škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

izmirde Yeti VCDS özellik aktif etme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Asilguzelkoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba,

Bugün İZMİR balçovada YETİ'min bazı özelliklerini bir arkadaş ile aktif ettik.
Mithatpaşa caddesi no:301 de Hamza isminde bir arkadaşın oto elektrik ve aksesuar dükkanı var.
İş numarası : 0532 334 80 65
Fiyat olarak da gayet uygun.

Çok kısıtlı zamanım vardı uzun süre ilgilenemedik ama beni en müzdarip olduğum aux derdinden kurtardı.

Aracım active paket olduğundan blues marka teyip var. Ben aux bağlantılarını yapmıştım. program ile de aktif ettik şuanda aux kablo ile kullanıyorum, Ali expres den bluetooth kit sparişi vermiştim yakın zamanda bluetooth montajını yaparak burada paylaşırım.

Ayrıca;
-15 km hıza ulaşınca kapıların kilitlenmesi
- Farlar açık iken sağa ve sola dönüşlerde sislerin virajı aydınlatması
- Gösterge selamlama aktif ettik.

En kısa sürede uygun bir kablo sparişi vermeyi düşünüyorum. Çünki daha yapmak istediğim birçok uygulama var.
İzmirdeki arkadaşların belki işleri düşer.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İzmir'deyim bende köşe dönüş için sis farlarını aktif etmek istiyorum, bir ara uğrar selamınızı iletirim.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Batistuta;649382
İzmir'deyim bende köşe dönüş için sis farlarını aktif etmek istiyorum, bir ara uğrar selamınızı iletirim.

İsmen belki tanımaz ama bej renkli skoda yetisi vardı derseniz tanır herhalde:)
Önümüzdeki ay başında büyük ihtimal ile güncel bir kablo alacağım. Beklerseniz görüşüp aldığım kablo ile de aktif edebiliriz.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Asilguzelkoylu;649395
İsmen belki tanımaz ama bej renkli skoda yetisi vardı derseniz tanır herhalde:)
Önümüzdeki ay başında büyük ihtimal ile güncel bir kablo alacağım. Beklerseniz görüşüp aldığım kablo ile de aktif edebiliriz.

Beklerim tabi, memnuniyetle.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=17398]Asilguzelkoylu[/MENTION]

Benim araçta çoğu açık ama EDL için müdahale edebilirim eğer yapabilirlerse.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;649405

Benim araçta çoğu açık ama EDL için müdahale edebilirim eğer yapabilirlerse.

EDL sanırım diferansiyel kilidi anlamına geliyor. Ne gibi bir değişiklik yapmak istiyorsunuz diferansiyel kilidi ile ilgili?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Asilguzelkoylu;649431
EDL sanırım diferansiyel kilidi anlamına geliyor. Ne gibi bir değişiklik yapmak istiyorsunuz diferansiyel kilidi ile ilgili?

Doğrudur, diferansiyel kilidi. Bildiğim kadarıyla bizim araçlarda pasif yada düşük seviyede bunu max çıkarmak istiyorum.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;649435
Doğrudur, diferansiyel kilidi. Bildiğim kadarıyla bizim araçlarda pasif yada düşük seviyede bunu max çıkarmak istiyorum.

Vag kablosu satın aldım, daha bu gün geldi EDL ile ilgili biraz araştırma yapıp deneyebilirim, gerçi arabam 4x2 araziyede henüz girmedim nasıl anlayabilirim bilmiyorum fakat denerim:)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Asilguzelkoylu;649452
Vag kablosu satın aldım, daha bu gün geldi EDL ile ilgili biraz araştırma yapıp deneyebilirim, gerçi arabam 4x2 araziyede henüz girmedim nasıl anlayabilirim bilmiyorum fakat denerim:)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aslında XDS yi yükseltmek gerekiyor gerçeği ikisi de neredeyse aynı işi yapıyor. XDS virajda aracın önden kayma eğilimini minimuma indiriyor tabi belli sınırlar içerisinde. Bunlarda yapılış videoları. Rusça tercüme gerekiyorsa biraz anlarım :), olmazsa bir hafta sonu kabloyu deneyelim.

