škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti doğru bir tercih mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: burakbas;620040
Ayrıntılı yorumunuz için teşekkür ederim uzun değil aksine aydınlatıcı olmuş.Aracım scenic 2 dinamik serisinin ful versiyonu donanım olarak tabi ki 12 senelik arabaya göre epey iyi.Ama tabi zamanla araba eskidikçe aksaklıklar çok çıkıyor zaten bir sürü özellik olsada kaçımız hepsini kullanıyoruz ki.1.6 tdi vergi yönünden ve bakım masrafı olarak tsi'dan daha mı karlı diyorsunuz.Yani aracı şehir içinde kullanacağız ama çok uzun süre trafikte kalmıyoruz pek.Yetinin donanım olarak istediğim çoğu modelinde açılır cam tavan yok herhalde ona dikkat ettim mutlaka sunroof olması lazım aslında aracı havadar hale getiriyor.Vergi ve bakımı konusunda dizelde daha çok sorun yaşarmıyım.Tabi satın alırkende 10 bin oynuyor sanırım.

Dinamik versiyonu üzerine tahmin ediyorum ki Tekno paket ve xenon far paketi de vardır + açılır tavan.
ayrılacağınız aracınızın sahip olduğu tüm donanımlarla active+ambition ve elegance paketlerini kıyaslayın neler gidecek neler gelecek.
 bu içeriklerde tercih yapılırken motor seçeneğinin yanısıra yaşam alanınızda neler bulunacak bu da önemli bir kriter olduğunu düşünüyorum

Şöyle ki, vergi konusunda maalesef 1.6 daha yüksek yıllık 1000 TL ödüyorum bu taksit son sonra +3 yıl dilimine girecek ve biraz daha düşük ödeme yapacağım o da tahminim yıllık 800 TL olacaktır. bu noktada 1.2 daha avantajlı.
 diğer husus bakım maliyetleri; yetkili servislerden periyodik bakım fiyatlarını alıp ikisini karşılaştırmak lazım ama sanmıyorum uçurum düzeyde fiyat farkları olsun. bunun haricinde çıkacak masraflar kullanımdan kaynaklı + birazda şanstan olacaktır diye tahmin ediyorum.

açılır tavan kriterlerinizde ise ikinci elde elegance modelinde bulunma ihtimali daha fazla. Açılır tavan Yeti'nin karakterini biraz daha fazla ortaya çıkarıyor.

vergi konusunda 1.2 TSI avantajlı, bakım maliyetlerini periyodik bakım masraflarını karşılaştırarak incelemek lazım, yakıt sarfiyatı konusunda ben ısrarla TDI'ın arkasındayım :)
evet en önemli noktada fiyatı 10K çok ciddi bir rakam bunun kararını biz değil siz daha doğru verirsiniz.

Çevrimdışı burakbas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;620045
Dinamik versiyonu üzerine tahmin ediyorum ki Tekno paket ve xenon far paketi de vardır + açılır tavan.
ayrılacağınız aracınızın sahip olduğu tüm donanımlarla active+ambition ve elegance paketlerini kıyaslayın neler gidecek neler gelecek.
 bu içeriklerde tercih yapılırken motor seçeneğinin yanısıra yaşam alanınızda neler bulunacak bu da önemli bir kriter olduğunu düşünüyorum

Şöyle ki, vergi konusunda maalesef 1.6 daha yüksek yıllık 1000 TL ödüyorum bu taksit son sonra +3 yıl dilimine girecek ve biraz daha düşük ödeme yapacağım o da tahminim yıllık 800 TL olacaktır. bu noktada 1.2 daha avantajlı.
 diğer husus bakım maliyetleri; yetkili servislerden periyodik bakım fiyatlarını alıp ikisini karşılaştırmak lazım ama sanmıyorum uçurum düzeyde fiyat farkları olsun. bunun haricinde çıkacak masraflar kullanımdan kaynaklı + birazda şanstan olacaktır diye tahmin ediyorum.

açılır tavan kriterlerinizde ise ikinci elde elegance modelinde bulunma ihtimali daha fazla. Açılır tavan Yeti'nin karakterini biraz daha fazla ortaya çıkarıyor.

vergi konusunda 1.2 TSI avantajlı, bakım maliyetlerini periyodik bakım masraflarını karşılaştırarak incelemek lazım, yakıt sarfiyatı konusunda ben ısrarla TDI'ın arkasındayım :)
evet en önemli noktada fiyatı 10K çok ciddi bir rakam bunun kararını biz değil siz daha doğru verirsiniz.

