škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

BENZİN Hakkında!.. TOTAL-SHELL VE BP‏

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
PETROL FİYATLARI

[/COLOR][/FONT]
Benzin fiyatlarının, birkaç ay içinde bugünkü seviyelerden (3,39 TL/Litre) % 20 oranında artış göstererek 4,20 TL/Litre seviyesini ulaşacağı söylenmektedir.

Fiyatların inmesini mi istiyorsunuz? BU MÜMKÜN !
Bu nedenle harekete geçmeliyiz. HEMEN ve aklımızı kullanarak!

Geçen yıl, 'Bir gün benzin almayın!' diye boykot önerileri yapılmıştı. Petrol şirketleri buna gülmekteydi, çünkü pazartesi günü almadığımız benzini salı günü alacağımızı biliyorlardı. Bu onlar için küçük bir aksaklıktı ama problem olmamıştı.

Bir kişi olabilirliği yüksek bir plan oluşturdu ve
EĞER İSTERSEK GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ !
diye yola çıktı. Okumaya devam edin ve ikna olursanız bize katılın.[/FONT]

Kurşunsuz benzin'in litresi şu anda Fransa'da 2,45 TL/Litre
BU BÜTÜN PETROL DEVLERİ TARAFINDAN
SOYULDUĞUMUZUN FARKINDAYIZ DEMEKTİR.[/FONT]

Hatırlarmısınız, fiyatları 2 TL'ye çıkartırken dün yada petrol rezervlerin tükenmeye
başladığını söylüyorlardı. Şu anda petrol kıtlığı falan yok ve 35 yıl öncesinden daha fazlasına sahipler. O zaman petrol fiyatları 0,20 Euro/Litre idi.[/FONT]

Bu nedenle agresif bir yol izleyerek tüketicilerin her
zaman borsaları ve fiyatları kontrol ettiklerini
göstermemiz gerekiyor. Fiyatların düşüşe geçmesini
sağlamak için, petrol şirketlerinin en hassas oldukları
bölgelerinden vurmak gerekiyor:[/FONT]

[/FONT]
BU DA ONLARIN CÜZDANINDAN DEMEKTİR!
BUNU GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ![/COLOR][/FONT][/B]

NASIL MI?

Hepimizin, araçlarımıza bağımlı olduğumuzu biliyoruz ve benzinsiz bir yere gidilemeyeceğini biliyoruz. Buna rağmen, fiyatlar üzerinde büyük
bir etki yaratabiliriz:
ORTAK HAREKET EDEREK bir FİYAT SAVAŞI başlatabiliriz!!![/FONT]

Önerimiz:
[/COLOR][/FONT]Sene sonuna kadar aşağıdaki 3 petrol şirketlerinden

BENZİN ALMAYALIM:

TOTAL - SHELL - BP

(total fransız, shell ve bp ingiliz diğerleri Türk firmaları )

Bi Düşünün!
En büyük 3 petrol şirketi benzin satamadığı takdirde fiyatları zorunlu olarak düşürmek zorunda kalacak ve bu da hemen fiyat indirme savaşını tetikleyecektir. [/FONT]

Hedefimize ulaşabilmek için ise milyonlarca

TOTAL - SHELL - BP
[/FONT][/B]müşterilerine ulaşmamız gerekiyor.

YAPILMASI GEREKEN ŞU!

Ben bu maili birçok kişiye gönderiyorum.

Bu gönderdiklerimden hepsi 10'ar kişiye daha gönderse 300 - 400 kişiye ulaşmış oluruz.
Bu 300 kişi ise 3.000 kişiye gönderecek....
Bi sonraki derken gönderim 3 milyon kişiye ulaşır, vs..[/FONT]

Hepimiz aynı gün 10'ar kişiye iletirsek, bir hafta
içinde! bu petrol devlerine savaş ilan etmiş
300 MİLYON kişi olabiliriz[/FONT]

EVET, KAZANABİLİRİZ, ANCAK.......

Hedefimize ulaşana kadar;
TOTAL - BP - SHELL haricindeki benzin istasyonlarından ALMALIYIZ
Bu nedenle bu İLETİYİ HERKESE iletmenizi rica ediyoruz![/FONT]

[/FONT]
VAR MISINIZ

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben geçen hafta itibari ile başladim benzin ve lpg almamaya

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu iş mail göndermekle olmaz bu tür büyük otomobil forumları birleşip ortak hareket etmeliler ki kayde değer bir sonuç alınsın.

