škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracta rölanti sorunu ve çekiş düşüklüğü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tanner1973

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Görengöz;638649
Şuan arabanın sorunu motor ısınana kadar rölantinin dalgalanması ve arabanın anca yarım pedalda kendini ileri atması ile çiğ yakıt kokusu onun haricinde motorda ve  hızlanmada sorunum yok

arcın akü kutup başını sök senin araç beyinli bi sıfırlasın olmazsa adaptasyon yaptır

Çevrimdışı Görengöz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;638601
Ben de dürüst usta ise baskı-balatayı neden değiştiğini merak ettim? Ayrıca baskı-balatadan değişimi kaça mal oldu?[/QUOTE

debriyaj çok yukarda kavrama yapıyordu rampalarda da kayıyordu bazen stop ettirebiliyordum ayrıca araç bağırmasına rağmen hızlanmıyordu devir göstergesi 3 3500e vursa da km 20 anca oluyordu baskı balatayı sökerken videosunu çekmiş izletti balata bitmek üzere sökülen balatayı da gördüm neredeyse diş kalmamıştı ve kapkaraydı şimdi bu sorunlarım yok çekişi iyi maşallah ama dediğim diğer sorunları var ki zaten bu sorunlar ustaya götürmeden önce de vardı

Çevrimdışı Görengöz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mdgnn;638619
Aynı sorunu yaşadım hocam karbüratör ayarından dolayı yapıyormuş düzeldi ama gaz kelebeği vb. Hava yakıt ile ilgilgili yerleri kontrol et oralarda da bir problem olabilir ama ben karbüratör ayarı ile çözdüm

benim araç enjeksiyonlu  sorun enjektörler distribitör kapağı distiribitör  yada tevzi makarasından olabilir diyorlar

Çevrimdışı Görengöz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tanner1973;638651
arcın akü kutup başını sök senin araç beyinli bi sıfırlasın olmazsa adaptasyon yaptır

zaten bir kere söktüm teyp yüzünden akü boşalmıştı onu şarj ettirmek için
 beyinli olduğunu sanmıyorum beyinsizdir benimkisi :lol: ya da ben yerini bilmiyorumdur:o

Çevrimdışı tanner1973

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Görengöz;638682
zaten bir kere söktüm teyp yüzünden akü boşalmıştı onu şarj ettirmek için
 beyinli olduğunu sanmıyorum beyinsizdir benimkisi :lol: ya da ben yerini bilmiyorumdur:o

hocam 1,6 mpi motorlarda benim bildiğim beyin var:)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rolanti sorunu ile çekişi düşüklüğünü bir biri ile ilişkili anladım. En azından biri çözülmüş.

Çevrimdışı Görengöz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;638705
Rolanti sorunu ile çekişi düşüklüğünü bir biri ile ilişkili anladım. En azından biri çözülmüş.

zaten ikisi de ayrı problemlerdi rölanti sorunu araç ısınana kadar oluyor araç ısınınca sorun kalmıyordu ama çekiş düşüklüğü der daim devam ediyordu yani ikisi farklı problemlerdi

Çevrimdışı Görengöz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tanner1973;637915
düzeltiyorum EGSOZ MANİFOLD MUHAFAZA SACI SKODA FAVORIT

buda link:https://www.otoaslanlar.com/index.asp?modul=urundetay&UrunId=632

bu parça arabada mevcut fakat hortumu bulamadım hangi sanayide bulabilirim anadolu yakasında

Çevrimdışı tanner1973

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Görengöz;640598
bu parça arabada mevcut fakat hortumu bulamadım hangi sanayide bulabilirim anadolu yakasında

hocam sanayii de hortum satanlar var onlarda sorarsan sipral hortum ısıya dayanıklı ben ANKARA da olduğumdan bilemiycem

Çevrimdışı Görengöz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tanner1973;640601
hocam sanayii de hortum satanlar var onlarda sorarsan sipral hortum ısıya dayanıklı ben ANKARA da olduğumdan bilemiycem

eyvallah

Çevrimdışı Görengöz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar geçen hafta cumartesi günü aracımı sonunda sanayiye götürebildim.Ustaya aracın sıkıntılarını anlattım usta hemen bogaz kelebeğini söktü temizledi hava hortumlarının içini temizledi( bu arada zift gibi pislik çıktı) ve aracı çalıştırmamı söyledi çalıştırdığımda aracın devir ibresi 900e sabitlendi rölanti dalgalanması bir anda yok oldu sonra döndü ve dedi ki boğaz kelebeğine 50 lira sıkışmış ondan böyle nazlı çalışıyor dedi :)
Şaka bir yana şuan performans olarak hakkını veriyor artık aracı stop etmesin diye ısıtmak için beklemeye gerek kalmadı benim gibi sorunu olanlar varsa sıkıntıyı aramaya önce boğaz kelebeğinden başlasın.