škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 125bg active opsiyon neler eklenebilir.

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güvenlik sizin bagaja nasıl abanıyor siz izin vermeden?

Çevrimdışı emirolcay

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam açtıktan sonra dur demeye kalmadan abanır bir anlık mesele sonuçta. Bilmediğimden soruyorum belki de bir şey olmuyordur.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;536767
o elektrikli bagaja alışınca diğer arabalarda da bagaj kapağında eliniz düğmeyi arıyor. insan çabuk alışıyor. :)
Standart bir özellik olsa alınabilir ama 1500tl vermek de pek isime gelmiyor yoksa elbetteki kullanışlı bir özelliktir. Ama mecburen vereceğiz gibi..

Çevrimdışı emirolcay

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim gibi "active" modelin nasıl göründüğünü merak eden arkadaşlar için aradım bir tek bunu buldum. http://www.skoda.co.uk de Superb Hatch S adıyla satılan aracın görünümü sanırım active ile aynı oraya bakabilirsiniz.
Link: http://cc-cloud.skoda-auto.com/gbr/gbr/en-gb/3v3/69216
Araçlar gelene kadar en yakın görüntü sanırım bu. İnternette aradım başka bulamadım. Bulan varsa paylaşabilirse sevinirim.

Çevrimdışı alp06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emirolcay;537048
Benim gibi "active" modelin nasıl göründüğünü merak eden arkadaşlar için aradım bir tek bunu buldum. http://www.skoda.co.uk de Superb Hatch S adıyla satılan aracın görünümü sanırım active ile aynı oraya bakabilirsiniz.
Link: http://cc-cloud.skoda-auto.com/gbr/gbr/en-gb/3v3/69216
Araçlar gelene kadar en yakın görüntü sanırım bu. İnternette aradım başka bulamadım. Bulan varsa paylaşabilirse sevinirim.

Zamanında bende çok merak etmiştim Active nasıl görünüyor diye. Buyrun size linki http://www.carsireland.ie/1309207

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Siparişi vermiş olduğum ve sipariş sonrası gelişmeleri de buradan yazmaya devam ettiğim için konu başlığı ile içerik biraz farklı olabilir. Bu nedenle konu başlığı değiştirilebilir. (adminlere duyurulur. ben nasıl değiştirileceğini bilmiyorum, veya değiştirip değiştiremeyeceğimi bile bilmiyorum)

son gelişmeler şöyle:

bugün sipariş verdiğim Kayseri Skoda bayiisini aradım gelişmeler ne yönde diye, bayii müdürü Mehmet Beyi istedim telefona,
"başka bir görüşme yapıyor dilerseniz ben yardımcı olayım" dedi Faruk Bey adında bir satış temsilcisi.
peki dedim, ismimi söyledim, 1.6 TDI mı diye sordu hayır dedim. 1.4TSI active modeli dedim.Tabii bu arada ST'den  isminizi söyleyince sisteme girip sizinle ilgili bilgilere ulaşıp size gereken cevapları vermesini bekliyorsunuz.
Bana sorduğu sorudan bunu yapmadığını anladım. Sonra sisteme girdi mi bilmiyorum. aracın 47. hafta teslim edileceğini söyledi.
 (araç siparişi alındığında 46. hafta denildi sonra teslim tarihi 45. haftaya çekildi)
"efendim anlamadım" diye tepki gösterdim.aynı cevabı verdi. ben de her satış temsilcisi farklı bir şey söylüyor deyip telefonu kapattım.
 ( bundan önceki son konuşmamda gemiye yüklenmeyi beklerken
 "shipland" yazıyor sistemde aracınız henüz üretilmemiş" diyen bir satış temsilcisi de vardı)  

Sonra Mehmet Beyle görüştük.
Aracın gemiye yüklenmeyi beklediğini, 26 Ekimde bir geminin geleceğini söyledi
( bu geminin 26sında Türkiyedemi olacağını yoksa oradan mı hareket edeceğini açıklamadı ben de o anda sormayı akıl edemedim. Bu konu  bir muamma) .
Ay sonunda aracınız gelmiş olur dedi.

1500tl takas indirimiyle ilgili konuşmak istediğimi söyledim.
daha öncede bu konuyla ilgili soru sormuş ve bu kampanyanın superbleri kapsamadığını söylemişti.
 skoda.com.tr adresinde yazılan bilgileri söyledim:
" Euro 6 motorlu Fabia 1.2 TSI benzinli araçlar ve Yeni Superb benzinli ve dizel, DSG otomatik şanzıman kombinasyonlu araçlar mevcut kampanyalar kapsamında değildir. "

"Tamam işte aynı şeyi söylüyoruz" deyip kendilerine gelen yazıyı okudu
"1.4Tsı, 1.6Tdı ve 2.0TDI DSG otomatik Superbler kampanya kapsamında değildir"

bu noktada "DSG otomatik araçlar kampanyaya dahil değildir diyor. Düz vitesli Superbler dahil değildir demiyor. Bu da demek oluyor ki bu araçlar kampanya dahilindedir" dedim.
doğru söylüyorsunuz deyip telefonu kapatmayın bizim bölge bayiisini arıyorum dedi telefonda ilk sorunca adam net birşey söyleyemedi sonra benim söylediklerimi aktardı ve bu aracın 1500tl takas indirimi kampanyasına dahil olmuş olduğunu öğrendik.

şimdi kafamda birkaç soru var
1. bir bayii müdürü kampanyanın neleri kapsadığını bilmez mi?
2. Satış temsilcileri sisteme girip bilgi sahibi olamazlar mı, ya da kendilerini ilgilendiren bir kaç kelime ingilizce kelime öğrenemez mi?
...
daha fazla uzatmayayım.
sonra Mehmet beye bu 1500tl dışında fiyatın nasıl olacağını sordum

aracın herşey dahil 76900tl olduğunu 1500tl indirimle 75400tl ye inmiş olacağını söyledi. 75bin yaparız dedi.
son konuşmamızda %2 gibi bir indirim yaptığınızı söylemiştiniz diye hatırlatmada bulundum, yaparız birşeyler falan dedi.Yaparız birşeyler olmaz, distribütör indirimi dışında %2 indirim isterim dedim.
tamam dedi.
yani araç 74bine gelmiş olacak. bir kaç tane de hediye talebinde bulunurum (paspas takımı en azından); muhtemelen hayır cevabını da alırım

gelişmeleri uzun uzun yazıyorum, Kendime kızıyorum sonrada insanlar senin yaşadıklarını okumak zorunda değil diyerek. Ama bir yandan da forumlar paylaşım yeridir diyorum.
tekrar affınıza sığınıyorum bu kadar uzun yazdığım için.
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2015, 22:29:34 Gönderen: promethe »

Çevrimdışı Geceyry

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: promethe;538295
Siparişi vermiş olduğum ve sipariş sonrası gelişmeleri de buradan yazmaya devam ettiğim için konu başlığı ile içerik biraz farklı olabilir. Bu nedenle konu başlığı değiştirilebilir. (adminlere duyurulur. ben nasıl değiştirileceğini bilmiyorum, veya değiştirip değiştiremeyeceğimi bile bilmiyorum)

son gelişmeler şöyle:

bugün sipariş verdiğim Kayseri Skoda bayiisini aradım gelişmeler ne yönde diye, bayii müdürü Mehmet Beyi istedim telefona,
"başka bir görüşme yapıyor dilerseniz ben yardımcı olayım" dedi Faruk Bey adında bir satış temsilcisi.
peki dedim, ismimi söyledim, 1.6 TDI mı diye sordu hayır dedim. 1.4TSI active modeli dedim.Tabii bu arada ST'den  isminizi söyleyince sisteme girip sizinle ilgili bilgilere ulaşıp size gereken cevapları vermesini bekliyorsunuz.
Bana sorduğu sorudan bunu yapmadığını anladım. Sonra sisteme girdi mi bilmiyorum. aracın 47. hafta teslim edileceğini söyledi.
 (araç siparişi alındığında 46. hafta denildi sonra teslim tarihi 45. haftaya çekildi)
"efendim anlamadım" diye tepki gösterdim.aynı cevabı verdi. ben de her satış temsilcisi farklı bir şey söylüyor deyip telefonu kapattım.
 ( bundan önceki son konuşmamda gemiye yüklenmeyi beklerken
 "shipland" yazıyor sistemde aracınız henüz üretilmemiş" diyen bir satış temsilcisi de vardı)  

Sonra Mehmet Beyle görüştük.
Aracın gemiye yüklenmeyi beklediğini, 26 Ekimde bir geminin geleceğini söyledi
( bu geminin 26sında Türkiyedemi olacağını yoksa oradan mı hareket edeceğini açıklamadı ben de o anda sormayı akıl edemedim. Bu konu  bir muamma) .
Ay sonunda aracınız gelmiş olur dedi.

1500tl takas indirimiyle ilgili konuşmak istediğimi söyledim.
daha öncede bu konuyla ilgili soru sormuş ve bu kampanyanın superbleri kapsamadığını söylemişti.
 skoda.com.tr adresinde yazılan bilgileri söyledim:
" Euro 6 motorlu Fabia 1.2 TSI benzinli araçlar ve Yeni Superb benzinli ve dizel, DSG otomatik şanzıman kombinasyonlu araçlar mevcut kampanyalar kapsamında değildir. "

"Tamam işte aynı şeyi söylüyoruz" deyip kendilerine gelen yazıyı okudu
"1.4Tsı, 1.6Tdı ve 2.0TDI DSG otomatik Superbler kampanya kapsamında değildir"

bu noktada "DSG otomatik araçlar kampanyaya dahil değildir diyor. Düz vitesli Superbler dahil değildir demiyor. Bu da demek oluyor ki bu araçlar kampanya dahilindedir" dedim.
doğru söylüyorsunuz deyip telefonu kapatmayın bizim bölge bayiisini arıyorum dedi telefonda ilk sorunca adam net birşey söyleyemedi sonra benim söylediklerimi aktardı ve bu aracın 1500tl takas indirimi kampanyasına dahil olmuş olduğunu öğrendik.

şimdi kafamda birkaç soru var
1. bir bayii müdürü kampanyanın neleri kapsadığını bilmez mi?
2. Satış temsilcileri sisteme girip bilgi sahibi olamazlar mı, ya da kendilerini ilgilendiren bir kaç kelime ingilizce kelime öğrenemez mi?
...
daha fazla uzatmayayım.
sonra Mehmet beye bu 1500tl dışında fiyatın nasıl olacağını sordum

aracın herşey dahil 76900tl olduğunu 1500tl indirimle 75400tl ye inmiş olacağını söyledi. 75bin yaparız dedi.
son konuşmamızda %2 gibi bir indirim yaptığınızı söylemiştiniz diye hatırlatmada bulundum, yaparız birşeyler falan dedi.Yaparız birşeyler olmaz, distribütör indirimi dışında %2 indirim isterim dedim.
tamam dedi.
yani araç 74bine gelmiş olacak. bir kaç tane de hediye talebinde bulunurum (paspas takımı en azından); muhtemelen hayır cevabını da alırım

gelişmeleri uzun uzun yazıyorum, Kendime kızıyorum sonrada insanlar senin yaşadıklarını okumak zorunda değil diyerek. Ama bir yandan da forumlar paylaşım yeridir diyorum.
tekrar affınıza sığınıyorum bu kadar uzun yazdığım için.

Hocam aracınızda jant opisyonu varmi

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Geceyry;539442
Hocam aracınızda jant opisyonu varmi

evet stratos 17" jant var. Style donanım jantları.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Az önce bayii müdürü aradı, aracın gemide olduğunu söyledi. Gemi 3 Kasımda Türkiyede olacakmış. Artik pazartesi arayıp proforma fatura isteyip kredi çekme işlemlerine baslayacagim.

47. haftaya sarkacak deyince moralim alt üst olmuştu. Haftaya Cuma ya da Cumartesi teslim alırım sanırım.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: promethe;539713
Az önce bayii müdürü aradı, aracın gemide olduğunu söyledi. Gemi 3 Kasımda Türkiyede olacakmış. Artik pazartesi arayıp proforma fatura isteyip kredi çekme işlemlerine baslayacagim.

47. haftaya sarkacak deyince moralim alt üst olmuştu. Haftaya Cuma ya da Cumartesi teslim alırım sanırım.

Hadi hayırlı olsun, gönlünüze göre olur inşallah.

Son durumları ve izlenimleri paylaşabilirseniz seviniriz. :)

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;539747
Hadi hayırlı olsun, gönlünüze göre olur inşallah.

Son durumları ve izlenimleri paylaşabilirseniz seviniriz. :)
Tesekkur ederim. Bakalım henüz pazarlik falan da yapmadım. Ama Ekim ayı 1500tl takas indirimi Kasım ayında da devam edecektir umarım. Aksi halde bunu talep edeceğim. Bunun üstüne de %2-3 gibi bir indirim talep edeceğim. Bakalım. Tüm gelişmeleri yazarım. Herkesin gönlüne gore olur umarım.

Çevrimdışı Geceyry

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: promethe;539757
Tesekkur ederim. Bakalım henüz pazarlik falan da yapmadım. Ama Ekim ayı 1500tl takas indirimi Kasım ayında da devam edecektir umarım. Aksi halde bunu talep edeceğim. Bunun üstüne de %2-3 gibi bir indirim talep edeceğim. Bakalım. Tüm gelişmeleri yazarım. Herkesin gönlüne gore olur umarım.

Hocam durum nedir. Geldi mi canavar

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Geceyry;540327
Hocam durum nedir. Geldi mi canavar
Yok henüz gelmedi hocam. Son gelişmeler şöyle:
Aracın liste fiyatı opsiyonlar dahil 76900tl idi. 1500tl takas indirimi uygulandı. Bunun dışında %3-3.2 gibi bir indirimle
73000tl ye anlaştık. Kredi için basvurdum. Bugün kredi onaylandı. Araç su an limanda bu gece ya da yarin sabah araç tıra yüklenecek. Umarım Cuma gününe kadar elimde olur. Bayii 1 günde ben islemleri halledebilirim dedi. Olmadı c.tesi gidip aracı Kayseriden teslim alırım diyorum.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: promethe;540333
Yok henüz gelmedi hocam. Son gelişmeler şöyle:
Aracın liste fiyatı opsiyonlar dahil 76900tl idi. 1500tl takas indirimi uygulandı. Bunun dışında %3-3.2 gibi bir indirimle
73000tl ye anlaştık. Kredi için basvurdum. Bugün kredi onaylandı. Araç su an limanda bu gece ya da yarin sabah araç tıra yüklenecek. Umarım Cuma gününe kadar elimde olur. Bayii 1 günde ben islemleri halledebilirim dedi. Olmadı c.tesi gidip aracı Kayseriden teslim alırım diyorum.

araç DSG'mi

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok hocam 1.4125ps active. Bu motor seçeneğinde başka donanım da yok dsg de.