsa, evet diyorum.

Özellikle 90-120 km hız sınırları arasında yan dikiz aynalardan geliyor bu ses. Aynalar fiziksel olarak büyük ve hava dirençleri malesef fala da düşünülmemiş. Beni de rahatsız ediyor. Ama 120 den sonra motor sesi daha hakim olmaya başlıyor ve ben de  müziği biraz daha açıyorum , tıs mıs kalmıyor :ok:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: dgn;270415
Frekansı kötü radyoyu niye son ses dinleyeyim ki:D

Zaten yaşadığım yer Başkent olduğu için radyonun kötü çekmesi gibi bir olay yok.Frekans düzgün olduğu sürece 0 cızırtı.

Dance teyp çok sıkıntıydı, sürekli parazit, şimdi yeni takada Swing var, aynı yerde cızırtısız çekiyor öbürünün çekmediği kanalları...

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar sesin kaynağını buldum ancak nedenini bulamadım. ses tam olarak sağ kapıdaki kapı kolu ve ona bağlı tweeterın olduğu yerden  geliyor radyo açık kapalı farketmiyor. kapı kolunu bastırınca ses hafifliyor. acaba diyorum kapıyı açmak için zorlamalarından mı kaynaklandı diyorum bu ses. biliyorsununz kapılar otamatik kapanıyor ve yolcu inmek istediğinde allah ne verdiyse yükleniyor kapı koluna.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim octi de sağ ön konsolla ön camın bitiştiği yerden geliyor bizzat elimle kastım ses kesildi.ama sliko sprey tavsiye etmişti servis elemanı epeyde sıktım ama nafile.acaba eczaneden aldığımız o malum pamuktan oraya epey tıkıştırsak ses kesilir mi acaba?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;270814
Benim octi de sağ ön konsolla ön camın bitiştiği yerden geliyor bizzat elimle kastım ses kesildi.ama sliko sprey tavsiye etmişti servis elemanı epeyde sıktım ama nafile.acaba eczaneden aldığımız o malum pamuktan oraya epey tıkıştırsak ses kesilir mi acaba?

o silikon spreyler gecici olarak kesiyor. ilk zamanlarda basarili ama sonradan cok basarisizlar.

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim ilk superbimden de sonraki octiden de daha ilk aylarında tıkırtılar duydum. Sanırım benim kulağım çok hassas diycem ama pederin passatı kullandım onda tıkırtı yok. Skoda da bir sıkıntı var bence ya da bana denk geldi böylesi.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acapunco;270884
Benim ilk superbimden de sonraki octiden de daha ilk aylarında tıkırtılar duydum. Sanırım benim kulağım çok hassas diycem ama pederin passatı kullandım onda tıkırtı yok. Skoda da bir sıkıntı var bence ya da bana denk geldi böylesi.
ben sıfırını alamadım hiçbir zaman.2,el aldım önceki octi 92000km de,bu octiyi 105000km de aldım.Sıfır arabayı bu dünyada görmem olanaksız gibi,ama öbür dünyadada gerek yok zaten.:++:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim el freninin düğmesinden ses geliyor aldığım günden beri. Ama nasıl sinir bozucu bir ses. Normal asfaltta giderken bir şey yok. Mıcırlı asfalta geçince başlıyor tıkırdamaya. Elim el freninde gitmeye başladım artık. Tutunca susuyor çünkü, ya da müziği sona dayamam gerek.

Bir sefer götürdüm servise, silikon spreylerden sıktılar, 1 ay falan ses kesildi, sonra yine başladı. Bugün 15 bin bakımı yaptırdım, söyledim onu da baktık bir şey bulamadık dediler. Daha uzun yola gitmedik bakalım nolacak, bir şey yapmadıklarına göre yine olacak gerçide.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bence kaynağı belli olmayan sesler bir aracın en önemli ve çözülmesi en zor problemidir. çünkü diğer her ne sorun varsa kaça, neye malolursa olsun bir şekilde halloluyor ama kaynağı belli olmayan sesler...? sesler...?
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2011, 22:03:35 Gönderen: archaeologist »

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kapılar menteşeler yağsız kalmış yıkamaktan çıt çıt ses gelmekteydi, wd40 sağolsun ne tıkırtı ne çıtırtı :)

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: acapunco;270884

ne gibi ve nerden gelen sesler?

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;271045
ne gibi ve nerden gelen sesler?

Bagaj bölümünün üsr tarafında durmadan bir tıkırdama ve ön göğüs den gelen bir tıkırdama var şimdiki octide. superb de de ön sağ köşeden bir ses geliyordu. Bunlar daha 1-2 aylıkken gelen sesler. Bir sonraki arabamın kesinlikle skoda olmayacağı kesin artık. :(

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benin octinin arka bagaj kapısında sanki kasislerde bi gıcırtı gelio gibi ama o kadar yol sesi içerdeki duymuyorum bile;)

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acapunco;271093
Bagaj bölümünün üsr tarafında durmadan bir tıkırdama ve ön göğüs den gelen bir tıkırdama var şimdiki octide. superb de de ön sağ köşeden bir ses geliyordu. Bunlar daha 1-2 aylıkken gelen sesler. Bir sonraki arabamın kesinlikle skoda olmayacağı kesin artık. :(
demekki basit bir tıkırtı insanı bir arabadan ve markadan soğutabiliyor. ancak bu kaynağı belli olmayan ve çözülemeyen tıkırtılar sorunu üst sınıf araçlar hariç nerdeyse her marka ve modelde az ya da çok görülüyor.
benim burada bu konuyu açmamın nedeni skodaya daha özelinde octavia ya has istenmeyen rahatsız edici seslerin kaynağını ve çözümyollarını bulmaya yönelik.
bu arada skoda babamın malı değil. bir sorun varsa elbette dile getireceğiz ve çözüm için skodayı zorlayacağız.

Çevrimdışı octiva05

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Octaviayı yaklaşık 9 aydır kullanıyorum.Her hangi bir tıkırtı ve gıcırtı duymadım.Sorunuzun çözülmesi dileğiyle