škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klima kompresörü hatası ve İstanbul Yetkili Servis arayışı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Merhaba arkadaşlar,

Normalde Konya'da yaşıyorum. Konya Konmar Skoda servisi aracın kompresöründen olağan dışı ses geldiğini kabul etmedi. Bende çirkef bir servis oldukları için kendimi yormadım üstelemedim. İstanbul'a seyahat edeceğim için hem arızayı başka Yetkili Servise gösteririm hemde 15.000 bakımı müşteriyi anlayan bir servise yaptırırım dedim.

Salı günü akşama doğru İstanbul Anadolu yakası tarafında olacağım ve muhtemelen cumartesi gününe kadar İstanbul'da kalacağım. Bu süre zarfında 1.0tsi lerde olan kronik klima kompresörü uğultusu ve valf arızasını kabul eden Anadolu Yakasında hangi servisler var acaba. Sürem kısıtlı olduğu için bu işlemi yaptıran var ise ona göre o servisi tercih edeceğim.

Ümraniye Kayadibi
Ataşehir Erel
Maltepe Aykan

Belirtmiş olduğum servisler kalacağım yerlere yakın fakat Avrupa yakasında olmamak kaydıyla önerebileceğiniz servise de gitmeye çalışırım. Yeterki benim problemimi anlasın ve ivedi bi şekilde çözsün.

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Goztepe erya servis te yaptirdim ilk basta kabul etmedi sonra araci lifte kaldirip altinda video cekildi sonra kabul etti bir kac gun surdu degisimi ama

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı canasss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sayın hanifi klima kompresöründen gelen ses kesildimi? bende aracı geçen sene sıfır olarak aldım.yaz sıcağında klima açıkken kompresöründen aşırı ses geliyordu.servise götürdüm fabialarda bu ses hep var normal dediler.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yarın telefonla bir çok servisi arayıp ön bilgi almaya çalışacağım. Hem servis fiyatı hemde bu problem konusunda hem fikir olabileceğim bi yaklaşım olacak mı onu anlamaya çalışacağım.

Klima kompresöründen bariz ses geliyor. Uğultu halinde ve rahatsız edici. Bu işlemi İstanbul dan dönmeden çözebilirsem ne mutlu bana. Forum da bu sorunla uğraşan arkadaşımız doğuş oto yetkili servisinde çözdü diye hatırlıyorum ama bana uzak bi servisi kullanmıştı galiba.

Çevrimdışı Simply Clever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
15 bin bakimini Maltepe Aykan’da yaptirdim 2 hafta once. Kompresor sesinden rahatsiz oldugumu belirttim arac 2-3 gun serviste kaldi ama klima gazini degistirip teslim ettiler komprosorde sorun yok dediler.  Ses aynen devam ediyor ama kafama takmiyorum su an icin. Garanti bitmeden mutlaka degistirticem ama orasi kesin. Asil mesele su, Skoda bununla ilgili bir bulten yayinladi mi yayinlamadi mi bunu nereden teyit edebiliriz?

Not: Konu disi olarak, Maltepe Aykan’dan son derece memnunum, bundan sonraki bakimlarda da oraya giderim muhtemelen.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Simply Clever;640937
15 bin bakimini Maltepe Aykan’da yaptirdim 2 hafta once. Kompresor sesinden rahatsiz oldugumu belirttim arac 2-3 gun serviste kaldi ama klima gazini degistirip teslim ettiler komprosorde sorun yok dediler.  Ses aynen devam ediyor ama kafama takmiyorum su an icin. Garanti bitmeden mutlaka degistirticem ama orasi kesin. Asil mesele su, Skoda bununla ilgili bir bulten yayinladi mi yayinlamadi mi bunu nereden teyit edebiliriz?

Not: Konu disi olarak, Maltepe Aykan’dan son derece memnunum, bundan sonraki bakimlarda da oraya giderim muhtemelen.
Konu ses olunca servis ile anlaşmak gerçekten zor. Cidden ses var ve rahatsız edici bir uğultu. Yarın Ankara'da Efe yi ziyaret edeceğim konakladığım yere yakın olduğu için.

Ayrıca bakım ücreti ne aldılar. Son 400km kaldı 15k

« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2018, 00:15:24 Gönderen: hanifi »

Çevrimdışı Simply Clever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanifi;640938
Konu ses olunca servis ile anlaşmak gerçekten zor. Cidden ses var ve rahatsız edici bir uğultu. Yarın Ankara'da Efe yi ziyaret edeceğim konakladığım yere yakın olduğu için.

Ayrıca bakım ücreti ne aldılar. Son 400km kaldı 15k

Aynen oyle hocam, aslinda kullanilan kompresorde bir sorun varsa yayinlarsin bir bulten , tum servisleri bilgilendirir ve her aracta geregini yaparsin. Aslinda yabanci forumlari arastirmak lazim Almanya’da Skoda’nin tutumu ne acaba bu konuda... Bir de olayin su boyutu var, kompresorun degismesi icin on tampon, far, panjur vs. komple sokuluyor ki asil can sıkıcı durum da bu...

