škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

3 aylık arabama değişim talep etmem

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mmttrk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;623671
Fotoğraflara göre sağ çamurlukta içe göçme var 3-4 mm. Çamurluk 3-4 mm dışarı doğru gelse hem farla sıfırlanacak, hem de çamurluk kaput arasındaki boşluk iki tarafta da eşit olacak gibi.

Ancak bu neden oldu orası daha ilginç? Acaba aracınızı dışarı park ettiğiniz noktada birisi geri geri gelirken filan dayanmış olabilir mi?

Dışardan herhangi bir temasa dair en ufak bir emare yok, şayet ben aldıktan sonra bir sürtmek veya zorlama olsa boyada ya da daha geniş ölçüde belli olacak düzeyde çamurlukta yıpranma olur hadi diyelim yıpranma olmadan birisinin yaslanması ile oldu şeklinde optimist davransak far kaput ve çamurluğun aynı stabillikte bu denli narin olması normal mi sizce?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bagaj kaputundaki boya dokulmesi kendiliginden degil darbeden. Bendede var onlardan kapali garajda tavan yuksekligini hic hesap etmeden acmistim bir iki kere tavana carpti tamda bu bolgeler temas ediyor. Kaputtaki farklilikta mutlaka biri ya yaslandi veya parkta biri tamponuyla azcik kanirtti. Bu durumda illa iz olacak diye bisey yok. Ne vurmalar oluyorda bisey olmuyor. Servis te en kotu icerden biraz asilir yerine gelir, kaporta uzmanimiz. Gerekli ayarlamayi yapti der.
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2017, 22:26:36 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı mmttrk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;623691
Bagaj kaputundaki boya dokulmesi kendiliginden degil darbeden. Bendede var onlardan kapali garajda tavan yuksekligini hic hesap etmeden acmistim bir iki kere tavana carpti tamda bu bolgeler temas ediyor. Kaputtaki farklilikta mutlaka biri ya yaslandi veya parkta biri tamponuyla azcik kanirtti. Bu durumda illa iz olacak diye bisey yok. Ne vurmalar oluyorda bisey olmuyor. Servis te en kotu icerden biraz asilir yerine gelir, kaporta uzmanimiz. Gerekli ayarlamayi yapti der.

Tabi söyledikleriniz ihtimal dahilinde ben pek bu fikre pek inanmasamda, kafam karışık alacağım cevap bir yol haritası çizecektir.

Çevrimdışı ecz.taha

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı teslim aldığınızda "Aracı kontrol ettim hasarsız teslim aldım" gibisinden bir kağıda imza attınız mı?

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;623691

Ben yazacaktım, siz yazmışsınız. Bagaj kapağı tavana veya yangın tertibatına rahatlıkla çarpabiliyor. Spoiler takıp derdinden kurtulabilirsiniz. Plastik malzeme gerektiğinde boyanır veya değiştirilebilir.

Alıntı yapılan: mmttrk;623702
Tabi söyledikleriniz ihtimal dahilinde ben pek bu fikre pek inanmasamda, kafam karışık alacağım cevap bir yol haritası çizecektir.

Şaseye kadar inecek bir üretim hatası yok ise pek umutlanmamak lazım. Bu olsa bile tespit edip söyleyecek adam akıllı servislerimiz yok malesef. Kutu motor takılmaya kadar gidilen ama değişim veya iade yapılmayan araçlar gördük ne yazık ki. Mahkeme yoluna gitseniz muhtemelen kazanırsınız fakat yorucu bir süreç olur.

Geçmiş olsun.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mmttrk;623681
Dışardan herhangi bir temasa dair en ufak bir emare yok, şayet ben aldıktan sonra bir sürtmek veya zorlama olsa boyada ya da daha geniş ölçüde belli olacak düzeyde çamurlukta yıpranma olur hadi diyelim yıpranma olmadan birisinin yaslanması ile oldu şeklinde optimist davransak far kaput ve çamurluğun aynı stabillikte bu denli narin olması normal mi sizce?