Evet 10 bin az bir rakam değil uzun süreli kullanımda tabi amorti edecektir ama uzun süre memnun kalıp kullanacağımızın bir garantiside yok elden çıkarma anlamında da benzinli daha akla yatkın gibi geliyor.Cam tavan baktım ama çoğu arabada yok sanırım sıkıntı olacak bu ayrıntı..

Çevrimdışı Baysun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: burakbas;619921
Merhaba herkese,2005 model scenic 2 aracımız var yenilemek istiyoruz artık. Aracın iç hacmi geniş koltukları katlanıp hatta çıkabiliyor ve ful otomatik şanzımana sahip.Yıllık 15 bin km yapıyoruzdur herhalde.2.el ve otomatik almayı düşünüyorum.
Bu şartlar göz önüne alınırsa birinci sorum yeti bana uygunmudur ikinci sorum ise şehir içi kullanımı daha fazla olacağı için düşük hacimli benzinli motor mu yoksa yüksek hacimli dizel motor mu?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
[MENTION=15730]burakbas[/MENTION] kardes. Skoda fabia combi düşündün mü?

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı burakbas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baysun;620187
[MENTION=15730]burakbas[/MENTION] kardes. Skoda fabia combi düşündün mü?

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam sw pek düşünmüyorum daha derli toplu araba istiyorum.Zaten yetiye görede alçak sanırım.

Çevrimdışı orcnd

• Yeni Skodacı
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende 1.2 tsi yeti düşünüyorum. fakat 1.2 tsi paketinde donanım çok zayıf. yakın zamanda rapid aldım onun baz paketi çok daha doluydu.

önceki kasada çok daha fazla donanım seçeneği var fakat onuda testlerde daha sert bir araç olarak niteliyorlar.

rapidden geçince konfor sorunu yaşatır mı acaba yeti ?

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15031]orcnd[/MENTION] merhaba,

ben Leon'dan geçtim konfor konusunda ciddi farklılık oldu özellikle uzun süreli yolculuklarda fark ciddi hissediliyor.
 burada 215/60/16 lastiklerin ve arka süspansiyon sisteminin etkisi büyük.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15031]orcnd[/MENTION]

16 jant kullanırsanız konforda sıkıntı olmaz ama 17 jant biraz sert ama yol tutuşu harika. Benim araç 17 jant yavaş geçilen çukurları hissediyor ama hızlı kullanımda daha konforlu oluyor. Rapid ile arasında + yönde konfor alırsınız.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: orcnd;620654
bende 1.2 tsi yeti düşünüyorum. fakat 1.2 tsi paketinde donanım çok zayıf. yakın zamanda rapid aldım onun baz paketi çok daha doluydu.

önceki kasada çok daha fazla donanım seçeneği var fakat onuda testlerde daha sert bir araç olarak niteliyorlar.

rapidden geçince konfor sorunu yaşatır mı acaba yeti ?

Rapid kullanmadım ama Yeti konfor ve sürüş keyfi olarak D sınıfı ayarında bir araçtır. Evet şu anki Yeti 1.2 tsı donanımları çok boş haklısınız ama Yeti sürüşü çok keyiflidir.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeti almayı düşünen arkadaşlar ister benzinli ister dizel olsun kesinlikle almalısınız. Aracım 2014 1.6 TDI DSG 21000 km de yeni 1200 km yol yaptım bir depo mazot yaktı hem ekonomik, performanslı, konforlu, güvenli bir araçtır. Bu arada Yeti 7'ci aracım bütçesi uygun olan arkadaşlara tabiki dizel tavsiye ediyorum. Aracımın yakıt değerlerine Yetiniz ne kadar yakıyor konusundan bakabilirsiniz. Yeti kesinlikle doğru bir tercih konu başlığına yanıt olarak.