Bu arada bakima 820 TL odedim. Yag, yag filtresi, hava filtresi ve polen filtresi degisimi yapildi. Bakim fiyati cok yuksek ama servisin ilgi alakasindan memnun kaldim tavsiye ederim.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Emisyon skandalı gibi bir olay olması lazım ki firmalar devreye girsin. Yoksa idare ediyor mu hiç ses çıkarma modunda devam ediyorlar. Güzellikle ve pratik bi şekilde çözülsün diye uğraşıyorum. Bu seyahatimde çözüm alamazsam ilerleyen zamanda yüce oto doğuş oto nerelerle görüşmek gerekiyorsa uğraşacağım.

Servis fiyatına gelince heryerde hemen hemen aynı galiba 810-820 demek ki.
Alıntı yapılan: Simply Clever;640940
Aynen oyle hocam, aslinda kullanilan kompresorde bir sorun varsa yayinlarsin bir bulten , tum servisleri bilgilendirir ve her aracta geregini yaparsin. Aslinda yabanci forumlari arastirmak lazim Almanya’da Skoda’nin tutumu ne acaba bu konuda... Bir de olayin su boyutu var, kompresorun degismesi icin on tampon, far, panjur vs. komple sokuluyor ki asil can sıkıcı durum da bu...

Bu arada bakima 820 TL odedim. Yag, yag filtresi, hava filtresi ve polen filtresi degisimi yapildi. Bakim fiyati cok yuksek ama servisin ilgi alakasindan memnun kaldim tavsiye ederim.

Çevrimdışı Feridun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aykana goturun bakalim ne diyecekler. Ben 15000 bakima oraya goturdum ama hic memnun kalmadim bidaha gitmeyi dusunmuyorum. Kompresor sesine ne yapacaklar merak ediyorum acikcasi. Bir arkadas tekstilkent serviste degistirmisti kompresoru ama o da cok uzak kaliyor size.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bi kaç gündür Ankara'daydım. Bu sabah Efe, Aydoğanlar ve And bu servisleri aradım bakım fiyatı alayım ve müsaitlik durumu nedir diye.  820TL fiyat verdiler. Tek müsait olan servis Efe idi. Diğerleri haftaya gün veriyordu. Yakın olunca gittim önce klimayı dinlettim. Kompresorün ses yaptığına ikna oldular fakat değişim kararı verseler dahi parça İstanbul dan geleceği için ve ben yarın sabah itibariyle İstanbul a geçeceğim için süreç yarıda kaldı. Hazır müsaitlik durumu varken 15.000 bakımını yaptırdım. Öğle arası dahil 6 saat sonra aracımı teslim aldım. Faturaya baktığımızda 780tl ücret çıktı ve şaşırdım. İndirimli halinin de 40tl altında bi rakam ödedim.

Ama İstanbul da sırf klima için tekrar servise gideceğim.

Gelişmeleri yine buraya yazacağım.

« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2018, 18:53:14 Gönderen: hanifi »

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam selamlar,

Sorun aynı mı bilmiyorum, çok vaktim olmadığı için tüm başlığı detaylı okuyamadım. Ben daha önce ses sebebiyle kompresör değişimi yaptırdım. Başlık linki : http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=40302&page=4

Alıntı yapılan: hanifi;640965
Bi kaç gündür Ankara'daydım. Bu sabah Efe, Aydoğanlar ve And bu servisleri aradım bakım fiyatı alayım ve müsaitlik durumu nedir diye.  820TL fiyat verdiler. Tek müsait olan servis Efe idi. Diğerleri haftaya gün veriyordu. Yakın olunca gittim önce klimayı dinlettim. Kompresorün ses yaptığına ikna oldular fakat değişim kararı verseler dahi parça İstanbul dan geleceği için ve ben yarın sabah itibariyle İstanbul a geçeceğim için süreç yarıda kaldı. Hazır müsaitlik durumu varken 15.000 bakımını yaptırdım. Öğle arası dahil 6 saat sonra aracımı teslim aldım. Faturaya baktığımızda 780tl ücret çıktı ve şaşırdım. İndirimli halinin de 40tl altında bi rakam ödedim.

Ama İstanbul da sırf klima için tekrar servise gideceğim.

Gelişmeleri yine buraya yazacağım.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ismail91;640978
Hocam selamlar,

Sorun aynı mı bilmiyorum, çok vaktim olmadığı için tüm başlığı detaylı okuyamadım. Ben daha önce ses sebebiyle kompresör değişimi yaptırdım. Başlık linki : http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=40302&page=4
Merhaba İsmail Bey,  siz hangi serviste çözdünüz. Bahsettiğiniz konu linkinde yusuf bey erya da çözmüş. Erya benin şu an ki konumuna 5.5 km görünüyor. Orada yaptırsam acaba. Şu an Ümraniye deyim.

Çevrimdışı Feridun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadas tekstilkent de yaptirmis. Erya ya fena degil diyorlar siz bi tecrube edin olumlu sonuc alirsaniz bende oraya gotureyim :)