Birde opet nasılsa bizden alıyorlar diyip fiyatı köklemesin?:D

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu istede kaç kişi var 2,025 kişi. bu kadar üye benzin lpg alimini ertelese ve eşine dostuna da bunu yaysa söylese nasil bir kitlesel hareket olur tahmin edebilirmisin

Skoda Forum - Detaylı Araç Bakım Forumu - Detailing Türkiye Forum İstatistikleri

Konular: 9,872, Mesaj: 169,258, Üyeler: 2,025, Aktif Üyeler: 786
Son Kayıt Olan Üyemiz: skodam_1985, Hoşgeldiniz.

.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2010, 16:06:51 Gönderen: @lp@RSl@n »

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zaten herkes 5-10 lira alıyor fulleyen yok ki.ben her zaman 5 lira alıyorum mesela..ha arada bir uzun yola gidiyorum ondada ağırlık yapmasın diye 80-90 liralık alıyorum.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiakonya;170398
Bu istede kaç kişi var 2,025 kişi. bu kadar üye benzin lpg alimini ertelese ve eşine dostuna da bunu yaysa söylese nasil bir kitlesel hareket olur tahmin edebilirmisin

Skoda Forum - Detaylı Araç Bakım Forumu - Detailing Türkiye Forum İstatistikleri

Konular: 9,872, Mesaj: 169,258, Üyeler: 2,025, Aktif Üyeler: 786
Son Kayıt Olan Üyemiz: skodam_1985, Hoşgeldiniz.

.

Doğru söylüyorsun sevgili abim ama eşe dosta söylemekle olmuyor ben bizim amcaoğluna desem bpden benzin alma şöle şöle bi uygulama var oda dicek öle benzin fiyatımı düşermiş oy verirken düşünsünler diycek.

Yani eş dosttan önce forumda aktif olan 786 üyenin almaması lazım ve diğer otomobil forumlarında ki 786lar büyür gider.Umarım anlatabilmişimdir.

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;170402
Doğru söylüyorsun sevgili abim ama eşe dosta söylemekle olmuyor ben bizim amcaoğluna desem bpden benzin alma şöle şöle bi uygulama var oda dicek öle benzin fiyatımı düşermiş oy verirken düşünsünler diycek.

Yani eş dosttan önce forumda aktif olan 786 üyenin almaması lazım ve diğer otomobil forumlarında ki 786lar büyür gider.Umarım anlatabilmişimdir.

valla kardeş o zman senin amca oğlu hak ediyor bu zamları varsın alsın ne diim

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzin fiyatı bu şekilde düşmez yerli satıcıların işi bu mail :)

Benzin fiyatın düşmesi için vergide indirim olması gerekir. Şuanki benzinden elde ediln vergi geliri çok yüksek olduğu içinde indirim yapmaları zor.benzinden vergi almak hem çok kolay hemde getirisi iyi kim uğraşıcak adil vergi politikalarıyla  kolayı varken uğraştırmayalım büyüklerimizi.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben petrol ofisinden alıyorum gazıda benzinide

gazı bazen güvengaz akçagaz likitgaz dan alıyorum

zaten gaz için dediklerinize girmiyorum

o zaman  ben dediklerinizi yapmaya çoktan başlamışım

fabialife

• Ziyaretçi
bu mailleri ya birileri laf olsun diye yazmış, ya da tezgah. arada bir her zamdan sonra bu mailler ortalıkta dolaşır durur.
petrol ofisi daha önce Doğan'ındı şimdi rusların, opet koçun bunların ne özelliği varda listede yok.
benim cebimden fazla para çıktıktan sonra kimin cebine giridiğinin pek önemi yok.

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önerimiz:
[/COLOR][/FONT]Sene sonuna kadar aşağıdaki 3 petrol şirketlerinden

BENZİN ALMAYALIM:

TOTAL - SHELL - BP

(total fransız, shell ve bp ingiliz diğerleri Türk firmaları )

[/CENTER]

VAR MISINIZ
[/QUOTE]

Hic yoktan guzel bir plan ancak, sadece bu 3 firma yabanci digerleri Turk firmasi gibi gosterilmis, Turk olan petrol markasi kaldi mi ki? Devlet olan PO bile artik Avusturya sirketi...

Ama 3buyukler olarak aleyhlerinde yapilacak bir girisim mutlaka etkili olacaktir!...
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2010, 17:52:11 Gönderen: alpko »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sacma bir uygulama bana gore yukarda arkadasta yazmis vergi indirimi olmasi gerekiyor diye eger diyelim %5 devlet indirim yapti buna firmada%2 ekler eder sana %7 indirim baska turlu olucak bir is degil. . Bp si totali seni dusunmuyor ki varsin turkiyede satmasin der icabinda o yuzden devlet el atmadigi surece bir sey olmaz ancak biz tepkimizi gecen ki gibi otobanda kontak kapatarak yada basin yayin yoluyla destecisi oluruz

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Vergi indirimi olsa ne olur biliyor musunuz?

