škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

BENZİN Hakkında!.. TOTAL-SHELL VE BP‏

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fabiakonya;170710
sizin bu düsüncelerinize göre arabasına boya bakım-onarım yaptıran detaylı iç temizlik yaptıran sonra polsaj makinesi alıp arabasına bakım yaptıranda hatalı öylemi
1500 liralık tesisatla 1500 liralık bakım-koruma malzemesini bir tutamayız ki zaten.:wnk:
1500 lirayı versek birisine 10 senelik çeyiz çıkartır.

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;170746
1500 liralık tesisatla 1500 liralık bakım-koruma malzemesini bir tutamayız ki zaten.:wnk:
1500 lirayı versek birisine 10 senelik çeyiz çıkartır.

arkadasın kastettigi su sanırım

bir kişi 1500 tl verip arabasına tesisat kurduruyorsa bu adam benzinin pahalı olmasından yakınamaz cunku fuzuli diyor gereksiz diyor.
tesisata yatırım yapacagına benzin alsın gezsin diyor.merceksiz xenon takmasın diyor.belkide forumda olmasa küfür dahi edecek arkadas.insanları zevklerinden yada hoşlandıkları seylerden ötürü yargılayamazsınız.belki adam onunla mutlu oluyor egosunu tatmin ediyordur.

neyse arkadas öyle derse bende haklı olarak derimki
ozaman arabaya yapılan polisaj masrafıda gereksiz fuzuli derim.sonuçta polisaj da bir zevk ve hobi işidir. bazı insanlar belkide yaparken mutlu oluyorsur arabasını bakımlı görünce.bir nevi ego tatmini diyebiliriz buna.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiakonya;170758

bir kişi 1500 tl verip arabasına tesisat kurduruyorsa bu adam benzinin pahalı olmasından yakınamaz cunku fuzuli diyor gereksiz diyor.
tesisata yatırım yapacagına benzin alsın gezsin diyor.merceksiz xenon takmasın diyor.belkide forumda olmasa küfür dahi edecek arkadas.insanları zevklerinden yada hoşlandıkları seylerden ötürü yargılayamazsınız.belki adam onunla mutlu oluyor egosunu tatmin ediyordur.

ozaman arabaya yapılan polisaj masrafıda gereksiz fuzuli derim.sonuçta polisaj da bir zevk ve hobi işidir. bazı insanlar belkide yaparken mutlu oluyorsur arabasını bakımlı görünce.bir nevi ego tatmini diyebiliriz buna.
:ok::+1::ok:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kimse fiyatlar neden zamlanıyor demiyor şundan alma bunu alma yok saat 7de 4 lüleri yak falan. hiç bişi değişmez bu şekilde. yapılması gereken herkes diğer vergilerini elektiriğini suyunu cartını curtunu adam gibi ödesin devlette diretk olarak alabildiği benzin gibi vergi kaynaklarına yüklenmesin bu kadar basit.

efe_38

• Ziyaretçi
millet ayaklanmadıkça protesto etmedikçe bu iş biraz zor :( mesela tüm toplu taşıma araçları akaryakıta indirim yapılana kadar (az birşey olmayacak) çalışmayacağız diyecekler ve çalışmayacaklar bakın o zaman nasıl düşüyor :)

milletimiz herşeyi sineye çektikçe 5de olur 6da...

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;170923
millet ayaklanmadıkça protesto etmedikçe bu iş biraz zor :( mesela tüm toplu taşıma araçları akaryakıta indirim yapılana kadar (az birşey olmayacak) çalışmayacağız diyecekler ve çalışmayacaklar bakın o zaman nasıl düşüyor :)

milletimiz herşeyi sineye çektikçe 5de olur 6da...

dolmuş şöförleri taksiciler belediyeler bu işe girerlermi sanıyorsun.dolmuş ve taksiciler zaten isyanda adamlar.

belediyeler de karından mı vazgeçecekler.bence toplu tasıma değil bireysel tasımaya önem verilmeli

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fabiakonya;170926
dolmuş şöförleri taksiciler belediyeler bu işe girerlermi sanıyorsun.dolmuş ve taksiciler zaten isyanda adamlar.

belediyeler de karından mı vazgeçecekler.bence toplu tasıma değil bireysel tasımaya önem verilmeli

belediyeler zaten girmezde dolmuşçular ve taksiciler isyanda işte onun için yapsınlar diyorum,toplu taşımaya değil bireysel taşımaya önem verilmeli olayını anlamadım?

benim demek istediğim akaryakıt fiyatlarına protesto amaçlı :)

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Alıntı yapılan: fabiakonya;170758

Yazının tamamına bakarsanız ben arabaya harcanan paraları yada zevk için yapılan işlemleri fuzuli gibi göstermedim. Böyle yapacağına benzin alsın gezsin madem de demedim.

Böyle birşeyi söyleyecek olsam detailing ürünleri ile zevk için para harcadığım sitede söylemem.

Benim bahsettiğim şahıslar arabayla geceleri sokaklarda gezip, bangır bangır müzik dinleyen kişilerin daha sonra benzin pahalı demesi.. Zevkler, renkler, öncelikler farklıdır. Eğer önceliğiniz gezip tozmaksa, bangır bangır müzik dinlemekse arabanıza en baba tesisatı yapar, sabaha kadar gezip lpg harcarsınız. Ancak aynı kişi bu sefer LPG pahalı derse bu yaptığıyla tezattır.

Bakın tekrar söylüyorum. İnsanların arabanın bilmemnesine ne kadar para harcadığı umrumda bile değil.. Kızgın bir ruh haliyle yazdığım mesajda da böyle diyorum.. Ben insanlarımızın parasını düzgün harcayamaması ve üstüne hayat pahalı demesi..

Ben polisaj makinesi alıp, detailing'e para harcıyorum. Ama forumda bir kere bile LPG pahalı demedim. Çünkü düzgün kullanırım LPG'yi.. 29litre ile 350-420km yapıyorum Sakarya şehir içi..

Kısacası ben nasıl şikayet etmiyorsam, LPG pahalı olduğu için gaza düzgün basıyorsam (arada gaza gelmeler, tokatlamalar olur..) ama 100km'de aracına 12litre lpg yaktırıp, gösteriş için çakma xenon farlara para harcayanların da benim gibi şikayetçi olmaması gerekir.

Aksi samimi olmaz, yapmacık kalır.. Benim düşüncem böyledir.

Çevrimdışı zafer tolga

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1500 değil 5000 TL lik tesisatım var ister gece ister gündüz kullanırım setimi,benzinede param yetiyor ama şu zihniyete bende gülüyorum bir protesto yada kafa kaldırış tek kişi ile olmaz bir toplulukla olur..Ancak şuda bir gerçekki türkiyede hadi arkadaşlar dersiniz herkes vatan millet sakarya olur sonra arkanıza bir bakarsınız kimse yok..Benzin sadece araçlarda kullanılmıyor plastiğinden tut,içtiğin şekerde dahil o makineler su ile dönmüyor onlar set falan takmadı bu zam sadece araca değil herşeye geliyor ona da acaba yemeyin içmeyin mi desek,1000 dönüm araziyi traktörle değil 50 kişi çapa yapın deriz çok akıllıca sanırım..Gülmekten öteye gitmez ve bu ülkede de kuru gürülteden de başka bir hacet olmaz..Avrupaya özeniliyor ama gidilip bir bakılsın benzine protesto yapıldığında ferrarisi de olan protesto yapıyor çünkü birgün onunda cebi acıyacak bilincinde..Neyse 3.dünya ülkesi olmaya talim bu kafayla...

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arabasında tesisat olan farlarında xenon olan adamın hiç bir şekilde konuşmaya hakkı yok öylemi. eğer böyleyse ben bişey demiyorum

ayrıca benim aracımda tesisat yok.ama olan arkadaslar var burda onlar haksız mı yani onlar diyemez mi benzin pahalı diye.

ben kendimden meshulum kimin ne yaptıgıbeni ilgilendirmez.karsışma gibi bi lüksümde yok
ama sizi dediginizden yola cıkarsak modifiye yapan tesisat atan xenon takanın konuşmaya hakkı yok

böyle sey olmaz bu hakkı size kim veriyor
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2010, 16:35:57 Gönderen: @lp@RSl@n »

Çevrimdışı zafer tolga

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiakonya;170943
arabasında tesisat olan farlarında xenon olan adamın hiç bir şekilde konuşmaya hakkı yok öylemi. eğer böyleyse ben bişey demiyorum

ayrıca benim aracımda tesisat yok.ama olan arkadaslar var burda onlar haksız mı yani onlar diyemez mi benzin pahalı diye.

