škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

BENZİN Hakkında!.. TOTAL-SHELL VE BP‏

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: TheTuco;171132
Türkiye iran'a benzin verecek...
Hah benzin 5 lira olur artık.

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zafer tolga;170935
1500 değil 5000 TL lik tesisatım var ister gece ister gündüz kullanırım setimi,benzinede param yetiyor ama şu zihniyete bende gülüyorum bir protesto yada kafa kaldırış tek kişi ile olmaz bir toplulukla olur..Ancak şuda bir gerçekki türkiyede hadi arkadaşlar dersiniz herkes vatan millet sakarya olur sonra arkanıza bir bakarsınız kimse yok..Benzin sadece araçlarda kullanılmıyor plastiğinden tut,içtiğin şekerde dahil o makineler su ile dönmüyor onlar set falan takmadı bu zam sadece araca değil herşeye geliyor ona da acaba yemeyin içmeyin mi desek,1000 dönüm araziyi traktörle değil 50 kişi çapa yapın deriz çok akıllıca sanırım..Gülmekten öteye gitmez ve bu ülkede de kuru gürülteden de başka bir hacet olmaz..Avrupaya özeniliyor ama gidilip bir bakılsın benzine protesto yapıldığında ferrarisi de olan protesto yapıyor çünkü birgün onunda cebi acıyacak bilincinde..Neyse 3.dünya ülkesi olmaya talim bu kafayla...
 :sopa::sopa:

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;170954
Metrobüs hattı yaparken troleybüs yerine mazotla çalışan otobüsler düşünülen bir ülkede akaryakıt fiyatlarının artmasından doğal bir şey yok bence. Öyle veya böyle akaryakıta bağımlılığı azaltmamız gerekirken kişi, kurum ve kuruluşların hiçbirisinde bu yönde bir yaklaşım yok maalesef.
  :sopa::sopa:

:+1::+1::+1:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı alperuzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;170933
Yazının tamamına bakarsanız ben arabaya harcanan paraları yada zevk için yapılan işlemleri fuzuli gibi göstermedim. Böyle yapacağına benzin alsın gezsin madem de demedim.

Böyle birşeyi söyleyecek olsam detailing ürünleri ile zevk için para harcadığım sitede söylemem.

Benim bahsettiğim şahıslar arabayla geceleri sokaklarda gezip, bangır bangır müzik dinleyen kişilerin daha sonra benzin pahalı demesi.. Zevkler, renkler, öncelikler farklıdır. Eğer önceliğiniz gezip tozmaksa, bangır bangır müzik dinlemekse arabanıza en baba tesisatı yapar, sabaha kadar gezip lpg harcarsınız. Ancak aynı kişi bu sefer LPG pahalı derse bu yaptığıyla tezattır.

Bakın tekrar söylüyorum. İnsanların arabanın bilmemnesine ne kadar para harcadığı umrumda bile değil.. Kızgın bir ruh haliyle yazdığım mesajda da böyle diyorum.. Ben insanlarımızın parasını düzgün harcayamaması ve üstüne hayat pahalı demesi..

Ben polisaj makinesi alıp, detailing'e para harcıyorum. Ama forumda bir kere bile LPG pahalı demedim. Çünkü düzgün kullanırım LPG'yi.. 29litre ile 350-420km yapıyorum Sakarya şehir içi..

Kısacası ben nasıl şikayet etmiyorsam, LPG pahalı olduğu için gaza düzgün basıyorsam (arada gaza gelmeler, tokatlamalar olur..) ama 100km'de aracına 12litre lpg yaktırıp, gösteriş için çakma xenon farlara para harcayanların da benim gibi şikayetçi olmaması gerekir.

Aksi samimi olmaz, yapmacık kalır.. Benim düşüncem böyledir.

Çok saçma, neden şikayetçi olmuycaz pardon? Adamlar akıl almaz vergiler koysun zamlar yapsın bizde koyun gibi sesimizi çıkarmıyalım idareli kullanalım öylemi? Hatta arkadaşlar rampalarda boşa atalım..

Zaten insanlar başa çıkabilmek için benzinli arabalardan kaçıyolar dizel araba alıyolar. (benim gibi) ama bu fiyatlar karşısında bu bile yeterli kalmıyo..
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2010, 20:10:50 Gönderen: alperuzun »
Ford Focus STdci