škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2017 Fabia3 ön koltuk altı çekmecelerine,

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı furkankartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.furkankartal.com.tr
Bir süredir Altur Oto Yedek Parça ve Aksesuar bölümünden Olcay Bey ile e-posta üzerinden yazışıyoruz. Bazı aksesuarlar ile beraber çekmecelerinde fiyatlarını sormuştum.

Aksesuarların fiyatları ile ilgili bilgi verirken çekmeceleri es geçmişler. Sonra hatırlatmak için tekrar yazdım, yanıtlamadılar. En son dün tekrar yazdığımda stoklarında olmadığını söylemişler.

Bu sabah birazda sitem ederek, bana stok bilgisi değil. Fiyat ve ne kadar sürede temin edebilecekleri ile ilgili bilgi vermesini istediğimde, şasi numaramdan yolcu koltuğu kontrol ettiğini ve aracıma çekmecenin uyumlu olmadığını iletmiş ve aşağıdaki ekran görüntüsünü iletmiş.

Araçtaki sürücü koltuğunun altında kocaman bi alan var tahminim çekmece için. Kontrollerini sadece yolcu koltuğunda yaptığı için yanılabileceğini öngörerek aynı kontrolü tekrar yapmasını istediğimde, aynı durumun sürücü koltuğu içinde geçerli olduğunu çekmecelerin aracımla uyumsuz olduğunu söyledi. Çok mantıksız geldi, bu araç için üretilen bir aksesuar nasıl olur aracımla uyumsuz olur anlam veremedim.

Zaten fazlasıyla zoraki konuşuyorlar. Altur Oto'nun 2. midemi bulandırışı bu. Artık diğer bayilerle iletişime geçme vaktim gelmiştir.

Bu arada fiyat olarak çekmece için 77 TL
Resimdeki 4 numara şemsiye tutucu 75 TL (Almanya Sipariş, 1 Ay)

gibi fiyat vermiş.
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2017, 12:29:29 Gönderen: furkankartal »

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: furkankartal;624259

Bu arada fiyat olarak çekmece için 77 TL
Resimdeki 4 numara şemsiye tutucu 75 TL (Almanya Sipariş, 1 Ay)

gibi fiyat vermiş.

Şemsiye tutucu da mı yok hocam araçlarda artık?

Çevrimdışı Simply Clever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aslında 2017 araçlara bu parçanın ücretsiz tedarik edilmesi lazım bence. 2015 ve 2016 model Fabia'larda varken aynı Fabia'nın 2017'sinde neden yok anlayan varsa açıklasın lütfen...

Ben aracımı almadan önce bayide teşhir aracını incelemiş ve bu çekmecelerin 2017 modellerde olmadığı görmüştüm. Neden olmadığına dair bir bilgi edinemedim tabi...

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bakalım Skoda merkeze mail attım, ne dönüş yapacaklar. katalogda şemsiye kısmının olduğu yerde opsiyn demiyor. o da yok bende.

Çevrimdışı furkankartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;624265
Şemsiye tutucu da mı yok hocam araçlarda artık?

Şemsiye tutucu ve şemsiye benim araçta geldi, ama ayrı olarak sattıklarına göre ya yedek olarak satıyorlardır, kırılma bozulma vs. için yada olmayan modellerde vardır.

Alıntı yapılan: irfun4ever;624267
Burada bir parça var, uygun diyor sorun cıkar mı acaba? http://www.superskoda.com/Skoda/FABIA-III/Fabia-III-under-the-front-seat-storage-box-original-Skoda-LEFT

Evet tam olarak bu ama sağ ve sol olarak ayrı ayrı satılıyor benim anladığım.

Alıntı yapılan: Simply Clever;624281
Aslında 2017 araçlara bu parçanın ücretsiz tedarik edilmesi lazım bence. 2015 ve 2016 model Fabia'larda varken aynı Fabia'nın 2017'sinde neden yok anlayan varsa açıklasın lütfen...

Ben aracımı almadan önce bayide teşhir aracını incelemiş ve bu çekmecelerin 2017 modellerde olmadığı görmüştüm. Neden olmadığına dair bir bilgi edinemedim tabi...

Evet şahsen çok saçma buluyorum ben. Bu ya bayi tarafından yapılıyor ki bunu en iyi Yüce Oto'dan ve yurtdışından öğrenilebilir. En kötü ihtimalle artık Simple Clever kafasında değiller..

Alıntı yapılan: irfun4ever;624283
bakalım Skoda merkeze mail attım, ne dönüş yapacaklar. katalogda şemsiye kısmının olduğu yerde opsiyn demiyor. o da yok bende.

