škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı unsalozkaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar ben Serhat. Aranıza yeni bir Skoda ve yeni bir DSG kullanıcısı olarak katılıyorum. Tanışma kısmı göremedim o yüzden buradan direk konuya gireceğim ama; aracım 2017 model 1.0tsi octavia. Merak ettiğim konu şu, binanın altında kapalı bir otoparkımız mevcut. Ancak giriş ve çıkış çok dar ve dik. Aracı 3 gün önce aldım. Otoparktan her çıktığımda araba patinaj yapıyor. Bugün manuel moda alıp 1. vitesle çıkayım dedim yine patinaj yaptı. Bu patinaj yapmanın DSGye bir zararı olur mu acaba? Değerli vaktini bana ayıranlara şimdiden teşekkürler.

Lastiklerinizi de kontrol edin..

Çevrimdışı orhanapk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
MERHABA ARKADAŞLAR BİR SORUM OLACAK.2014 MODEL 1.6 TDİ ELEGANCE CR OCTAVİA ALDIM.BOLERO EKRANIMIN PARÇA NUMARASI 5E0035864A ARACIN ÜZERİNDE ORJİNAL NAVİGASYON SD KART VAR FAKAT İÇERİSİNDEKİ HARİTA GÜNCEL DEĞİL. https://updateportal.skoda-auto.com/ BU SİTEDEN ŞASİ İLE SORGULAMA YAPTIĞIMDA YENİ GÜNCELLEŞTİRME MEVCUT BİLGİSARA İNDİRİP SD KARTA YÜKLEDİĞİMDE ARAÇTA ÇALIŞMIYOR.NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM?

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
MERHABA ARKADAŞLAR BİR SORUM OLACAK.2014 MODEL 1.6 TDİ ELEGANCE CR OCTAVİA ALDIM.BOLERO EKRANIMIN PARÇA NUMARASI 5E0035864A ARACIN ÜZERİNDE ORJİNAL NAVİGASYON SD KART VAR FAKAT İÇERİSİNDEKİ HARİTA GÜNCEL DEĞİL. https://updateportal.skoda-auto.com/ BU SİTEDEN ŞASİ İLE SORGULAMA YAPTIĞIMDA YENİ GÜNCELLEŞTİRME MEVCUT BİLGİSARA İNDİRİP SD KARTA YÜKLEDİĞİMDE ARAÇTA ÇALIŞMIYOR.NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM?

https://www.youtube.com/watch?v=1sF8UXGVcAQ

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, aracının amortisörlerini değişiren var mı? Salıncak ve amortisörlerin çok sesli çalıştığını ve artık yolu daha fazla hissettirdiğini düşünüyorum. Lastiklerim 3. senesinde, 20 bin km'de conti premiumcontact 6. Lastiklerden memnunum ama amortisörler sanki yolu yeteri kadar sönümlemiyor tabir uyar mı bilmem, ütülemiyor gibi. Varsa güzel amortisör önerisi olan yazsın. Öhlins bile deseniz onu alacak kıvama geldim :)

Çevrimdışı tolgauslu06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, 2019 Octavia ile aranıza yeni katıldım. Aracım optimal paket ve farları orjinal led lerle değiştirmek istiyorum. Ledlerle derken ampül olarak değil komple led far ile değiştirmek istiyorum. Bu mümkünmü? Soketler uygunmu ? direk takılabiliyormu? bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, 2019 Octavia ile aranıza yeni katıldım. Aracım optimal paket ve farları orjinal led lerle değiştirmek istiyorum. Ledlerle derken ampül olarak değil komple led far ile değiştirmek istiyorum. Bu mümkünmü? Soketler uygunmu ? direk takılabiliyormu? bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.
LED olarak varmı bilemiyorum, ancak mercekli far muhtemelen takılır.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
LED olarak varmı bilemiyorum, ancak mercekli far muhtemelen takılır.

O modeldeki mercekli far led ampullü, ama kontrol ünitesi ve konfor modülü destekler mi o sorun işte, keza voltaj ve watt değerleri...

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O modeldeki mercekli far led ampullü, ama kontrol ünitesi ve konfor modülü destekler mi o sorun işte, keza voltaj ve watt değerleri...
Ahha doğru ya. Makyajlı kasada farlarda ledli de vardı.

Çevrimdışı musti35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Skoda Octavia'nın aşağıdaki motor seçeneklerinde 7. vites 3000 devirdeyken kaç km hız yapıyor?
Siz kullanan arkadaşlardan bilgi almak istedim.

1.0 TSI 115 PS otomatik vites
1.6 TDI 115 PS otomatik vites

Şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı unsalozkaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Skoda Octavia'nın aşağıdaki motor seçeneklerinde 7. vites 3000 devirdeyken kaç km hız yapıyor?
Siz kullanan arkadaşlardan bilgi almak istedim.

1.0 TSI 115 PS otomatik vites
1.6 TDI 115 PS otomatik vites

Şimdiden teşekkür ederim.

1,4 TSI DSG; 150-160 yapıyor düz yolda

Çevrimdışı etc001206

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, 2018 octavia styl DSG araç aldım, araç servis bakımlı olduğunu düşünüyorum fakat ben bakımlarını serviste yaptırmayacağım. Yağ seçimi hakkında yardımcı olur musunuz lütfen? Hangi marka model yağ kullanmalıyım? Km97000

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Merhabalar, 2018 octavia styl DSG araç aldım, araç servis bakımlı olduğunu düşünüyorum fakat ben bakımlarını serviste yaptırmayacağım. Yağ seçimi hakkında yardımcı olur musunuz lütfen? Hangi marka model yağ kullanmalıyım? Km97000

Dizel?

Yağı dışarıdan aldığımda Mobil 1 tercih ediyorum, sahteleri de var, güvenli bir yerden alınmalı.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Yağ seçimini markaların sitelerinden bakabilirsin. Motul, Liqui Moly, Mobil 1, Castrol kullanabilirsin. Yetkili servisler ayrıca bir anlaşması yoksa Castrol Edge III professional kullanıyorlar. Bu yağın Prof olmayanı var dışarıda, ne kadar fark var emin değilim. Ben aldığımda mobil 1 vardı içinde, ondan sonra hep Castrol katıldı. Motul'u çok övüyorlar ama arada dağlar kadar fark hissedebilecek adam sayısı ülkede 10 kişidir. 5w30 veya 0w30 önereceklerdir. Şanzıman yağı, fren hidroliği, soğutma sıvısını da kontrol ettir. Fren hidroliğini hiç değişmediyse değiştir.

Çevrimdışı delavega66

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selam,

2015 Octavia Elegance CR marka aracım var.

Sizlere 2 sorum olcak :)
1- Aracımın far ampulleri artık eskisi gibi iyi ışıtmıyor. Far ile ilgili öneriniz ne olur? Bütçeden yana çok sıkıntım yok, vereceğimiz parayı hakedecek kadar kaliteli olduğu sürece sıkıntı yok.
2- Gündüz farı var ya şerit led, sağdaki şerit led neredeyse tamamen sarardı, soldakinin de yarısı sarı yarısı beyaz :D bunları değiştirmenin imkanı var mı, yada ne gibi öneriniz olur ?

Teşekkür ediyorum.