škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yağ sıcaklığı sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Asysgl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arabanın modeli 2014 superb 1.6 tdi 105 hp Dsg 178.000 km.
Ankara-istanbul otobanında cankurtaranı tırmanırken yağ sıcaklığı 120 derecelere kadar çıkıyor.Ama şöyle bir sorun var gaza çok yüklenmeden 100-120 arası hızlarda 7.viteste tırmanıyorum çok kasmadan ama yağ sıcaklığı direk 120 ye çıkıyor veya normal şehir içinde 80km hızla giderken düz yolda bu arada düzcede oturuyorum düz yolda giderken yağ sıcaklığı 105 derecelerde dolaşıyor anlamış değilim veya düz yerdeki bir 4 km köye gidip geldiğimde hızım 50 veya 60 km oluyor o zamanda 98 derecelede dolaşıyor.Sizce bu yağ sıcaklık değerleri normal mi sizin arabanızda nasıl bir yağ sıcaklığı değerleri oluyor?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sıkıştırınca 120° gördüğüm vardır yağda, ama genelde 90-100. Ama dizel motorda belki normaldir

Çevrimdışı Asysgl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben sıkıştırmadığım halde 120 dereceye çıkıyor bakım da yaklaştı belki egzoz sisteminde bir tıkanıklık olabilir aracanın km yüksek katalizörde bir sıkıntı olabilir yada dpf de

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Asysgl;657542
Ben sıkıştırmadığım halde 120 dereceye çıkıyor bakım da yaklaştı belki egzoz sisteminde bir tıkanıklık olabilir aracanın km yüksek katalizörde bir sıkıntı olabilir yada dpf de

Uyarı veriyor mu DPF? Veriyorsa yakmak lazım kurumları

Çevrimdışı strtr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rapid 1.6tdi 115 hp manuel kullanıyorum. Geçen hafta marmarise gittim. Denizli-Marmaris arasında yol aşırı virajlı ve engebeli. yağ sıcaklığında ara ara 120 dereceyi ben de gördüm. normal yolda 90-100 arası oluyordu. dpf uyarısı vermedi.

Çevrimdışı Asysgl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dpf uyarısı hiç vermedi desem yeridir araba 0 km den beri bizde sadece virüsden dolayı çok dışarı çıkmıyorduk birde kısa yol gidip duruyorduk yani motor ısınmadan stop ettiriyorduk o zaman bir kere dpf ışığı yandı o zaman km 160.000 küsür kmdeydi

Çevrimdışı Asysgl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Acaba sıkıntı yaratır mı bana sanki turbo basıncını düşürüyormuş gibi geliyor çünkü otobandan çıktıktan sonra düzcedeki çevre yoluna giriyorum hızlanırken biraz hantal hızlanıyor tam güç vermiyor sanki

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende CLHA 77kw'lık TDI var. Rampada 120 ile giderken sıcaklık 115'leri pek aşmıyor. Normalde de 80-98 aralığında. Hafif zorlayınca genelde 105'lere kadar çıkıyor. Km 52,000. Yağ castrol edge 5w30 LL.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Kullanılan yağın viskozitesi (ki, aynı sınıflandırmada, markaya göre değişir), sınıflandırması (5w30, 5w40, vb.), motorun türü (benzin, dizel), çalışma sıcaklığı üzerinde etkilidir.