škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bugün aracınız için ne yaptınız?

miyop · 477 · 134720

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION] üstat elinize sağlık çok şık duruyor :)

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Bugün, aracın pandizotunu iptal ettim.

Bisiklet gibi yükseklliği fazla olan eşyaları daha rahat taşıyabilmek için, her seferinde çıkartıp takmak ve kendisine bir yer ayırmak gereken pandizotu, tamamen ortadan kaldırdım.

Yerine, bagaj filesi ve örtüden oluşan bir kombinasyon ile, bagaj bölümünün üzerini kapattım. Aslında buraya  hiçbirşey koymamak da mümkündü; ancak, güvenlik ve görsellik gibi sebeplerle, örtülü olması daha uygun geldi.

Öncelikle bir bagaj filesi edindim.

Eski pandizotu taşıyan yanlardaki raflara, dübelsiz montaj vidaları ile, beşer adet köşe bağlantı elemanını monte ettim.

Bagaj filesinin kancalarını bu elemanlardaki vida deliklerine takarak, fileyi (eski pandizotun seviyesinde) gererek, sabitledim.

Dekatlon mağazasında keşfettiğim, bir tarafı tekstil, diğer tarafı elastik membrandan oluşan terleme bandından, bir örtü yaptım.

Örtüyü filenin üzerine sererek işlemi tamamladım.

Gelelim fotoğraflara,

Pandizotun ön ve arkadan görünüşü:

Bagaj filesinin örtüsüz olarak görünüşü:

Kanca detayları:

Kumaş ve örtü detayları:

Herkese mutlu bayramlar :syg2:

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abimin opel astrasina Far temizligi yaptim. İlk denememdi. 1200, 2000, 3000 lik zimpara ve sivi pasta makina ile son vurus.

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kerem abi eline sağlık görüntü pandizot kadar olmasa da işlevsellik bakımından bu şekilde işine daha çok yarayacağını düşünerek güle güle kullan, beğendim mantıklı.. Bisiklet, taşıma askısı ile bagaj dışında taşındığında ayrı bir havası oluyor. Hani nebileyim binmiş suv'una o yer senin bu yer benim gezerim dolaşırım hayat bana güzel der gibi bir izlenim oluşuyor bende :)

[MENTION=69]mdindas[/MENTION] ellerine sağlık nekadar berraklaşmış farlar

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION] ellerinize sağlık, bende subaru xvlerdeki gibi rulo sistem yapmak istiyorum ileride, şuan çok şart değil ama belki ileride.

Bende 2 adet 20''lik katlanır bisiklet var. Pandizot olmasına rağmen milimetrik olarak ikisi aynı anda bagaja katlı halde sığıyor. (bagaj bir alt seviyede iken)

Stepneyi çıkarıp alt seviyeye almak işime bayramda baya yaradı, özellikle tatilde bagajı ciddi anlamda doldurdum, yetinin bagayı yetermi yetmezmi derken ciddi anlamda memnun kaldım.
 [MENTION=69]mdindas[/MENTION] ellerinize sağlık araba gençleşmiş.

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yetinin bagaj hacmi inanılmaz. Bir de arka koltukların yatırılması veya çıkarılması durumunda araç resmen kamyon gibi oluyor :) Bir yakınımızın taşınma işi vardı aracın içine sığdırdıklarımıza ben bile inanamamıştım öyle böyle değil cidden :)
Hatta öyle ki her paket - halı götürdüğümde yenisini almak için geri geldim evdekilerde hala mı sığıyor? halamı yer var? diye şaşkınlıklarını hem sözle, hem de yüzlerinde ifade etmişlerdi.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=17282]Umut Yeti[/MENTION]
Arka tampona monte edilen orjinal askı, gayet kullanışlı.. ama fiyatı hiç makul değil.
Kapağa sabitlenen askıları ise, bagaja erişmeyi zorlaştırdıklarından ötürü, pek kullanışlı bulamadım.
[MENTION=16667]Batistuta[/MENTION]
Daha önceleri, stor türü bagaj örtülerinden ben de aradım. Türkiye' de, Yeti için üretilmiş hazır bir ürün bulamadım. Butik olarak çalışan bir yer bulunarak, ürettirilebilinir belki, ama zaman meselesi.. Aliexpres te de bir satıcısı var. Ancak, o boyutta bir nesne, nasıl ve kaça gelir, emin olamayıp, sipariş etmekten vaz geçmiştim.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün, aracı karartma operasyonun, sondan bir önceki adımını tamamladım.

