škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bugün aracınız için ne yaptınız?

miyop · 477 · 134839

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sigorta panosuna kamera montajı yapacak olan için fuse tap aparatı kullanarak montaj görünümü. Sigortaları takarken öndeki aracın kendi sigortası olması gerekiyor, kablonun hizasındaki harici sigorta olacak.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç skoda değil ama otomatik cam kaldırma modülü montajı yaptım. https://www.youtube.com/watch?v=583D3aVUiN4
« Son Düzenleme: 26 Mart 2019, 23:22:18 Gönderen: mşah »

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Seçim için ön ve arka sileceklere birileri tarafından takılmış onlarca el ilanını alıp bakmadan çöpe attım... :@

Çevrimdışı huseyin.cesmeci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Taşıt.com adresinden ozon ile dezenfeksiyon satın aldım 19 TL ye onu yaptırdım çok memnun kaldım bilginiz olsun

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Biyologmali

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende bugün değil ama geçenlerde havuz paspas aldım. Ne kadar rahatmış öyle. Ha bir de yeni silecekler aldım ama daha takmadım malum doğuda hala kar yağıyor havaların biraz daha ısınmasını bekliyorum.

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün değil ama haftasonu aracı muayeneye götürdüm. Herşeyim tamdı. Çalışmayan bir aksamı yoktu. Sadece arka sileceğin kapağı kırıktı dolayısıyla memesi de yoktu. Cama su attırdığımda arkamdan gelen arabanın ön camına atıyordu :)) Zaman zaman uzunlarını yakıp gidenlere karşı 'uzunsavar' olarak zevkle kullanmaktaydım ancak muayeneye gideceğim için ümraniye oto sanayide skoda yedek parçaları satan bir yerde satıcının 25 tl ye orijinal olduğunu söylediği meme ve kapak taktırdım. Yan sanayisi 15 tl idi. Neyse herşeyim tam çalışmayan bir aksamım olmadan şile muayene istasyonuna gittim. Eksoz muayenesini tamamladıktan ve benim sıra numaram panoda yandıktan ve kanal önüne geldikten sonra şeytan dürttü aydınlatmaları birdaha kontrol edeyim dedim. Uzun, kısa, sis derken herşeyin tam olarak çalıştığını gördüm ve aracı teknisyene teslim ettim. Kanalın arka tarafına geçtim ve oradaki ufak camdan içeri baktığımda birde ne göreyim... Sağ far yanmıyor :D şaka gibi ama böyle işte.. Neyse önümdeki aracın çıkması için kepenk açıldı ve ben içeri 2-3 adım atarak teknisyene seslendim...
-Hocam... farmı yanmıyor?
teknisyen evet dedi..
-ya şimdi bakıp sana teslim ettim yanıyordu dedim.
o da sıkıntı yok dışarı çıkın dedi.
Mecburen çıktım kepenk kapandı ben boncuk boncuk ter döktüm çünkü birdaha git gel uğraşmaca istemiyordum ve kimsenin sevemeyeceği gibi bende sevmiyorum ki birde o içeriyi dikizlediğim camdan ne göreyim. Muayene pulunu plakaya yapıştırdı :D aracıda çıkarttı ve araçta hiç bir problem yok güle güle kazasız belasız sürün gidin dedi :)) Rapora baktığımda ise hafif kusur yazılmış ve sis farları görevini yerine getirmiyor olarak yazılmış. Sağolsun far kestiği için bırakmadı geçirdi :) Ancak farımın kesmesine cidden üzüldüm piyasadaki en pahalı ampullerden biriydi :(

Araç eşimin üzerine ve 2-3 hafta içerisinde bebek beklemekteyiz. Eşim de muayenede yanımdaydı muayeneden sonra Şile'de hava alırız diye düşünmüştük. Sanırım eşimin hamile oluşu teknisyenin aracı bırakmadan geçirmesinde etkili oldu :)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Demir tozu temizligi, pasta ve cila işlemini yaptim. Yaza haziriz

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
3. yıl, 45k km bakımı, araç 23k km de iken yapıldı.

Standart bakım için, iki ay önce değiştirdiğim polen filtresi hariç, 3. yılda değişmesi gereken fren hidroliği dahil, 960 TL ödendi.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION]

Bakım yetkili serviste mi, özel serviste mi yapıldı?

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7795]Toygar[/MENTION]
Daha öncekiler gibi, bu da Erya' da yapıldı.
Standart yıllık bakım olarak 1000 TL + 180 TL fren hidroliği liste fiyatları var şu anda..
Liste fiyatına, bütün kalemlerde %15 indirim uyguladılar.
İlave olarak, bende polen filtresi minha edildi.
İndirimle beraber, geçen sene ile aynı seviyeye geliyor fiyatlar.
Yağ, filtre, vb. malzeme fiyatları, piyasa x 2 mertebesinde, orası da ayrı :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION]

Hayırlısı olsun ama hidrolik yağı çok erken değişmiş, benim neredeyse 6 yıl ve 50k oldu daha değiştirmedim, değişim gerekçesi yoğun kullanımdan dolayı hidrolik içerisine zamanla soğuk sıcak etkisinden dolayı su birikir ve hidroliği bozar, bunun kontrolünü yapan cihazlar var yıl ile sınırlamak yanlış bence, Ben Aliexpress'ten cihaz aldım ve kontrol ettiğimde her hangi bir sıkıntı gözükmüyor ama eski aracın hidroliği bozulmuş ama kaç yıldır değişmemiş Allah bilir, resimde sağda içinde%4 aşan oranında su birikmiş soldaki yeni hidrolik.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]
hidrolik sıvısını bozan temel faktör ısıdır. Frenleri yoğun kullanılmayan bir araçta, yağın mekanik özellikleri de fazlaca bozulmaz.

bunun dışında, zamana bağlı bir bozulma olup olmadığından emin olamadığımdan, kitapta yazan uyarıyı dikkate aldım.

Kullanma kılavuzunda, ilk degisim icin 3 yıl, sonrakiler icin, 2 yıl uyarısı var.

Çevrimdışı OtoAyar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • https://www.otoayar.com
Bugün aracım için güzel bir pasta jila yaptım. Jantları krom kaplattırdım. Birde film çektirdim. Mekanik olarak ise fren diskleri ve balata değişimlerini yaptım.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bakıma az kaldı malzemeleri aldık hazırda bulunsun. 1,4 TSİ. Filtre seti 190 tl, Buji 275 tl, Yağ 145 tl.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: mşah;650325
Bakıma az kaldı malzemeleri aldık hazırda bulunsun. 1,4 TSİ. Filtre seti 190 tl, Buji 275 tl, Yağ 145 tl.

30 binlik bakımı özelde 2 gün önce yaptım,komple filtre seti ( hava/yağ/polen/mazot) 190 tl / 5 lt, 5 30 castrol edge magnetec. 260 tl ,işçilik 150 tl Toplam maliyet 600 tl