škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Oktavia Akü Değişimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MutluBjk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar 2013 Oktavia aracımı sevise goturdum 2 ay once aku zayıflamıs dendi 1. si bu kadar kısa surede bıter mı 2. si de servis 850 tl gibi bir fatura cıkardı vatra nın yetkılı bayısını aradım 550 tl dedı bır fark var mı sızce nasıl bır yol ızlemelıyım.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MutluBjk;619581
Arkadaslar 2013 Oktavia aracımı sevise goturdum 2 ay once aku zayıflamıs dendi 1. si bu kadar kısa surede bıter mı 2. si de servis 850 tl gibi bir fatura cıkardı vatra nın yetkılı bayısını aradım 550 tl dedı bır fark var mı sızce nasıl bır yol ızlemelıyım.

akü ömrü en iyi şartlarda 4-5 yıl, 2013 model araç için durum normal.

Çevrimdışı MutluBjk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Akuyu servis te mi yoksa valtra jin yetkili bayisinde mi degistirmem lazim bir fark var mi

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MutluBjk;619596
Akuyu servis te mi yoksa valtra jin yetkili bayisinde mi degistirmem lazim bir fark var mi

Nerede yapıldığının çok önemi yok en hesaplı yerde değiştirin. (Aracın garantisi vs sıkıntı olmayacaksa)
Star stop varsa araçta akü model seçiminde star stoplu akü alacaksınız

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mutlu Bey; Sizin akü ile alakalı bir sorununuz var mı? Geç çalışma v.s. gibi....
Aracı çok sık mı kullanıyor sunuz? Nadir mi?
Ayrıca; Akü seviyesine bakıldığında, yüzde olarak kaç değer alıyorsunuz?
(kontak kapalı ve kapılar kapalıyken, SET tuşuna basılı tutun ve AKÜ yazısı çıkana kadar bekleyin, sonra tuşu bırakın. yüzde olarak akünün doluluk oranını görürsünüz.)

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben birkaç yıl önce akü alırken inci akünün ana bayisi eski aküyü hurda alabileceğini söyleyip 30-40tl gibi bir rakama almıştı. Hem akü ucıza geldi hem de hurda aküden kar ettim. Normalde 250tl fiyat vermişlerdi bana 150tl'ye gelmişti. herhangi bir servise gittiğinizde hurda aküden bahsetmiyor.

edit: araba start/stop değildi, normal akü almıştım.
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2017, 15:04:11 Gönderen: elliyedi »

Çevrimdışı Octavia_Ghost

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, 1 ay önce akü değiştirdim. Varta silver dynamic start/stop akü 630 TL. Değişim özel serviste yapıldı

Çevrimdışı MutluBjk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
%80 yaziyor set den baktığım zaman ama 60.000 bakiminda servis degistirmek lazim dedi neye guvenecegini anlamadim.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 60 bin bakimina girdim bana hic oyle birsey demediler

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MutluBjk;619643
%80 yaziyor set den baktığım zaman ama 60.000 bakiminda servis degistirmek lazim dedi neye guvenecegini anlamadim.

Benim araç da 2013 ve akü 80 gösteriyor.
Kış aylarında aracı pek kullanmam, 3 ay hiç garajdan çıkaramadığım oldu, 1 ay da hiç marşa basmadiğim oldu, akü bazen 50 lere kadar düşer. Siz bilirsiniz ancak bence akünün değişime ihtiyacı yok...
Çalıştırmada v.s. problem olmadığı sürece ben akü değiştirmem.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MutluBjk;619596

Memleketin parasini disariya aktarmaya gerek yok. Alin Yigit Aku gecin. Gayet iyi akuleri yillardir kullanirim, fabrikalarina da is yaparim. Uretim hassasiyetlerini yakindan bilirim. Iciniz rahat alin takin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı God_is_love

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yeni sistem aküler uyarı vermeden bitiyor 1 ay önce 2014 cc aracımızın aküsü hiçbir belirti vermeden bitti ( akü ölçümü yapıldı) benimde görüşüm varta ancak alacağınız akünün mutlaka orjinal akünüz ile aynı özellikte olmasına dikkat edin yağlı ve kuru tip iki start stop akü var

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğu, Yiğit Akü nün start stop için olan aküsü var mı ?

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mutlu Akü 12 Volt 70 Amper Start-Stop AGM 800CCA

Varta Silver Dynamic 70Ah E39 12V AGM start stop

Arasında kararsız kaldım. Servis varta için 375 fiyat verdi ama vartanın nasıl bir aküsünü satıyor bilmiyorum ama bu yazdığım varta değildir eminim.

Fikri olan

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mutlu 500 tl
Varta 700 tl

Eski aküyü geri alınca fiyat