Gri renkli ayna kapaklarını, siyah olanlar ile değiştirdim.

Öncesi ve sonrasının fotoğraflarını, forumdaki toplam fotoğraf adedi kısıtlaması nedeniyle, burada yayınlayamıyorum:

https://photos.app.goo.gl/1TwxB9TAb34e5LDQ8

İşlem, eğitim videoları başlığındaki mesajımda anlatıldığı gibi yapılıyor. Ayrıca, gelen parçaların içinden çıkan kitapçıkta da, bir anlatım mevcut. Kapağı tutan tırnaklar, ayna kasasından kurtarıldıktan sonra, aşağıdan nazikçe itildiğinde, kapak kolayca çıkıyor.

Parça fiyatı, 480 TL. %20 parça indirimi halen devam ediyor. Ancak, Temmuz ayına göre, fiyatlarda %20 bindirim yapılmış.

Not: çıkan gri ayna kapaklarını, uygun fiyat ile, bir ihtiyacı olana verebilirim. Hasarsız, çiziksiz, sıfır kondisyondadırlar.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@miyop

Kırmızı ile siyahın kontrastı harika olmuş :ok:

Siyah ayna kapağını bir ara bendeniz de düşünmüştüm (aracım beyaz; ancak BJK'lı değilim :D). Fiyata da iyi bindirmişler valla.. Ayna kapaklarını folyo ile kaplatmanın daha düşük maliyetli bir seçenek olabileceğini düşünüyorum. Güle güle kullanın...

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7795]Toygar[/MENTION]

Siyah ile beyazın kontrastı da çok güzel olur bence.. varsın, BJK lı desinler :)

Tavan rengi ile uyum tutturmak için ben folyo tercih etmedim, ama aynanın münferiden siyah olacağı bir seçenekte, pekâlâ folyo da kullanılabilir.

Fiyatı, ürünün ederinin üzerinde maalesef. Kalıcı olacağını düşünerek yaptığım için sineye çektim, içlerindeki “made in germany” baskısı ile kendimi teselli ettim :)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şubat ayı sonundan beri açık olan lastik basınç uyarı sistemi (TPMS) nihayet işe yaradı. Dün araba tam dolu latikleri gözle kontrol etmeden hareket edince, yükten olabileceği düşüncesi ile (çünkü arka koltukta ikisi 90 üzeri biri normal bir de 18 kilo olan kucaklarında çocuk vardı) arabanın arkadaki dengesizliği dikkatimi çekti. Bir buçuk iki km sürmüştüm ki lastik basınç uyarı ışığı yandı. Gideceğim yere varınca aliden aldığım dijital basınç ölçerle ölçtüm arka sol 20 psi diğerleri 30 psi çıktı. En azından çok gecikmeden abs sistemi uyarıyı yakalamış oldu. En yakın istasyonda tüm lastikleri 32 psi a tamamladım. Gerçi daha önce de hepsine 32 psi basmıştım. Bendeki cihaz 30 psi ölçtü, istasyonlardaki hava ölçümleri iyi kalibre edilmemiş, belki bendeki cihaz da doğru değil, doğru bir cihazla karşılaştırmak lazım.

Lastiklerin havalarını tamamlayınca tekrar vcds.exe ile re(SET) ledim. Artık re(SET) düğmesini montajlamak gerekecek.

Alıntı yapılan: rsimsek;633793
Bugün kaynakta belirtildiği üzere ABS üzerinden dolaylı lastik basınç kontrol sistemi(TPMS)'ni aktifleştirdim. Bakalım hava azalmasında ışık yanacak mı? Artık kontağı ilk açtığımda göstergede lastik uyarı ışığı da kısa bir süre yanıp sonra sönüyor. Yazılımdan mevcut hali SET ettiğimde alttaki gibi bir uyarı ile işlem tamamlandı;

Google Translate/tercümesi;

Bu arada kaynakta belirtildiği üzere CAN Gateway kısmında TPMS ile ilgili bir seçenek PQ35 platformunda yoktu. Onun yerine 17.Instr.->Long coding de Bayt 2->Bit 0 işaretlendi.