Şemsiye yeri ile içerisinde şemsiye gelmedimi ?

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: furkankartal;624285
Şemsiye tutucu ve şemsiye benim araçta geldi, ama ayrı olarak sattıklarına göre ya yedek olarak satıyorlardır, kırılma bozulma vs. için yada olmayan modellerde vardır.

Evet tam olarak bu ama sağ ve sol olarak ayrı ayrı satılıyor benim anladığım.

Evet şahsen çok saçma buluyorum ben. Bu ya bayi tarafından yapılıyor ki bunu en iyi Yüce Oto'dan ve yurtdışından öğrenilebilir. En kötü ihtimalle artık Simple Clever kafasında değiller..

Şemsiye yeri ile içerisinde şemsiye gelmedimi ?

bende şemsiye geldi ama aracın bagajında sağda, ön yolcu koltugunu elle yokladım bomboştu tekrar bi bakacam.

Çevrimdışı Simply Clever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim arabada da şemsiye bagajdaydı. Merkeze mail atarak neden 2017 modellerde çekmece olmadığını soracağım ben de.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;624286
bende şemsiye geldi ama aracın bagajında sağda, ön yolcu koltugunu elle yokladım bomboştu tekrar bi bakacam.

Alıntı yapılan: Simply Clever;624287
Benim arabada da şemsiye bagajdaydı. Merkeze mail atarak neden 2017 modellerde çekmece olmadığını soracağım ben de.

Skoda böyle bir şey yaptıysa cidden saçmalamış. Simply Clever diye yola çıkıp bu duruma getirmesi ayıp olmuş.

Ben aracı geçen Aralık'ta aldım. Şemsiyelik ve şemsiye vardı. Yağmurda vs. araçtan ıslanmadan çıkmak için ideal oluyordu. Çok hoşuma gitmişti.

Öteki türlü bagajda olması anlamsız olmuş.

Şimdi Skoda Çekya'da siteden de kontrol ettim, koltuk altı çekmeceyi iptal etmişler. Ancak şemsiyelik duruyor.

Tereddütü olan arkadaşlar ön yolcu koltuğunu en arkaya kadar çekin. Biraz geride şemsiyelik.
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2017, 16:52:40 Gönderen: Bilgic »

Çevrimdışı furkankartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar az önce Yüce Oto'dan gelen e-postayı direkt olarak paylaşıyorum

Alıntı
Sayın Furkan Kartal;

Öncelikle markamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Bildiriminiz ile ilgili gerekli kontroller yapılmış olup 22. Hafta itibariyle üretilmiş olan Fabia modellerimizde, sürücü koltuğu altında bulunan saklama gözü iptal edilmiştir.
Bu bilgi doğrultusunda *** şasi numaralı aracınız 25. Hafta itibariyle üretildiğinden aracınızda saklama gözü bulunmamaktadır.

Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.

Saygılarımızla,
Yüce Auto A.Ş.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: furkankartal;624293
Arkadaşlar az önce Yüce Oto'dan gelen e-postayı direkt olarak paylaşıyorum

Bence yanlış yapmışlar. Fabia ve Skoda'da en sevdiğim şeylerden birisi bir çok saklama gözü vs. olmasıydı. Bir tanesi eksilmiş bile.

Öteki yandan maliyetleri düşürmek için yapmış olabilirler. Çekya'da araçlara kur zammı yansıtılmadı çünkü. Dolar ve Euro Çek Korunası'na karşı değerlendi, ancak fiyatları oynatmadılar.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
karambole bir şey sorayım ben de. 2015 fabia'mda iki koltuk altında da kapaklı göz var ama içlerinde şemsiye koyulacak gibi bir çukur ve halı kaplama var. şimdi bunlar şemsiyelik mi yoksa saklama gözü mü?

çünkü abimin golf'ünde çekmece şeklinde bir saklama gözü var ve içi dümdüz. bu sebepten kafam karıştı.

Çevrimdışı furkankartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;624303
karambole bir şey sorayım ben de. 2015 fabia'mda iki koltuk altında da kapaklı göz var ama içlerinde şemsiye koyulacak gibi bir çukur ve halı kaplama var. şimdi bunlar şemsiyelik mi yoksa saklama gözü mü?

çünkü abimin golf'ünde çekmece şeklinde bir saklama gözü var ve içi dümdüz. bu sebepten kafam karıştı.

Foto koyarsan daha iyi olur sanki hocam..

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı furkankartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle