škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sesin kaynağı bence arka amartisor koruyucusunun servest durumda olmasından kaynaklaniyor. Bende de oluyor. Tak tuk diye vuruyor.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tamerakta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ses öyle taktuk sesten çok davulun bas sesi gibi bir basınçla ses. Benzer ses arka koltuğa vurunca da oluyor.

Çevrimdışı Pielstick

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba aracın orta konsoldaki dokunmatik ekranda 3 ayrı sürüş bilgileri var. Bunlardan yakıt aldıktan sonra olan bölüm yakıt alımı  sonrası göstergeden km yi sıfırladığım zaman sıfırlanıyor. Arada yakıt almasam bile km'yi sıfırladığımda o bölümde mi sıfırlanacak? Yoksa araca yakıt alındığını algılama özelliği mi var?

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2016 sedan aracıma style paket cam kaldırma modülü düşünüyorum daha önce yaptıran varmı mümkünse servis ortamı olsun istiyorum. Cevaplar iseniz sevinirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Pielstick;584708
Merhaba aracın orta konsoldaki dokunmatik ekranda 3 ayrı sürüş bilgileri var. Bunlardan yakıt aldıktan sonra olan bölüm yakıt alımı  sonrası göstergeden km yi sıfırladığım zaman sıfırlanıyor. Arada yakıt almasam bile km'yi sıfırladığımda o bölümde mi sıfırlanacak? Yoksa araca yakıt alındığını algılama özelliği mi var?

Yakıt alınca algılama özelliği var. Kendisi sıfırlıyor onu. Manuel sıfırlarken hangi bilgilerin sıfırlanacağı ile ilgili bir seçenek olması lazım. Octavia Bolero'da var en azından.

Çevrimdışı oznyldrm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar. Aranıza yeni katıldım. Öncelikle Allah herkese kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Aracım Skoda Rapid 1.2 TSI DSG 90 bg sedan model şeker beyaz. Aracımı 03.08.2016 tarihinde İstanbul Kayadibi bayisinden aldım. Bütün kontrollerimi gerçekleştirdikten sonra aracı alarak yavaş yavaş evime geldim. Ancak aracı hiç yormadığım halde kontağı kapattıktan sonra motor fanının çalıştığını ve motorun baya ısındığını gördüm. Bir haftadır aracı kullanıyorum her seferinde aynı şey oluyor. Sebebi nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oznyldrm;586063
Herkese merhabalar. Aranıza yeni katıldım. Öncelikle Allah herkese kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Aracım Skoda Rapid 1.2 TSI DSG 90 bg sedan model şeker beyaz. Aracımı 03.08.2016 tarihinde İstanbul Kayadibi bayisinden aldım. Bütün kontrollerimi gerçekleştirdikten sonra aracı alarak yavaş yavaş evime geldim. Ancak aracı hiç yormadığım halde kontağı kapattıktan sonra motor fanının çalıştığını ve motorun baya ısındığını gördüm. Bir haftadır aracı kullanıyorum her seferinde aynı şey oluyor. Sebebi nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Hava ciddi anlamda sıcaktır suyun soğumaya ihtiyacı vardır. Büyük ihtimalle anormal değildir. Kafanıza takılıyor ise çareniz servis sıfır araç. Bir problem var ise yol bilgisayarında araç kısmında kayıt oluşuturur.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, Rapid'de güncelleme/makyaj yapilacak mi? 2017 modellerde değişikliğe gidilecek mi?

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sipartacus;589548
Merhaba, Rapid'de güncelleme/makyaj yapilacak mi? 2017 modellerde değişikliğe gidilecek mi?

Donanım bazında güncellemeler var, fakat kasa olarak olacak mı hiç bir fikrim yok

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bir sey soracagim bolero teyplerde usb yi cikartinca müzikler kaldigi yerden devam etmiyor klasorun en basindan sanki usb yeni takilmis gibi caliyor muziklerin sirayla calmasi icin usb nin takili kalması gerekiyor.

Peki usb aracta usn yuvasinda takili kalsa akuden sarj yemeye devam eder mi acaba normalde kontagi kapayinca yememesi lazim ama tereddute dustum sorayim dedim.

Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler...

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;589669
Arkadaslar bir sey soracagim bolero teyplerde usb yi cikartinca müzikler kaldigi yerden devam etmiyor klasorun en basindan sanki usb yeni takilmis gibi caliyor muziklerin sirayla calmasi icin usb nin takili kalması gerekiyor.

Peki usb aracta usn yuvasinda takili kalsa akuden sarj yemeye devam eder mi acaba normalde kontagi kapayinca yememesi lazim ama tereddute dustum sorayim dedim.

Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler...

Ben USB değiştirmek dışında hiç bir zaman çıkarmadım. Zaten aracın anahtarını kontaktan çeker çekmez bütün elektrik akımını kesiyor. Takılmayın uzun lafın kısası hiç bir şey olmaz.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oznyldrm;586063

yeni motorda sürtünme daha fazladır, bu yüzden fan açma derecesine daha hızlı ulaşır, 2-3bin km sonra aynı güzergahta kullandığınızda açmadığını göreceksiniz...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı oznyldrm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Paganini58;586185
Hava ciddi anlamda sıcaktır suyun soğumaya ihtiyacı vardır. Büyük ihtimalle anormal değildir. Kafanıza takılıyor ise çareniz servis sıfır araç. Bir problem var ise yol bilgisayarında araç kısmında kayıt oluşuturur.

Teşekkür ederim.

Alıntı yapılan: Engin E.;589686
yeni motorda sürtünme daha fazladır, bu yüzden fan açma derecesine daha hızlı ulaşır, 2-3bin km sonra aynı güzergahta kullandığınızda açmadığını göreceksiniz...

Teşekkür ederim.

Çevrimdışı Kapadokyalı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
s.a arkadaşlar. 1 ay önce rapid spaceback 1,2 tsı dsg aldım. gecenlerde aracın uzerınde kalıntı olan bant ızlerı cıksın diye yakından yıkama yaptım. sol kapı ustu tavan olugunda 1 cm lik boya attı bu durumu garantiye bildirmem gerekirmi napmam lazım? acaba boyamı hatalı benmi :):mad:

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kapadokyalı;590726
s.a arkadaşlar. 1 ay önce rapid spaceback 1,2 tsı dsg aldım. gecenlerde aracın uzerınde kalıntı olan bant ızlerı cıksın diye yakından yıkama yaptım. sol kapı ustu tavan olugunda 1 cm lik boya attı bu durumu garantiye bildirmem gerekirmi napmam lazım? acaba boyamı hatalı benmi :):mad:

Üstat valla yakından tuttuğun basınçlı su kaldırmıştır muhtemelen. Ama bizde tutuyoruz bazanda yakından tutuyoruz öyle atmaması lazım. Siz en iyisi servise gidip yıkama sonrasında boya attı deyin ama nasıl çözülecek boyanmadan ?