škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Büyük Beyaz

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Levent sen ben okullar kapanmadan bir kahve içsek güzel olur.

Sağol abicim. Eskisini daha kurcalayamadınız ama olsun. Buna kısmet olur inş. En kısa zamanda yapalım diyoruz da daha 1 defa toplanabildim Kerim de.  :D

Araç 2022 Model Allure+ Güvenlik paket. 1,5 BlueHdi 130 hp Eat8 20k km de.
Ortalama fiyat veriyim. SuperB yi 1 milyona verdim, bunu 1,5 milyona aldım diyelim.
Alım satım hikayesinin detaylarını kahve içerken anlatırım.  ;)
BAgaj kapasitesi hariç memnun olmadığım nokta yok şuan için.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Hayırlı olsun güle güle kullanın
Aracın garantisi devam ediyorsa uzatmanızı tavsiye ederim
2019 haziranda EAT 8 HDI 130 BG sıfır aldığım aracı,iki yıl ( 50 bin km ) garanti bittikten 1 ay sonra
Adblue sorunu çıktı,servis 29 bin tl masraf çıkardı,yaptırmadım çünkü yapınca garanti vermiyor
özelde ıptal ettirdim bu sefer farklı arızalar çıktı,ne yaptımsa düzelmedi
Her arıza ışığı yandığında motor kendini korumaya alıyor araç 30 dan fazla gaz yemiyor,hızlanmıyordu
Bu araçların dizelini uzatılmış garanti ile binmek lazım,bu arızayı servisten başka yapanda yok
ailece gece 11 de dağın başında kaldık,unutamıyorum hiç...
Daha fazla dayanamadım,Uygun fiyata satarak kurtuldum

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
SuperB maceramızı da Pug 3008 alarak, hayırlısı ile sonlandırdık.
Yaklaşık 3,5 sene kahrımızı çekti SuperB. Gram problem yaşamadım bu süre zarfında. Aracına bakarsan aracın da sana bakar felsefem yine doğru çıktı. :)
Çok emek harcadım ve fazlasıyla karşılığını gördüm. Gerek konfor, gerek iç hacim, gerek özellik donanım, gerek yakıt tüketimi, gerek performans... Her konuda memnundum.
Ancak yaşının artık geçiyor olması, km yükselmesi ve artık yeni bir yüz arayışım, aracı değiştirmemdeki ana etmenler oldu.
Yeni aracım Peugeot 3008
Güle güle kullan kardeş. :) Allah kaza bela zeval vermesin.

Levent sen ben okullar kapanmadan bir kahve içsek güzel olur.
İçelim içelim, özledim sizi. :)

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun güle güle kullanın
Aracın garantisi devam ediyorsa uzatmanızı tavsiye ederim
2019 haziranda EAT 8 HDI 130 BG sıfır aldığım aracı,iki yıl ( 50 bin km ) garanti bittikten 1 ay sonra
Adblue sorunu çıktı,servis 29 bin tl masraf çıkardı,yaptırmadım çünkü yapınca garanti vermiyor
özelde ıptal ettirdim bu sefer farklı arızalar çıktı,ne yaptımsa düzelmedi
Her arıza ışığı yandığında motor kendini korumaya alıyor araç 30 dan fazla gaz yemiyor,hızlanmıyordu
Bu araçların dizelini uzatılmış garanti ile binmek lazım,bu arızayı servisten başka yapanda yok
ailece gece 11 de dağın başında kaldık,unutamıyorum hiç...
Daha fazla dayanamadım,Uygun fiyata satarak kurtuldum

Teşekkürler. Bu durumu önceden de biliyordum. Ama 2020 sonrası bir nebze çözüldü deniyor bazı kaynaklarda. Yine de yaşayanlar olmuş sonrasında da. Adblue eksik kullanmamak gerekli deniyor. 1 bidon bagajda tutuyorum. Dsg den de çok korkuyordum şanzıman yeriz diye. Ama şükür hiç problem yaşamadım. Birazda şans işi sanırım. Allah yaşatmasın inşallah böyle sıkıntılar. Kullanabildiğimiz kadar kullanmaya çalışıcaz.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullan kardeş. :) Allah kaza bela zeval vermesin.
İçelim içelim, özledim sizi. :)

Teşekkürler abicim. Görüşmek dileğiyle.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler. Bu durumu önceden de biliyordum. Ama 2020 sonrası bir nebze çözüldü deniyor bazı kaynaklarda. Yine de yaşayanlar olmuş sonrasında da. Adblue eksik kullanmamak gerekli deniyor. 1 bidon bagajda tutuyorum. Dsg den de çok korkuyordum şanzıman yeriz diye. Ama şükür hiç problem yaşamadım. Birazda şans işi sanırım. Allah yaşatmasın inşallah böyle sıkıntılar. Kullanabildiğimiz kadar kullanmaya çalışıcaz.
Kerem senin skoda nın dsg yağları değişmişti di mi? İki yağı da değişti mi? (mekatronik ve kavrama) Başka bir şey yapmış mıydın dsg'ye?

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kerem senin skoda nın dsg yağları değişmişti di mi? İki yağı da değişti mi? (mekatronik ve kavrama) Başka bir şey yapmış mıydın dsg'ye?

Evet abi 2 yağı da değişti, basınç tüpü sıkıldı. Bir de sanırım bir filtre vardı o da değişti diye hatırlıyorum.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kerem bu konu modifiye ve güzellik teşhir konusuna dönüştü. :) Senin uzmanlık alanından bir soru sorayım.
Otomatik uzun far asistanı sonradan takılıyor mu? Blgin var mı? İnternette bilgi bulamadım bu konuda. Senin arabayı modifiye eden arkadaş yapar mı bu işi?

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kerem bu konu modifiye ve güzellik teşhir konusuna dönüştü. :) Senin uzmanlık alanından bir soru sorayım.
Otomatik uzun far asistanı sonradan takılıyor mu? Blgin var mı? İnternette bilgi bulamadım bu konuda. Senin arabayı modifiye eden arkadaş yapar mı bu işi?
Abim selamlar. Evet sonradan takılabiliyor. Ama ayna altı sensörler/ kameralar (Ön cam dahil) ve desteklemiyor ise beyin vb değişimi gerekiyor.
3008 de var. Çok hoş bir özellik. Uzunlar yanıkken dalıp karşıdakinin gözünü almıyorsun. Tak kendi açıp kendi kapatıyor.  ;D

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abim selamlar. Evet sonradan takılabiliyor. Ama ayna altı sensörler/ kameralar (Ön cam dahil) ve desteklemiyor ise beyin vb değişimi gerekiyor.
3008 de var. Çok hoş bir özellik. Uzunlar yanıkken dalıp karşıdakinin gözünü almıyorsun. Tak kendi açıp kendi kapatıyor.  ;D
Evet Kerem, baya bi meşakatli olacak, vaz geçtim tabii, ön cam değişecek olması sorun... :( Neyse, manuel devam. Sağ ol bilgi için.