škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bundan sonra Octavia A7 araçlarımıza yakıt tüketim değerleri tecrübeleri ve yakıt tüketim değerleri ile ilgili soruları bu başlık altında paylaşalım lütfen. Konu sabitlenecektir. Bu şekilde faydalı ve dinamik bir veri bankamız olacaktır. Bundan sonra tüketim ile ilgili bu başlık haricinde açılacak konular direkt olarak kilitlenecektir.

Konunun amacına uygun ilerlemesi için; tüketim değerleriyle ilgili olarak yakıt türü ve markası, güzergah, trafik durumu, mesafe, trafikte geçirilen zaman, ortalama hız(ayrıca bubortakamı oluşturan kısmi yavaş kısmi sürstli kullanım bilgileriniz, araçtaki yük durumu, lastik marka ve modeli vb. bilgileri de paylaşalım lütfen.

Ayrıca konunun zaman içinde akaryakıt fiyatlarındaki değişim nedeniyle anlamsız hale gelmemesi için tüketim verilerini litre bazında paylaşalım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI 105 HP şehir içi 8.5 9 lt şehir dışı hız sınırları içinde kullanırsan 6 lt (bagaj dolu ve 4 kişi ile)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı hasanimben

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2014 1.6 tdi dsg 105 hp Octavia

Sabah 6:00 Beylikdüzü - 6:35 Kabataş genelde açık trafikte 3.8 L ortalamayı yakaladım. 35 km mesafe ortalama hız 60 km/s

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Smtglr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2014 1.2 tsi dsg
Şehir içi pek bakmıyorum. Uzun yolda İstanbul-Şirince-Bodrum
5.0/100 km

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı ndrtsn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1,0tsi dsg Ankara şehir içi ekonomik kullanımlarda (genellikle 65km cruise controlde) ortalama 4,1lt yakıyor. En ekonomik kullandığım Ankara Bahçelievler'den batıkent Atlantis avm mesafesinde de 3,4 ve 3,8 gördüm.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

İstanbul Ankara arası Gebze ve Kaynaşlı arası dur kalk trafikte geldim ve klima hep açıktı

Çevrimdışı AlperKoPat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Yol Ankara İstanbul

Tarih 17/09/2017, hız sabitleyici kullanarak mümkün olan tüm yolda 133 km/h, tek mola İzmit, trafik İzmit sonrası ortalamadan da belli olur. Yolcu ağırlığı 170 kg bagaj yaklaşık 20 kg klima sürekli açık.

Aracım 2015 1.4 tsi 150 ps dsg

« Son Düzenleme: 18 Eylül 2017, 22:04:28 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı salih21

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende rekor 2.7 lt arabada 2 cocuk 2 yetiskin bagajda cocuk arabasi ve valiz ayrica cocuk koltuklari klima acik yol biraz yokus asagiydi.sivrice elazig yolu.fotosu var atmayi bilmiyorum.

Çevrimdışı 06CCC06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.0 TSi DSG
Şehiriçi akıcı trafik
Ortalama hız 35 km
Yakıt aldıktan 804 km sonra yakıt lambası yandı
845 km'de depoyu fulledim 45 lt benzin aldı
Yakıt tüketimi 5.1 lt

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

80 km cc açık iken

Çevrimdışı keyifci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

gıdıs

donus
gıttıgım yol cevreyolu ama yanı ıstanbul ankara gıbı akan bı cevreyolu degıl gıttıgım guzergah da 8 tane ısık var ve duruma gore bazen yogun oluyor yol hız sabıtleyıcı 70 ıle kullanıyorum ve verıler bu ozellıkle gıdıs ve donus ıkısını attımkı tam ortalama bellı olsun dıye .

Çevrimdışı baloglurecep

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar ben dizel dsg kullanıyorum. 2015 model 110 hp olandan. Şehir içi yakıt tüketimi ortalama 7 litre. ancak şehir dışı 4,5 - 5 litre ... Şehir içi dışında yakıttan memnunum.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şehiriçi var şehiriçi var şimdi sabah trafiğinde dur kalk dur kalk devamlı 7.5-8 i görüyorum bazen ama 5.5 gördüğüm şehiriçi trafiğide oluyor ortalaması 6.5 gibi altınada iniyor üstünede çıkıyor İstanbul’dan dönerken ölçtüm Gebze Bolu dağı arası yol yapım çallşmaları vardı dur kalkla geldim Bolu’dan sonra açıktı 120-140 toplam 5.1L yaktım ve bu değer bence çok iyiydi

Çevrimdışı takatas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yeni Kasa Octavia 1.4 TSI 150HP. Çayyolu - Ostim Arası. 15km yol ortalama 30 dakikada gidiyorum. Trafik bazen sıkışıyor. Bazen normal.
Yazlık Lastiklerle 6.6lt/100, Kışlık Lastiklerle 7,1lt/100 . Şehir Dışı Ankara -Adana arası Araçta 5 kişi Bagaj ağzına kadar dolu. Hız 110-120 5,1lt/100
Uzun Süreli Yakıt Tüketiminde şuan 6,1 gösteriyor. Araç 3800 km de.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15926]takatas[/MENTION] değerleriniz benzinli araca göre güzel ancak çayyolu-ostim çevre yoldan gidiyorsunuz tahminimce, şehir içi sayılmaz sonuçta 50 km hızın altına düşmüyor yoğunluk olsada 30 dk da gidiyorsunuz.
Ben Hasköyden Ulusa 5 km yi tıkanmış protokol yolundan 35 dk da alıyorum.