Rafineri çıkış fiyatı yükselir.. O yükseltmezse dağıtım şirketleri zam yapar.. Devletin indirdiği halka yaramaz arkadaş..

Geçen senelerde Nisan faciası yaşanmadı mı? ÖTV indirildi ne oldu.. Ben ertesi sabah babamın çalıştığı bayiden 21binTL'ye Yaris almam gerekiyordu.. Temsa 3 gün dondurdu fiyatları.. Sonra? Zart.. Yaris yeniden 25.600TL..

Ve o şekilde bile alan oldu.. Pek devletin kasaına gidecek para kime gitti? PAtronlara..

Bence bu benzin LPG fiyatları bu milletin çoğuna müstahaktır.. Bugün sözde protesto için korna basıyoruz.. Yeminle midem bulandı..

Arabasında 1500TL'lik müzik tesisatı olan da kornaya basıyor.. Bütün farları merceksiz apaçi Xenonları takan da kornaya basıyor.. Ülen ilk kırmızı ışıkta 2. viteste 120'ye çıkıp tozu dumana katanların neyine pahalı benzin mızıkası..

Bıarkın allahını severseniz.. 90'la gidilebilen çevre yolunda hergün radar paraya para demiyor.. 130-140-150 ile gidenler.. Geçen yıl kızdım birine verdim eline anahtarını ama cezayı da yedim.. Daha benim pahalı benzin diye konuşmam mümkün mü?

Benzin pahalı ise WC'ye bile araba ile giden milletimiz binmesin arkadaş.. Yada binecekse adam gibi binsin.. Bu ne ya.. 800W cıptas müzik açacaksın.. Arabanın fiyatı kadar modifiye yapacaksın.. Gece camları zonklatacaksın.. Ondan sonra da LPG pahalı diye benle korna çalacaksın..

Yok arkadaş.. İndirim mindirim olmasın.. LPG 3 TL olsun.. Benzin 5TL olsun.. Haktır..

(Asabımı çok fena bozdular bugü  kusura bakmayın.. Buraya patlamasam evdeki masuma kızıp bağıracam.. Bari buradan rahatlıyım.)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Yılların saçmalığı, hâla hayat bulduğu inboxlar var demek :D :D :D

Satılacak litre satıldıktan sonra kim seker istasyonu mistasyonu, dağıtanda devlette alır parasını.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2010, 20:20:56 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;170472
Vergi indirimi olsa ne olur biliyor musunuz?

Rafineri çıkış fiyatı yükselir.. O yükseltmezse dağıtım şirketleri zam yapar.. Devletin indirdiği halka yaramaz arkadaş..

Geçen senelerde Nisan faciası yaşanmadı mı? ÖTV indirildi ne oldu.. Ben ertesi sabah babamın çalıştığı bayiden 21binTL'ye Yaris almam gerekiyordu.. Temsa 3 gün dondurdu fiyatları.. Sonra? Zart.. Yaris yeniden 25.600TL..

Ve o şekilde bile alan oldu.. Pek devletin kasaına gidecek para kime gitti? PAtronlara..

Bence bu benzin LPG fiyatları bu milletin çoğuna müstahaktır.. Bugün sözde protesto için korna basıyoruz.. Yeminle midem bulandı..

Arabasında 1500TL'lik müzik tesisatı olan da kornaya basıyor.. Bütün farları merceksiz apaçi Xenonları takan da kornaya basıyor.. Ülen ilk kırmızı ışıkta 2. viteste 120'ye çıkıp tozu dumana katanların neyine pahalı benzin mızıkası..

Bıarkın allahını severseniz.. 90'la gidilebilen çevre yolunda hergün radar paraya para demiyor.. 130-140-150 ile gidenler.. Geçen yıl kızdım birine verdim eline anahtarını ama cezayı da yedim.. Daha benim pahalı benzin diye konuşmam mümkün mü?

Benzin pahalı ise WC'ye bile araba ile giden milletimiz binmesin arkadaş.. Yada binecekse adam gibi binsin.. Bu ne ya.. 800W cıptas müzik açacaksın.. Arabanın fiyatı kadar modifiye yapacaksın.. Gece camları zonklatacaksın.. Ondan sonra da LPG pahalı diye benle korna çalacaksın..

Yok arkadaş.. İndirim mindirim olmasın.. LPG 3 TL olsun.. Benzin 5TL olsun.. Haktır..

(Asabımı çok fena bozdular bugü kusura bakmayın.. Buraya patlamasam evdeki masuma kızıp bağıracam.. Bari buradan rahatlıyım.)

sizin bu düsüncelerinize göre arabasına boya bakım-onarım yaptıran detaylı iç temizlik yaptıran sonra polsaj makinesi alıp arabasına bakım yaptıranda hatalı öylemi