škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dizel partikül filtresi için acil yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alitunc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım 2014 superb 1.6 dizel otomatik.
Arkadaşlar bugün egzoz emisyon muayenesinden çıktım ve yolda arabam partikül filtresi uyarısı verdi sarı lamba yanıyor. Arabanın kullanma kılavuzunda bu uyarı verildiğinde araç çekişten düşer yazıyor. Ama arabanın çekişte bi sorun yok. Yalnızca her çalıştırdığımda ekranda dizel partikül filtresi yazıyor ve lambası yanıyor. Arabayı otobanda 15 dk falan yüksek devirde çalıştırdım ama hala lamba yanıyor

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çekişten düşmüyorsa, DPF aşırı tıkanmamıştır. Sizin yaptığınız dpf rejenerasyonu, sensörün olur vereceği ölçüm değerine ulaşmaması nedeniyle yeterli gelmemiştir. Bir müddet daha aracı klavuzdaki süre ve devir aralığında sürün. Motorunuz 105'lik mi 110'luk mu bilmiyorum; ben sadece S moduna aldım. 5. viteste 90 km hızda 15 dk sürdüm.

Çevrimdışı Alitunc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
105lik benim ki. S modunda sürmek mantıklı geldi bana çok teşekkür ederim umarım hallolur

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sonuçları paylaşırsan seviniriz.
Hangi marka yakıt kullaniyorsunuz?

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
manuel'de 4 vites 3000 devir de 80km civarı hızla 20dk sürün düzelecektir, düzelmezse bir 10dk daha sürün, olmazsa servise gidin, bilgisayara bağlayıp dpf'yi boşaltırlar.

Çevrimdışı Asysgl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Abi düz yola çık ama ışık olmasın çevre yolu veya otoban olabilir 4.vites 2500 devir yada 2700 devirde git ama frene basma çünkü  dpf temizliğinin devreye girmesi için böyle yapılması lazım benim bildiğim neyse ondan sonra eğer dpf ışığı söndükten sonra rölanti devri 1000 devirde ve fan açıyorsa arabanın deviri normala düşünene kadar arabayı çalışır durumda bırak.Abi ama dpf ışığı sönene kadar dediğim şekilde git 10 dk veya 15 dk sönmeyebilir belki 30 dk sonrada sönebilir.