https://www.youtube.com/watch?v=hM5uSXbWSo0
https://www.youtube.com/watch?v=vemKTb5PtYk
https://www.youtube.com/watch?v=OFK_50Pz_zA

.
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2019, 01:53:56 Gönderen: mşah »

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;649459
Aslında XDS yi yükseltmek gerekiyor gerçeği ikisi de neredeyse aynı işi yapıyor. XDS virajda aracın önden kayma eğilimini minimuma indiriyor tabi belli sınırlar içerisinde. Bunlarda yapılış videoları. Rusça tercüme gerekiyorsa biraz anlarım :), olmazsa bir hafta sonu kabloyu deneyelim.

https://www.youtube.com/watch?v=hM5uSXbWSo0
https://www.youtube.com/watch?v=vemKTb5PtYk
https://www.youtube.com/watch?v=OFK_50Pz_zA

.

Olur tabiki deneyebiliriz kabloyu, VCDS15.7.1 sürüm indirmiştim sabah bağlandım, hill holder süresi kısa geliyordu onu uzattım ve arka park sensörü sesi az geliyordu buzzer frekansını ve sesini arttırdım bunları yaptıktan sonra evde biraz daha araştırdım. daha güncel bir vcds ile daha fazla özellik aktif edildiğine dair bir yazı gördüm eski sürümü sildim. şimdi daha güncel bir sürüm ile deneyeceğim.
Sizin kodlama hakkında bilginiz varmı?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Asilguzelkoylu;649471
Olur tabiki deneyebiliriz kabloyu, VCDS15.7.1 sürüm indirmiştim sabah bağlandım, hill holder süresi kısa geliyordu onu uzattım ve arka park sensörü sesi az geliyordu buzzer frekansını ve sesini arttırdım bunları yaptıktan sonra evde biraz daha araştırdım. daha güncel bir vcds ile daha fazla özellik aktif edildiğine dair bir yazı gördüm eski sürümü sildim. şimdi daha güncel bir sürüm ile deneyeceğim.
Sizin kodlama hakkında bilginiz varmı?

Başlangıç olarak iyi iş çıkmış, benim şimdiye kadar hiç işim olmadı ve pek bilgim yok ama sabırlı ve dikkatli olduktan sonra yapılmayacak bir şey değil. Bende biraz araştırayım.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kablo klonsa muhtemelen kablonun yanında verilenler dışındaki yazılımlar çalışmayacaktır. Kabloya bile zarar verebilirsiniz! Ayrıca donanım ve modullerinizde neler varsa hangi kablo olursa olsun farklı bir şey çıkmıyor. Belki VCP ve ODİS gibi profesyonel kablo ve cihazlarla olabilir.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;649489
Kablo klonsa muhtemelen kablonun yanında verilenler dışındaki yazılımlar çalışmayacaktır. Kabloya bile zarar verebilirsiniz! Ayrıca donanım ve modullerinizde neler varsa hangi kablo olursa olsun farklı bir şey çıkmıyor. Belki VCP ve ODİS gibi profesyonel kablo ve cihazlarla olabilir.

Bilgi için teşekkürler. Kabloyu 2. el satın aldığım için yanında herhangi bir cd göndermediler fakat kabloyu satan kişi 12.12 versiyon ile kodlama yaptığını söyledi. Fakat ben 12. 12 indirdiğim zaman kablo ile bağlanamadım. Sadece 15.7 program ile bağlanmayı başardım. windows 10 kullanıyorum 15.7 de bir açılıyor bir açılmıyor bir türlü sağlıklı bağlantıyı sağlayamadım. win 10 64 bit için vcds indirebileceğim link biliyorsanız paylaşabilir misiniz?

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
][/URL]

Eğer bilginiz var ise ''bilgisayarım win 10 64 bit yüklerken 2-3 ve 4. seçeneklerden hangilerini işaretleyerek yüklemeye devam etmem gerekiyor?''

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

3 hariç hepsi olması gerekiyor galiba. 12 versiyon kablo eski kasa yeti için uygun olur makyajlı için 15 gerekiyor çünkü yeni kasada ECU farkı var ve eski versiyonda yeni versiyon için gerekli bilgiler bulunmaz. Bilgisayarda virüs programı ve wi-fi kapalı olması gerekiyor belki W10 kaynaklı da olabilir.