Söylendiği gibi 09.Cent.Elect. Long coding -> Bayt 8-> Bit 7'deki işaret (TPMS-PR-7K3/7K4/7K5-kablosuz teker içi basınç ölçer) kaldırılıp iptal edildi.

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;641478
Bugün, 10 küsür günlük bekleyişim sona erdi.

Aşağıdaki arkadaşlar, taa Çekyalardan yola çıkıp, teşrif buyurdular.

superskoda.com şiparişim olan,
- b sütunu kaplamaları,
- bagaj eşik çıtası,
- ve kolçak kılıfı
güzel bir ambalajla ve sağlam bir maliyetle, tarafıma ulaştılar.

ilk iki kalemin montajlarını, birkaç gün içerisinde tamamlamayı düşünüyorum. İlgilisine, biraz ön bilgi geçeyim..

B sütunu kaplamaları, ince ve esnek malzemeden üretilmişler. Korktuğum gibi, kaba bir duruşları olmayacak. Buna sevindim. Kesimleri de sorunsuz, ölçüleri uygun. Naylon filmle kaplı olarak geliyorlar, herhangi bir çizikleri ve vurukları yok. Ambalaj, EU standartlarında.

Kolçak kılıfı, kolçak kalıbına tam uygun olarak üretilmiş. Güzel bir şekilde yerine yerlleşti. Malzeme ve işçilik kalitesi olarak, halen kullandığım otomstore kılıfları ile aynı karatta   değil, ama onlarla güzel uyum sergiliyor. Adeta takım oldular.

Eşik çııtası, kaliteli plastikten üretilmiş. Esnek ve çok kalın olmayan bir malzemesi var. Amacına uygun. Benim gibi, kromajlı malzeme tercih etmiyor ve eşiğin üzerini tamamen kapatan bir çıta arıyorsanız, alınabilir.

Merhaba  Kolcak kılıfını nereden yaptırdınız ? ben Ankaradayım benimde kolcak kısmı  soyuldu

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kışlık lastik setinin jantları hazırlandı.

https://photos.app.goo.gl/enocJxjmyYYydqx37

İkinci el olarak aldığım, çelik sacdan imal orjinal Yeti jantları, temizlendi ve boyandı.

Artık nallar tamam, geriye kaldı bir at..

http://www.skodaturkey.com/showpost.php?p=640539&postcount=288

[MENTION=14419]a_beyda_06[/MENTION]

Alıntıladığınız mesajımda, superskoda.com sitesinden aldığımı belirtmiştim.

Bu adreste, Suberb II için kolçak kılıfı da satılıyor. Fiyatlar biraz yüksek, teslimat süresi iki haftayı bulabiliyor, ancak, ürünler sorunsuz.

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen seneki dolu mağdurlarından biri olarak kasırga haberlerinden etkilendim ve aracı cumartesi akşamı ispark'ın katlı otoparkına koydum. Henüz alma fırsatım olmamıştı bu sabah arabayı alıp 48 tl para ödedim :) sabah sabah iyi geldi :D

Bu arada arkadaşlar daha önce bahsettiğim gibi marketlerin ürün ve indirimlerini takip eden biri olarak kendi hoşuma giden ve sizlerinde faydalanabilmesi (takip edemeyenler) için  buradan bazı ürünlerin haberini vereceğimi söylemiştim.. Kiminizin ihtiyacı olabilir diye yazma gereği duydum 5 ekim cuma günü itibari ile bim'e balıkçı yağmurluk geliyor tabiki henüz satışa sunulmadığı için görme fırsatım olmadı ancak ince naylonumsu birşeyse yani brandamsı gibiyse alıp bagaja koyma niyetindeyim ki fiyatı da 14.90tl ne olur ne olmaz önümüz kış yağışlı havada lastik patlar birşey olur eğilip bükülüp sürünürken hem üstümüz başımız batmasın hem de arabada bulunsun diye almayı düşünüyorum. ilginizi çekerse sizde bakın derim.
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2018, 09:50:35 Gönderen: Umut Yeti »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com