škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bugün aracınız için ne yaptınız?

miyop · 477 · 132340

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ellerimin büyük olması sebebiyle çok uzun uğraşlar sonucu söküp taktığım ledlerin fotoğrafı:

Görüntü çok iyi. Ampül tek seçilmiyor dikdörtgen olarak gözüküyor. Gündüz orjinal led farlar gibi net ve parlak. Ampülün mercekli olması ve farın o kısmının buzlu cam olması bunu sağlayan etkenler. Kesinlikle renk tonu olması gerektiği gibi. Maviye kaçan ve orjinal durmayan ledler gibi değil.

Gelelim arıza ışığı sorusuna.
Çok enteresandır ilk 5 dakika arıza ışığı yok, 5 dakikadan sonra yanmaya başlıyor!
satıcı ile konuştum şaşırdı video istedi.
Ürünün yorumlarınla yeti ile kullanıp arıza almadan 39 gündür kullandığı söyleyen var.

detaylı fotoğrafları sonra eklemeye çalışırım.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bagaj uygulaması da bitti. Bitüself'in üzerine yalıtım süngeri yaptım sacın tınlama sesi kayboldu bu çıplak hali ile içeri çok fazla yol sesi giriyor döşeme bayağı etkiliymiş, tamamen toplayınca sonuç belli olacak.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;637056
Bagaj uygulaması da bitti. Bitüself'in üzerine yalıtım süngeri yaptım sacın tınlama sesi kayboldu bu çıplak hali ile içeri çok fazla yol sesi giriyor döşeme bayağı etkiliymiş, tamamen toplayınca sonuç belli olacak.

Ellerinize sağlık, Bunun aynisini nasipse birkaç hafta içinde yapmak istiyorum.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Bugün, yıllık bakım yapıldı.

İkinci senelik (30.000km) bakım, araç km si 14.800 iken, yapılmış oldu.

Yağ, yağ filtresi, hava ve polen filtreleri değişimi ile, Göztepe Erya' nın toplam fiyatı,  820 TL oldu.

Şu tabelanın aynısından serviste de bulunuyor olmasına rağmen, 30bin bakımda bujileri değiştirmek istiyorlar. Aracımın km sini gösterip, değiştirmemeye ikna ettim kendilerini..

Selamlar herkese..

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION]

30 bin bakımı atmosferik motorlar için geçerli, bizim turbo motorlar için en az 60 bin km de bujiler değişir yapısı gereği.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]

Servisteki yetkililer bunu bilmiyor (veya bilmiyora yatıyor).

Servise gitmeden önce, değişim periyodu konusunu Yüce Oto ya da sormuştum. Kasıtlı veya kasıtsız, oradan da bir cevap gelmedi.

Servis tablosuna ilave olarak, değişim periyodunu belirten, teknik bir döküman var mı?

Bulsak, iyi olurdu. Her bakımda aynı filme gideceğiz yoksa :)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION]

Otoyu satın aldığım sıralarda (2013) yüce'nin sitesinden indirdiğim bir döküman (pdf olarak) var ama size nasıl ulaştırabileceğimi ve 2013 sonrası araçlar için geçerli olup olmadığını bilmiyorum :dede:

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7795]Toygar[/MENTION]

Teşekkür ederim Ali.

Benim elimde de, 2013 ve 2016 tarihlerinde oluşturulmuş iki tane servis tablosu mevcut.

2013 tarihli olanda, değişim periyodu 30bin, 2016 tarihli olan da ise, 60bin olarak gösteriliyor. Ancak bunları, distribütör yada yetkili servisler tarafından üretilmiş dökümanlar olarak değerlendiriyorum.

Elinde bulunan bunlardan farklı ise, aşağıdaki posta adresine gönderebilirsin:
(bitişik, küçük harf ile, künyemde yazan) ad ve soyad et işareti hotmail nokta com

Esas aradığım ise, bu tarz dökümanların dayanağı olan, üreticinin kendisinin yayınladığı teknik spesifikasyonlar. Şuradaki gibi mesela..

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@miyop

Rica ederim efendim. Bendeki 2013'e ait tablo sizdeki 2013 tablosunun aynısı.

Uygun bir zamanda bu konuyu ingilizce-almanca olarak araştırmak lazım. Aksi halde bizim Allah'lık yetkili servislerin insafına muhtaç olacağız :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;638201

Servisteki yetkililer bunu bilmiyor (veya bilmiyora yatıyor).

Bence çoğu bilmiyor, zaten tabloda 60 bin bakımda bazı modellerde 30 bin diyor o da hangileri diye sorsan acaba kaç tanesi cevap verecek.
Serviste insanları basit görüyorlar bunlar bir şeyden anlamaz gibi, servise bakım için gittiğimde yağı kendim götürdüğüm için 4 lt yağdan aşağı yukarı yarım lt yağ kalması gerekiyor, kalan yağı isteyince usta hepsini boşalttık dedi normalde kalması gerekiyor deyince bana cevabı güncelleme geldi o yüzden hepsini ilave ediyoruz deyince bende güldüm geçtim. Sanki güncellemede motora daha büyük karter mi taktınız da yağı fazla alıyor saçma sapan cevaplar, eve gelince fazla yağı çektim tahmin ettiğim gibi 300-400 gr yakın yağı çıktı, çok şükür artık bakımı kendim yapıyorum kafam rahat :).

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Beni uyuz eden de, onca cehaletlerine rağmen uyanık geçiniyor olmaları. Her şeye bir kulp takmakta üstümüze yok..

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim bujiler önceki sahibi tarafından 48k da değiştirilmiş.  Daha önce de gündeme geldiği üzere 4 ay önce serviste resmini çektiğim tabloya göre 26.ıncı maddede "60 bin bakımı için buji değişimi (bazı modellerde 30 bin km de)" diyor. Hangi modeller olduğunu zahmet edip yazmamışlar maalesef!

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ön tekerlek poryasından ses geliyordu ve kendim değiştirmiş durumdayım, parçalara 370 tl verdim 50 tl ye de eksik olan takımları aldım, işçilik parasına malzeme sahibi olduk :).

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;638688
Ön tekerlek poryasından ses geliyordu ve kendim değiştirmiş durumdayım, parçalara 370 tl verdim 50 tl ye de eksik olan takımları aldım, işçilik parasına malzeme sahibi olduk :)

Vaaayy, kolay gelsin beyim! Oldu olacak bir tamirhane açalım sana :D Bizim milletin oto sevdası asla kaybolmaz (benzinin kilosu 20 liraya fırlasa bile!). Sonraaa gelsin paracıklar :ok: