škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Boyada çatlama?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MRS1461;525242
İki bakım bence çok az. Ücretsiz garantide uzatsalarmış

Aynen :ok:

İnsanların bütçelerini zorlayarak(zengin bir ülke sayılmayız) aldıkları sıfır arabada böyle bir kusurun olmaması lazımdı.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;525239
servis cevabı geldi: ucretsiz onarım artı 2 bakım hediye

Bence bu sekilde davranislari sorunun gercekten yaygin ve onemli oldugunun bir gostergesi. Tamamen musterinin sesini kesip gonlunu almak uzerine yapilmis bir teklif. 50 bin liralik bi araca 500 tl goz boyama peki ya sonra. 10 yil boya kaporta garantisi olan bir aracin, belki muhendislik hatasindan dolayi bu sekilde boya patlatmasi akla zarar. İlk fotoyu bacanaga gosterdim direk dedigi su abi bunda fazlasiyla dolgu macunu var ayvayi yemis bu tavan dedi.

Çevrimdışı Yadigar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam,

Konu hakkında son durum nedir arkadaşlar, yaşanan gelişmeler neler.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta telefon ile bilgi vermişlerdi. Bugün yüz yüze görüştüm. Sorunlu yere rütuş boya yapacaklar. 2 periyodik bakımı hediye ediyorlar. Araba istanbulda değil, 1 ay sonra yaptıracağım.

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rötuş boya vs.  ile düzelecek iş değil.

O bölgedeki  elastik macunda ve boyada problem var. Zira macun  ile yapışmış tavan paneli çok hareketli olduğundan    boyayı çatlatıyor. Öncelikle bu hareketin kaynağını bulmalılar ve tavanın macununun bu hareketle boyayı çatlatmasını önlemeliler.

Bu iş boya ile halledilecek cinsten değil. Fabrika hatası

Boyansa da yine aynı sorun devan eder. Bir süre sonra yine çatlar.

Hataya düşüp de bu tür bir çözümü kabul etmeyin derim.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar konuyu ben mi kaçırdım acaba , sorun sadece rapidlerde mi görüldü? servise gittiğimde oradaki araçlara bakarken oktavyada da aynı sorunu gördüm hatta oradaki görevliye de göstermiştim ama şikayet olmadığı için o araba ile ilgilenmediler.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Rapid, octi, audi a4 gorulen araçlar diye hatırlıyorum.

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beyler sorun ne durumda.
Yoksa servis herkezin sorununu üstü kapalı halletti de ''aman sağda solda nasıl çözüldüğünden bahsetmeyin'' diye söz mü aldı. Sorunu olanlardan ve konuyu takip eden sorunlu aracı olan arkadaşlardan bilgi isteriz.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodaizm;533770
Beyler sorun ne durumda.
Yoksa servis herkezin sorununu üstü kapalı halletti de ''aman sağda solda nasıl çözüldüğünden bahsetmeyin'' diye söz mü aldı. Sorunu olanlardan ve konuyu takip eden sorunlu aracı olan arkadaşlardan bilgi isteriz.
Ben durumu anlattım yukarıda yazdıklarımı okuyabilirsiniz. Sonuç olarak yaptıkları teklifi kabul ettim. Daha işlem yapılmadı ama tatil bitince halledecegim. Ancak diğer arkadaşlardan bir açıklama gelmedi. Onlar ne cevap aldılar. Kabul ettiler mi. Yoksa dava niyeti olan var mı. Uzun süredir yazan yok. Bende merak ediyorum doğrusu.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kabul etmeyin bukadar ucuz sıyrılmamaları gerek.

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;526316
Geçen hafta telefon ile bilgi vermişlerdi. Bugün yüz yüze görüştüm. Sorunlu yere rütuş boya yapacaklar. 2 periyodik bakımı hediye ediyorlar. Araba istanbulda değil, 1 ay sonra yaptıracağım.

Alıntı yapılan: skodaizm;526320
Rötuş boya vs.  ile düzelecek iş değil.

O bölgedeki  elastik macunda ve boyada problem var. Zira macun  ile yapışmış tavan paneli çok hareketli olduğundan    boyayı çatlatıyor. Öncelikle bu hareketin kaynağını bulmalılar ve tavanın macununun bu hareketle boyayı çatlatmasını önlemeliler.

Bu iş boya ile halledilecek cinsten değil. Fabrika hatası

Boyansa da yine aynı sorun devan eder. Bir süre sonra yine çatlar.

Hataya düşüp de bu tür bir çözümü kabul etmeyin derim.

Sanırım siz benim yazıları atlamışsınız. Üst bölüme bakarsanız sizin son  mesajınız altında ( mesaj 245) size cevaben'' Rötuş boya vs. ile düzelecek iş değil. '' ile başlayan mesajım var.
Asıl bu kadar şikayetçiden hiç bir sonuç çıkmaması ve bu ciddi  olayı, araç sahiplerinin kolayca basit  işlemleri yapan  servislerin önerisini uysalca kabul etmesi. Ya bu iş içinde bir iş var yada araç sahipleri yeterince haklarını aramıyor.

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konuda somut bir gelisme, sonuc var mi?

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: timbaz;536178
Bu konuda somut bir gelisme, sonuc var mi?

3 kez servisle görüştüm, bana herhangi bir geridönüş olmadı...

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;536307
3 kez servisle görüştüm, bana herhangi bir geridönüş olmadı...

Dava açmayı düşünmüyor musunuz 12 yıl garanti yazmasını bişiyorlar fakat tavan gibi aracın değerini direkt etkileyecek bölgeyi umursamıyorlar. Açılacak dava mutlaka kazanılır.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;536310
Dava açmayı düşünmüyor musunuz 12 yıl garanti yazmasını bişiyorlar fakat tavan gibi aracın değerini direkt etkileyecek bölgeyi umursamıyorlar. Açılacak dava mutlaka kazanılır.

bireysel olarak uğraşamam ama işi bilen takibini yapabilecek birileri olursa bende dahil olmak isterim tabiki.