škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Büyük Beyaz

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Skodam'ı 31 Ekim 2019 Cuma günü alarak aranıza katıldım.
2015 Skoda Super B, 1.4 TSI GreenTec ACT Style DSG
53.000 km de. Kazasız, boyasız, sorunsuz. Beyaz renk.

Detay bir ekspertize soktuk aracı. Sonrasında kendi ustama detaylıca baktırdım.

Aracın 1.425 kg olması sebebi ile ilk kalkışta biraz tatsız olsa da 3. viteste şaha kalkmaya başlıyor ve çok rahat 0-100 ü yapıyor. 150 Hp/ 250 Nm torka sahip. Ciddi performanslı ve ekonomik bir motor. Aldığımdan beri, şehir dışı ve şehir içi karma kullanımımda 7 litre tüketim gösteriyor. 66 litre deposu günümüz fiyatları ile net 500 Tl ye fullendi. Biraz fazla gibi dursa da menzil de düz orantı çoğalıyor.

Oldukça özellikli ve geniş bir araç. 595 lt bagaj kapasitesine sahip. Aşırı geniş bir arka diz mesafesi var. Tavan yüksekliği ferah bir ortam sağlıyor.
Aklıma gelen özellikleri;
Ani Fren Sistemi/ Çarpışma Önleme (Front Asist), Anahtarsız Giriş, Anahtarsız Çalıştırma, Start Stop, Elektrikli Otomatik Bagaj, Sürüşe Duyarlı Adaptif Bi-Xenon/ Led Farlar, Far yıkama, Kapı İçi Şemsiyeleri, Hız Sabitleme/ Limitleme, 17” Jantlar, Ön/ Arka Optik Park Sensörü, 3 Bölgeli Dijital Klima, 9 Hoparlörlü 6,5” Geniş Dokunmatik Ekran, Smart Link, Elektrikli Park Freni, Hill Holder, Yorgunluk Tespit Sistemi, 4 Farklı Sürüş Modu, Katlanır Aynalar, Soğutmalı Torpido ve Kol Dayama, Bütün 3 Harfli Güvenlik Önlemleri, Far, Yağmur Sensörleri vb vb…

En üst paket olan Prestije den farkları; Alkantra Deri Koltuk, Acc, Şerit Takip, Koltuk Isıtma, 18" Jant, Moda Göre Değişen Kapı İçi Ambiyans Işıkları... Sanırım başka bir fark yok.

Yalıtım ve yol tutuşu mükemmel. İçeriye neredeyse hiç ses almıyor. 4 teker de tam bağımsız ve konfor odaklı yumuşak süspansiyon.
5 kişi çok rahat uzun yol seyahati yapılabilir.

Eksiklikleri şimdilik şerit takip ve Acc gibi... Belki ileride ekleyebiliriz.

Ufak tefek dokunuşlar yaptım. İleride detay fotoğraflarım. Arka difüzör çerçeveleri, havuz paspas, ince siyah rüzgarlık, led geri vites lambaları vs...

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20191104/87b434947e70250dd5027bd6a195a65c.jpg

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sefer KAPANŞAHİN;653143
hayırlı olsun.

Teşekkürler. :)

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Birkaç ufak detay daha ekledim. Haftasonu montajlarını tamamladıktan sonra fotoğraflayacağım.
Sis farları için h8 led xenon aldım, anahtar kılıfı, yeni silecek takımı, trafik ilk yardım seti (skoda logolu), yarı pleksi özel plakalık...
Sırada metal pedal takımı var.

« Son Düzenleme: 07 Kasım 2019, 09:33:53 Gönderen: Blackadder59 »

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Birkaç foto...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızı güle güle kullanın. :)

Lastiklerin markası nedir?

Yeni aldığınız sis ampullerini, yağmurlu ve sisli havalar için mi değiştirmek durumundasınız?

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;653188
Aracınızı güle güle kullanın. :)

Lastiklerin markası nedir?

Yeni aldığınız sis ampullerini, yağmurlu ve sisli havalar için mi değiştirmek durumundasınız?

Teşekkürler. :)
Lastiklerin markası Continental. Kötü durumdalar. En kısa zamanda değiştireceğim.
Sisleri ise fonksiyondan ziyade görsellik için değiştiriyorum. Farlar ile uyum sağlaması adına beyaz led yapacağım.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: quiet50;653249
Hayırlı olsun.

Teşekkürler.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_slmrkl;653269
Harika olmuş

Çok teşekkürler. Bu akşam yada yarın sis farları ve geri vites ampüllerini değiştirme planım var.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Slikon anahtar kabı aldım.

Sisleri Niken Led Xenon Yeni Evo Serisi H11 ler ile değiştirdim. Orjinali H7 miş. H11 tırnaklarını pense ile hafif daraltınca tam uydu.
Sislerin performansı gerçekten mükemmel. Fanları biraz sesli çalışıyor. Umarım uzun süre dayanırlar.

Geri vites ampüllerini ise 93 P21W stop led ampuller ile değiştirdim. Daha önceki aracımda Photon marka kullanmıştım. Performans olarak daha iyiydiler. Ama bunlarda fiyatına göre idare ederler.

Sonbahar...

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Metal pedal takımımız da tamam. :)

Lastiklerin durumu da çok iyi değildi. 4 adet Continental ContiEcoContact 5 aldım. Değişim esnasında ön balataların da kötü durumda olması sebebi ile onları da değiştirdim. Aracın gidişi ve sesi değişti.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackadder59;653298
Slikon anahtar kabı aldım.

Sisleri Niken Led Xenon Yeni Evo Serisi H11 ler ile değiştirdim. Orjinali H7 miş. H11 tırnaklarını pense ile hafif daraltınca tam uydu.
Sislerin performansı gerçekten mükemmel. Fanları biraz sesli çalışıyor. Umarım uzun süre dayanırlar.

Geri vites ampüllerini ise 93 P21W stop led ampuller ile değiştirdim. Daha önceki aracımda Photon marka kullanmıştım. Performans olarak daha iyiydiler. Ama bunlarda fiyatına göre idare ederler.
Sonbahar...

Bence lastik seçiminiz çok başarılı.

Aracınızı güle güle kullanın.

Sis olmayan havalarda sis farı açmanız halde; Karşınızdaki sürücülerin de size iyi dilek tutmaları temennilerimle. :)

:o Kusura bakmayın, hevesinizi kırmak veya ukalalık olsun diye yazmıyorum;

Normal havalarda yanan sis farları gözlerimi rahatsız ettiği için, sis farlarına karşı aşırı antipatim var. Bir çok kişi de rahatsız oluyor bu durumdan. Dileklerim bu yöndedir.
Ayrıca, sisli havalarda, geleneksel sarı ampul daha etkili olmaktadır. Sarı ışık dalgası, beyaz olan sis ortamında daha iyi hüzme ile aydınlatır. Bu da çok bilinen bir durumdur. :gut: