škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klima kompresörü hatası ve İstanbul Yetkili Servis arayışı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Merhaba Feridun Bey, az önce Kadıköy Erya'dan yarın sabah 9:30 için randevu aldım. Umarım olumlu bir süreç yaşarım. Yarın gün içerisinde içeriği paylaşırım

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sabah Kadıköy Erya yetkili servise gittim. Durumu izah ettim, araca bindik ve servis danışmanı sesi hemen algıladı. Sonra servis görevlisi arkadaş ile sesli video kaydı alındı ve araç kabulü yapıldı. Aracı değerlendirmeleri gerektiğini ve bu sebeple serviste kalması gerektiği söylediler.

Öğle saatlerinde üç farklı birimden ses ile ilgili onay aldıklarını, kompresör siparişi verdiklerini ve akşama doğru servise geleceğini ve yarında bi aksilik çıkmazsa aracımı teslim edeceklerini bildirdiler.

Kabul aşamasında gayet serin kanlı ve profesyonel bir servis olduğunu hissettirdi bana. Normalde daha önce bu tarz bi durumla karşılaşmalarına rağmen garantiden onay olur yada olmaz belki diye; ben üstelediğim halde değişim yaptıklarını söylemek istemediler. Daha önce tarih vererek servislerinde böyle bir operasyon gerçekleştirdiklerini, bu seride kompresörde kronik bi sorun olduğunu vs bahsettim. Ben forumda edindiğim bilgileri anlattıkça benim konuyu ne denli ciddi bi şekilde takip ettiğimi anladılar. Gayet iyi bir süreç geçti. Umarım yarın çok geç vakte kalmadan sorunsuz bir şekilde teslim alabilirim.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kusura bakmayın bi türlü yazamadım. Teslim ettiğim ertesi günü araba yıkanmış hazır bir şekilde saat 17:00 gibi teslim aldım. Değişim sadece kompresörde yapılmış. Birde değişim olduğu için yeni klima gazı basılmış ve klima temizliği yapılmış. İçinde çapak falan oluyormuş. Arabayı teslim aldığım da dünya varmış dedim. Gerçekten fena bi uğultu varmış.

Genel izlenimim olarak sanki tekrar ileride aynı uğultuyu yapacak gibi. İlk klimayı aktif hale getirirken uğultu oluyor ve hemen
normal devrine geldimi herşey sessiz. Toparlayacak olursam yeni kompresörü yaklaşık 1000km kadar kullandım hiç problem yok.

Servisin ilgi alakası çok iyi. Hizmette kaliteyi hissettim.
Alıntı yapılan: Feridun;641208
Son durum nedir Hanifi bey

Çevrimdışı sahin0669

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Bende klimadan gelen sesler ile ilgili servise götürdüm aracımı. 2 şikayetim vardı;

1-Arabayı ilk çalıştırdığımda klima kontrol ünitesinin oralardan gelen bulaşık makinesi çalışıyor gibi gelen ses,
2-klima çalışırken, özellikle soğumaya başladıktan sonra hareket halinde iken gelen ötme sesi. ses cırcır böceği sesine benziyor. bu ses bazen gelip bazen gelmiyordu.

Serviste garantiden 3 parça değişmiş. klima kompresörü,genleşme valfi ve hava kurutucu. şu anda her 2 seste yok. klima ise olağan çalışıyor. soğutma performansı ise güzel.

aracı verdiğimde ikame araç olarak rapid aldım 2017 model. 2.sırada yazdığım ötme sesi bu araçta da duydum ben hemde çok daha fazla ve sürekli idi. bu arada bu araç manuel klima idi 1.kademede daha çok duyuluyor 2.kademede ise bazen. 1.sırada tarif ettiğim ses bu araçta yoktu.

bazı arkadaşlarım benim araçta sesi duymuyordu. sıkıntı yok diyolardı. sonradan duydular. sanırım biraz dikkat edilince duyuluyor.

bu arada benim ilk skoda aracım. forumla bu vesileyle tanıştım. tecrübelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim. bende araçla yaşadığım tecrübeleri buradan paylaşırım.

iyi forumlar herkese.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu klima sesi nasıl bir ses? Sürekli ve belirgin mı?
Benim aracımda zaman zaman çok yuksek ve rahatsız edici ve en fazla 3 saniye süren bir ses geliyor. Sebebini bulamadık. Klima dan olabileceğini düşünüyoruz.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba hocam,

Aracı teslim aldıktan sonra o gün gece seyahat ederken cırcır böceği sesi gibi bi ses bende duydum. İlk iş sabah tekrar servise gideyim dedim yola çıktım fakat bi türlü ses tekrar çıkmadı. Vardım servise durumu söyledim kompresörü değiştiren usta ile biraz dolaştık ama yok ses çıkmıyor. Neyse bakalım dedim 1000km üzerinde klima açık yol yaptım yine ses yok. Umarım tekrar olmaz. Daha önce açılan konuda arkadaşın bahsettiği değişen malzemeleri söyledim ve tam olarak sizin değişen tüm malzemeleri bir bir teyit etti kompresörü değiştiren usta. Benim aracımda gerek olmadığını belirtti. Şu an için hiç bir problem yok şükür.

Bu cırcır böceği sesi o anlık bi durumdu herhalde diye düşünüp tekrar meydana gelmeyince kafa bulandırmamak adına bu durumdan bahsetmek istemedim.
Alıntı yapılan: sahin0669;641272
Merhaba,
Bende klimadan gelen sesler ile ilgili servise götürdüm aracımı. 2 şikayetim vardı;

1-Arabayı ilk çalıştırdığımda klima kontrol ünitesinin oralardan gelen bulaşık makinesi çalışıyor gibi gelen ses,
2-klima çalışırken, özellikle soğumaya başladıktan sonra hareket halinde iken gelen ötme sesi. ses cırcır böceği sesine benziyor. bu ses bazen gelip bazen gelmiyordu.

Serviste garantiden 3 parça değişmiş. klima kompresörü,genleşme valfi ve hava kurutucu. şu anda her 2 seste yok. klima ise olağan çalışıyor. soğutma performansı ise güzel.

aracı verdiğimde ikame araç olarak rapid aldım 2017 model. 2.sırada yazdığım ötme sesi bu araçta da duydum ben hemde çok daha fazla ve sürekli idi. bu arada bu araç manuel klima idi 1.kademede daha çok duyuluyor 2.kademede ise bazen. 1.sırada tarif ettiğim ses bu araçta yoktu.

bazı arkadaşlarım benim araçta sesi duymuyordu. sıkıntı yok diyolardı. sonradan duydular. sanırım biraz dikkat edilince duyuluyor.

bu arada benim ilk skoda aracım. forumla bu vesileyle tanıştım. tecrübelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim. bende araçla yaşadığım tecrübeleri buradan paylaşırım.

iyi forumlar herkese.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;641274
Benim aracımda zaman zaman çok yuksek ve rahatsız edici ve en fazla 3 saniye süren bir ses geliyor. Sebebini bulamadık. Klima dan olabileceğini düşünüyoruz.
Benim asıl tespitimdeki uğultu devamlı olarak vardı. Kompresor devreye girince uçak kalkacak gibi bi uğultu oluyordu. Ve 1. Seviyede çok iyi hissediliyordu. Az önce diğer yorumda bahsettiğim cırcır böceği sesi 1 kez başıma geldi sadece.

Çevrimdışı sahin0669

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;641274
Benim araçta belirgindi yalnız klima iyice soğuyunca daha iyi duyuluyordu. Nadirende olsa ses gelmediği oluyordu.

HUAWEI CRR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı sahin0669

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanifi;641275
Merhaba hocam,

Aracı teslim aldıktan sonra o gün gece seyahat ederken cırcır böceği sesi gibi bi ses bende duydum. İlk iş sabah tekrar servise gideyim dedim yola çıktım fakat bi türlü ses tekrar çıkmadı. Vardım servise durumu söyledim kompresörü değiştiren usta ile biraz dolaştık ama yok ses çıkmıyor. Neyse bakalım dedim 1000km üzerinde klima açık yol yaptım yine ses yok. Umarım tekrar olmaz. Daha önce açılan konuda arkadaşın bahsettiği değişen malzemeleri söyledim ve tam olarak sizin değişen tüm malzemeleri bir bir teyit etti kompresörü değiştiren usta. Benim aracımda gerek olmadığını belirtti. Şu an için hiç bir problem yok şükür.

Bu cırcır böceği sesi o anlık bi durumdu herhalde diye düşünüp tekrar meydana gelmeyince kafa bulandırmamak adına bu durumdan bahsetmek istemedim.

Hayırlı olsu güle güle bin. Bir sıkıntı olsa şimdiye kadar olurdu diye düşünüyorum. Binmeye devam et baktın geliyo götürür bırakırsın servise.

HUAWEI CRR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı okidoki

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yanlış alıntı yaptım ve bu mesajın silinmesini istiyorum. Mesaj silme seçeneği yok. Admin bi el atarsan iyi olur.
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2019, 01:58:27 Gönderen: okidoki »