Arabamı aldıktan 1 ay sonra aracıma park halindeyken birisi çarpmış. O kadar güzel çarpmış ki iz yok. Sadece göçük vardı. O da içten itince düzeldi :) Ya akşam uğraştı pasta cila yaptı, ya da çok şanslıydım. Anlayamadım nasıl olduğunu. Düşündüm acaba kağıt toplayan kişiler mi dokundu diye ama göçük olmazdı o zaman da. Yani bazen akıl sır ermeyen şeyler de oluyor :)

Çevrimdışı mmttrk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ecz.taha;623706
Aracı teslim aldığınızda "Aracı kontrol ettim hasarsız teslim aldım" gibisinden bir kağıda imza attınız mı?

hayır imzalamadım

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
muhtemelen bunun için sonuç çıkmaz dostum. mahkemede de aracın kaza yapmış olduğu anlaşılırsa sonuçalınabilir ancak. bunun haricinde kaza olmadan işlem görmüş bir araçsa örneğin farda, panjurda vb bir dengesizlik vardı da bu nedenle işlem yapıldıysa yine sonuç olacağını düşünmüyorum maalesef. ben de asaldan aldım arabayı bu arada kuşkulandım şimdi.

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kaput ve far çizgilerinde eşitsizlik olması illa aracın kazalı olmasını gerektirmiyor. Araçlar bant üzerinde seri bir şekilde üretiliyor ve bazı kontrollerden geçiyor ancak sonuçta bunları yapanlar da insan ve gözden kaçabilen hatalar olabiliyor. Bir süre önce bayide Renault Kadjar inceledim sürücü kapısını açarken bir noktada ön çamurluğa sürterek gıcırtı yapıyordu. Bu durum bile kontrolde gözden kaçmış.

Benzer bir durumu ise sizin gibi ben de yaşadım. İkinci el olarak aldığım kazasız aracımı aldıktan sonra incelerken tesadüfen aynı sizdeki gibi kaput çizgisinin düzgün olmadığını, sağ taraftaki boşluğun fazla olduğunu, sol farın ise daha içeride olduğunu gördüm. Kaput üzerindeki kilit karşılığındaki civatayı sıkarak kaputu, far üzerindeki civatadan ise farı ayarladım.

Nissan Qasqai'de ise kalıp hatasından kaynaklanan kaput çizgisinde fark olduğu forumlarda paylaşılan bir husus.

Bunun dışında nakliye sırasında veya bayideyken aracın başına bir şey gelebiliyor. Ancak bu gibi durumlarda alıcıya bilgi verilmesi gerekiyor.

Sene başında arkadaşımın arabasını ekspertiz yaptırmak üzere Bosch Car Service Macunköy şubesinde gittik. Biz oradayken yeni kasa bordo renk VW Tiguan alan bir bey bayiden çıkar çıkmaz aracını ekspertize getirmiş.  Sağ ön çamurluk ucunda işlem çıktı, sadece boya değil macun da vardı. Araç sahibi haliyle hem şaşırdı hem de çok üzüldü. Ardından hemen Doğuş otoya gitmek için ayrıldı. Sonuç ne oldu bilemiyorum.

Çevrimdışı mmttrk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Gündüz yüce otoyu aradım ne oldu dönmesinin diye takip ediyorum size dönülecek dendi, 16:30 gibi asal oto dan arayıp ;size 1000 tl para 2periyodik bakım,bagajında boyanması ve kaput+far+çamurluk düzeltmelerinin yapılması teklif edildi.ben tokattan geliyorum git gel benzin param 500tl yi bulacak önerdiğiniz 1000tl arabamın bedel kaybı mı yaktığım benzin mi dedim kabul ediyorsanız bu yoksa yüce otoya bildirin dendi yine. Düşünmek için zaman istedim?

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ah bu sıfır arabanın başına gelenler. Eğer teklifi kabul ederseniz bu konunun ekran görüntüsünü alın ilerde aracı satarken gösterirsiniz alıcıya. Boyalı diye aracınız değer kaybetmesin.

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bence bagajı şu haliyle boyatmayın ne gerek var. bu hakkınızı saklı tutabiliyorlarsa daha kötü olması durumunda boyatırsınız yoksa şu halinin boyaya ihtiyacı yok bence.

Çevrimdışı yılmazyılmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İnşallah en kısa sürede sorunlarınız düzelir,mutlu olmaya devam edersiniz

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bence mahkemeye gitseniz bile araç değişimi kararı çıkmayabilir. Yüce Auto da mağduriyetinizi giderme niyetinde. Bagajı boyatmayın, kabul ederlerse alacağınız ücreti arttırın ya da 2 değil 3 bakım hediye etsinler. Bence teklifleri makul.