škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Güncel KışLastiği Önerisi...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AydinK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Teşekkürler fiyatlarına bakacağım

Alıntı yapılan: Ercan87;658488
Nokian tavsiye ederim. Biraz pahali ama dayanikli da bir lastik.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
kullanımı az olarak nitelendirdiğiniz için uygun fiyatlı lastiklerden birini seçebilirsiniz. Geçtiğimiz yıl Sava aldım ve fena değil, fiyat performans ürünü. Fena değil diyorum çünkü önceki yıllarda continantel kullanmıştım ve evimin garajından çok sağlam dik bir yokuş çıkarak ana yola çıkıyorum, daha önce conti ile çıktığım yolu sava ile çıkamadığım oldu. ama arada iki katı fiyat farkı var. havanın 7 derecenin altına düştüğü zamanlarda bidon gibi sertleşen yazlık lastiklerle kızaklayıp duramayıp öndeki araca vuranları çok gördüm, o yüzden bu sıcaklığın altına inen bir yerde kötü de olsa bir kış lastiği iyidir diyorum.

Çevrimdışı AydinK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler, aslında benim de aradığım bu, düşük kullanımlarda iş görebilecek bir fiyat performans ürünü

Alıntı yapılan: Özgür Şahin;658492
kullanımı az olarak nitelendirdiğiniz için uygun fiyatlı lastiklerden birini seçebilirsiniz. Geçtiğimiz yıl Sava aldım ve fena değil, fiyat performans ürünü. Fena değil diyorum çünkü önceki yıllarda continantel kullanmıştım ve evimin garajından çok sağlam dik bir yokuş çıkarak ana yola çıkıyorum, daha önce conti ile çıktığım yolu sava ile çıkamadığım oldu. ama arada iki katı fiyat farkı var. havanın 7 derecenin altına düştüğü zamanlarda bidon gibi sertleşen yazlık lastiklerle kızaklayıp duramayıp öndeki araca vuranları çok gördüm, o yüzden bu sıcaklığın altına inen bir yerde kötü de olsa bir kış lastiği iyidir diyorum.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
en mantıklısı internette diş derinliği 7 mm ve üzeri ikinci el almak, ama üst seviye markalı lastik almak..Ben öyle yaptım % 50 daha uygun iki kıştır kullanıyorum.O kadar çok var ki.En çokta araç değiştirenler de bulunuyor.Max kışın en fazla 4/5 bin kilometre yapılıp çıkartılıyor..

Çevrimdışı AydinK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler, hiç aklıma gelmemişti, buna da bir bakınayım

Alıntı yapılan: ringcep;658497
en mantıklısı internette diş derinliği 7 mm ve üzeri ikinci el almak, ama üst seviye markalı lastik almak..Ben öyle yaptım % 50 daha uygun iki kıştır kullanıyorum.O kadar çok var ki.En çokta araç değiştirenler de bulunuyor.Max kışın en fazla 4/5 bin kilometre yapılıp çıkartılıyor..

Çevrimdışı devran23

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bu araçları satın alıp dünya para bayılıp sonrasından kış lastiği  gibi önemli konuda pintilik edip 2. el , yan ürün , önlere takayım yeter  vs diyen adam bir zahmet aracını satsın ne kendi strese girsin ne  başkasını tehlikeye atsın .
böyle düşünecekseniz binmeyin kardeşim bu araca .
gidin  alt segment alın hatta b segment alın hatta ucuz yollu toros alın çıkma  lastik takın vursan da kırsan da masrafın az olur. başkasını ateşe  atmayın da ne yaparsanız yapın .

doktor adam o haliyle önlere farklı arkaya farklı takıyormuş yuh yani.
hatta  bazıları önlere petlas atıp arkalara yazlık takayım yeter diyor  yollarda korka korka gidiyor en ufak manevrada araç savruluyor .
diş  derinliği denilen şey pek bir şey ifade etmiyor. rafta 4 sene  bekletilip satılamayıp "abi dikenleri üstünde daha" denilerek satılan ve  plastiğin hamurunu işlevselliğini kaybetmeye başladığı lastiği alıp da  kar ettim sananlar o kadar çok ki.

kardeşim  sen kışın zaten kaygan zeminde gidiyorsun elinden geldiği kadar  kaliteli fren mesafesi kısa lastik alman lazımken gidip de sanki parayı  çöpe atıyormuşsun gibi davranıyorsun pireden kaçıp deveyi kaybediyorsun .  
faraza duramayıp birine vursan ne olacak ?
köşeyi alamayıp yuvarlansan ne olacak ?
değecek mi yani ?
çiçek abbas minibüsçü mantığını bırakın artık bu araçlar sizin canınızı sevdiklerinizi taşıyor bu kadar ucuz değiller onlar.
bir kere bile çıkacaksan takacaksın
bunun  hastalığı var acil durumu var gecesi var donu buzu var. başlık sahibi  arkadaş şehir dışı kullanırım demiş. bu az bir şey değil.
kaldı ki zarar etmiyorsun yazlık lastiğin de geç yıpranıyor nedir yani anlamıyorum.
tavsiye olarak iki lastik önerisi vereyim
nokian ve good year ultra grip .
bilhassa nokian iskandinav ülkelerinde kullanılan bir lastik . bir dönem kullandım güzeldi.
kazasız sürüşler dilerim lafım kimseye değil trafikteki birkaç maganda yüzünden hala gerginim bugün  atamadım üstümden

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devran23;658514
bu araçları satın alıp dünya para bayılıp sonrasından kış lastiği  gibi önemli konuda pintilik edip 2. el , yan ürün , önlere takayım yeter  vs diyen adam bir zahmet aracını satsın ne kendi strese girsin ne  başkasını tehlikeye atsın .
gidin  alt segment alın hatta b segment alın hatta ucuz yollu toros alın çıkma  lastik takın vursan da kırsan da masrafın az olur. başkasını ateşe  atmayın da ne yaparsanız yapın .

hatta  bazıları önlere petlas atıp arkalara yazlık takayım yeter diyor  yollarda korka korka gidiyor en ufak manevrada araç savruluyor .
diş  derinliği denilen şey pek bir şey ifade etmiyor. rafta 4 sene  bekletilip satılamayıp "abi dikenleri üstünde daha" denilerek satılan ve  plastiğin hamurunu işlevselliğini kaybetmeye başladığı lastiği alıp da  kar ettim sananlar o kadar çok ki.

kardeşim  sen kışın zaten kaygan zeminde gidiyorsun elinden geldiği kadar  kaliteli fren mesafesi kısa lastik alman lazımken gidip de sanki parayı  çöpe atıyormuşsun gibi davranıyorsun pireden kaçıp deveyi kaybediyorsun .  
değecek mi yani ?
çiçek abbas minibüsçü mantığını bırakın artık bu araçlar sizin canınızı sevdiklerinizi taşıyor bu kadar ucuz değiller onlar.
bunun  hastalığı var acil durumu var gecesi var donu buzu var. başlık sahibi  arkadaş şehir dışı kullanırım demiş. bu az bir şey değil.
kaldı ki zarar etmiyorsun yazlık lastiğin de geç yıpranıyor nedir yani anlamıyorum.
bilhassa nokian iskandinav ülkelerinde kullanılan bir lastik . bir dönem kullandım güzeldi.
kazasız sürüşler dilerim lafım kimseye değil trafikteki birkaç maganda yüzünden hala gerginim bugün  atamadım üstümden

Eline gönlüne sağlık Umarım okuyan herkese saz olur...Davul zurna kadar çok değil lakin üzerine kelama da gerek de yok...Sığ bir kafaya...

Çevrimdışı *AGA*

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devran23;658514

değecek mi yani ?
Hergün o magandalarla karşılaşır olduk. Malesef ülkedeki hukuk sistemi bunları cesaretlendiriyor. Kimse insan hakları vs. diye veryansın etmesin. İnsan kendi başına veya bir yakınının başına gelince anlıyor.

En kötü kış lastiği en iyi yaz lastiğinden iyidir. Çıkma lastik veya kalitesi düşük lastik tamamen bütçe ile alakalı. İnsanların alım gücü düşmese muhtemelen o sene testlerde hangi lastik birinci olduysa ona yönelirdi. Fakat ülkedeki enflasyon o kadar delirmiş vaziyetteki sürekli fiyatlar yükseliyor.

Örnek olarak 2017 de bir takım Continental 1000 lira iken 3 sene sonra bir takım aynı marka aynı ebat 2400 lira. Maaşlar aynı oranda artmadığı için doğal olarak insanlar fiyat karşılaştırması yapıyor. Birde şu var B segmenti Polo Ful donanım 300.000 lira olmuş. Artık gerçekten şaşırmış vaziyetteyiz.

Sözün özü herkes haklı....

SM-P610 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Bu araçlara binenlerin parası bol,aklı gıt kişiler olduğunu mu zannediyorsunuz,ben parayı İstanbul trafiğinde ticari ahlakın dip yaptığı yerde alın terımle kazanmaya çalışıyorum.Komşum oto lastikçiden 2 sene önce sadece 3000 km yapılmış lassa kış lastiğini % 50 indirimle almaının adı nedir sizce? Parayı kazanmak kadar harcamakta akıl işidir.Ben canımı ailemi herekesten çok düşünecek kadar kültürlü ve bilgili kullanıcıyım.25 yıldır araç kullanıyorum tek bir kazam yok..Aracımın bakımlarını özellikle lastiklerini diş derinliğine bakmadan 50 bin km değiştiriyorum.Her lastiği kaç ay vede kaç km kullandığım ajandamda tek tek yazılıdır.Burada soru soruluyor herkes fikrini yazıyor,uygulamak soruyu soranla alakalı bir durum.Lütfen cevap yazarken ıtham ve cevap hakkı verecek cümle kurmaktan kaçınalım.Yoksa verilecek cevap çok ağır olur altından kalkamazsınız..

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sakin olun arkadaşlar  boşuna gerilmeyelim.  400bin lik araca binip lastiği dert etmek mantıklı değil ama çoğumuz araçlarımızı daha ekonomik ve ulaşılabilir iken aldık. 200bine araç alıp daha kredisi bitmeden 400 olması bizim suçumuz değil. Esnaf olsun memur olsun fiyatlardaki artış kadar gelir artışımız olmadı, 4 lastiğe 4-5 bin vermek herkesi zorlar.
Bende daha önce çıkma kışlık lastik kullandım, çokta memnun kaldım ama güvenilir tanıdık bir lastikçi bulmak lazım. Alınacak lastiğin kar, yağmur, güneş altında aylarca dışarda bekleyip bozulmadığını bilmek önemli. O yüzden çakma çin ürünleri değil ama bilindik markaların yan ürünleri veya piyasada yer edinmek için F/P oranı iyi olan kore malları tercih edilebilir.

Daha ulaşılabilir olduğu için birçok kişi lastikte marka takıntısı içinde ama aynı takıntıyı araç alırken göstermezler. Sonuçta herşey bütçe meselesi. Benim mantığıma göre daha ucuz olduğu için VW yan ürünü skoda kullanıyorsam bulunduğum bölgenin iklimine uygun bir yan ürün lastiği de kullanırım.

Çevrimdışı MorSalyangoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AydinK;658457
Merhaba, son dönemlerdeki geçmiş konulara baktım fakat bu konu hakkında bir mesaj bulamadım.
Aracım 2017 Superb 1.6 TDI Prestige
Üzerinde orjinal lastikleri olarak Pirelli Cinturato P7 235/45/R18 94W var
Güncel fiyat ve performans anlamında bir kış lastiği önerisinde bulunabilir misiniz ?
Kullanım ihtiyacı, kış zamanlarında kısa mesafe İstanbul içinde çocukları okula götürüp getirmek , ve de zaman zaman 120km hız ortalaması ile şehir dışına çıkmak için.
Çok karlı, okulların tatil olduğu durumlar gibi zamanlarda aracı kullanmayacağım.
Teşekkürler

Merhaba. Kasım 2016 da aracımı aldığımda 235/40/R19 Cinturato P7  yaz lastikleri vardı. Kış gelmek üzere olduğu için ve acil kış lastiği ihtiyacından ötürü 17 inch  petlas snowmaster kış lastikleri ve jant aldım. Aracı yeni aldığım için bütçe sıkıntısı vardı aksi taktirde kesinlikle Nokian kış lastiği alırdım. Petlas lastikler ile 4 kış geçirdim ve araç kullanma yoğunluğum hemen hemen sizinki kadar ve bir sorun yaşamadım. Nacizane tavsiyem kışın, kış lastiği en iyi yaz lastiğinden daha iyidir. Korkulu düş görmektense uyanık kalmak iyidir. İyi günler...
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2020, 18:12:40 Gönderen: MorSalyangoz »

Çevrimdışı AydinK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sizlerin de önerisi ile " En kötü kış lastiği, en iyi yaz lastiğinden iyidir " sözünden yola çıkarak,
KUMHO 225/45R18 95V WP72 Lastik siparişi verdim
4 Tanesi için Kargo dahil 2.405 TL ödedim
Kullanım sonrası yorumlarımı yine buradan yazıp sizleri de bilgilendiririm