Olay tesisat yada hız yapmakla alakalı değil ki..Aklınıza gelen her ürün petrol ve yan ürünleri ile ilgili ( bilhassa benzin ) yapılan zam sadece araç benzinine değil tüm ürünlere yapılmıştır..Onuda yemeyin içmeyin ( mesela küp şeker tüketmeyin , çay içmeyin ,tarla sürmeyin, sebze meyvayı kurtlu yiyin,çıplak gezin çünkü ip yapılmasın benzin gider ) Ltf biraz önümüze bakalım yeter yakında herkez uzayda yaşar iken biz burada hala bu tür komedilerle uğraşacağız..Ya bir olunur yumruk şeklinde ses gelir yada balık sürüsü gibi ayrılanları daha büyük balıklar kapar sürü de komple yok olur...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Metrobüs hattı yaparken troleybüs yerine mazotla çalışan otobüsler düşünülen bir ülkede akaryakıt fiyatlarının artmasından doğal bir şey yok bence. Öyle veya böyle akaryakıta bağımlılığı azaltmamız gerekirken kişi, kurum ve kuruluşların hiçbirisinde bu yönde bir yaklaşım yok maalesef.

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zafer tolga;170947
Olay tesisat yada hız yapmakla alakalı değil ki..Aklınıza gelen her ürün petrol ve yan ürünleri ile ilgili ( bilhassa benzin ) yapılan zam sadece araç benzinine değil tüm ürünlere yapılmıştır..Onuda yemeyin içmeyin ( mesela küp şeker tüketmeyin , çay içmeyin ,tarla sürmeyin, sebze meyvayı kurtlu yiyin,çıplak gezin çünkü ip yapılmasın benzin gider ) Ltf biraz önümüze bakalım yeter yakında herkez uzayda yaşar iken biz burada hala bu tür komedilerle uğraşacağız..Ya bir olunur yumruk şeklinde ses gelir yada balık sürüsü gibi ayrılanları daha büyük balıklar kapar sürü de komple yok olur...

tamam kardeşim ben fazla konuyu uzutmayacagım.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2010, 17:03:34 Gönderen: @lp@RSl@n »

Çevrimdışı TheTuco

• Y*Ö*R*Ü*K
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Türkiye iran'a benzin verecek

BM'nin yaptırım kararının ardından zor durumda kalan İran'ın benzin ihtiyacınının yarısını Türkiye karşılayacak.

Petrol işlemcilerinin verdiği bilgiye göre, İran, Temmuz ayında ihtiyaç duyduğu benzinin yaklaşık yarısını Türkiye'den, geri kalan kısmını ise Çin'den alacak.

İran'a yaklaşık 18 aydır benzin satmayan Tüpraş'ın Haziran itibariyle yeniden bu ülkeye tedariğe başladığı belirtiliyor.

Belirtilen tarih, Brezilya ve Türkiye'nin, İran ile nükleer yakıt takası takası anlaşması imzaladığı döneme denk geliyor.

Petrol işlemcileri, İran'ın Temmuz ayında günlük benzin ithalatının,  Haziran'da olduğu gibi 90 bin varil olacağını belirtiyor. Belirtilen  miktarın dokuz tankerlik yük olduğu ifade  edilirken, bu tankerlerden dört ya da beşinin Türkiye'den geleceği  bildiriliyor. Geri kalanların ise Çinli satıcılar tarafından sağlanacağı  bilgisi veriliyor.

Türkiye'den yola çıkacak olan  tankerlerden ikisinin Tüpraş'ın İzmit'teki rafinerisinden, diğerlerinin  ise İzmir'deki rafinerisinden kalkacağı belirtiliyor. Konuyla ilgili  Tüpraş tarafından yapılmış bir açıklama bulunmuyor.

İran'a  karşı uygulanan yaptırımlar sonrasında, aralarında Shell BP ve Total'in  da bulunduğu birçok enerji şirketi bu ülkeye işlenmiş petrol ve gaz  ürünü satmaya son verdi.
Bu arada arkadaşlar benzinin rafineri çıkışı sanırım 85 kuruştu yanlış olmazsa....
Ford Focus Collection HB